Connect with Us

Aksidente dhe fshehje të ardhurash/ Në pranga 3 persona

Kronika

Aksidente dhe fshehje të ardhurash/ Në pranga 3 persona

Publikuar

-

Tre persona kanë rënë në prangat e policisë së Durrësit, të akuzuar për vjedhje të ardhurash dhe drejtim automjeti në mënyrë të gabuar.

Një 42 vjeçar me inciale A.H është vënë sot në pranga në Durrës, pasi ishte shpallur në kërkim per “Fshehjen e të ardhurave”.

42-vjeçari është dënuar me 4 muaj burg për veprën penale që ka kryer.

Po ashtu në pranga kanë rënë edhe 2 drejtues automjetesh, M.A., 22 vjeç dhe N.K., 46 vjeç banues në Durrës, për veprën penale “Drejtimi automjetit në mënyrë të pa rregullt”.

M.A. më datë 3 janar, në Arapaj, ka aksidentuar shtetasin E.S.,10 vjeç, banues në Arapaj, i cili pasi mori mjekim në Spitalin e Durrësit,u largua për në banesën e tij.

LEXO EDHE:  Kapet duke shpërndarë drogë/ Prangoset agjenti i krimeve

N.K., në aksin rrugor Katër Rrugët e Fllakës-Sukth, duke drejtuar në gjëndje të dehur mjetin e tij, është përplasur me një mjeti të parkuar ku ka patur vetëm dëme materiale.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprime të mëtejshme./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Makinat bëhen copë në Vlorë/ Pesë të plagosur

Publikuar

-

Nga

Një aksident  i rëndë është regjistruar pasditen e sotme në qytetin e Vlorës.

Mësohet se aksidenti ka ndodhur në fshatin Peshkëpi, ku janë përfshirë tre automjete.

Paraprakisht flitet për pesë persona  të plagosur.

Shkak i aksidentit dyshohet se ka qenë shpejtësisa e madhe dhe parakalimi i gabuar i njërit prej mjeteve.

Policia ka nisur hetimet për zbardhjen e plotë të shkaqeve./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Shpërndante lëndë narkotike në doza të vogla/ Arrestohet 22-vjeçari

Publikuar

-

Nga

Një 22-vjeçar ka rënë në prangat e policisë, pasi akuzohet për shpërndarje të lëndëve narkotike.

Sipas njoftimit të policisë i ndaluari është shtetasi me inicialet XH. A, 22 vjeç, banues në Tiranë.

Ndalimi i tij u bë në rrugën e Xhabrahimëve, ku dyshohet se do të shpërndante lëndë narkotike në doza të vogla.

Po ashtu, janë proceduar në gjendje të lirë edhe shtetasit me inicialet O. H. dhe E. H., të cilët ishin pasagjerë në mjetin me të cilin lëvizte 22-vjeçari.

LEXO EDHE:  “Zhbllokohet” autostrada për Kryeministrin/  Ramës nuk i del inati me sistemin e drejtësisë

LEXO EDHE:  Kapet duke shpërndarë drogë/ Prangoset agjenti i krimeve

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

ONM kërkon shkarkimin e drejtueses së Prokurorisë së Durrësit

Publikuar

-

Nga

ONM kërkon shkarkimin e drejtueses së Prokurorisë Durrës, njëkohësisht kandidate për SPAK, Anita Jella.

Edhe pse ka kaluar me sukses fazën e parë të vettingut më 10 dhjetor 2019, Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit ka ankimuar vendimin e KPK për të duke kërkuar rivlerësim të saj në të 3 kriteret.

Në një njoftim bëhet e ditur se Komisionerët Publikë janë duke shqyrtuar në të njëjtën kohë vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit dhe rekomandimin e Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit.

LEXO EDHE:  Librazhd/ Sekuestrohen dy përforcues grushti, në pranga poseduesi

LEXO EDHE:  Arrestimi i kriminelit të rrezikshëm/ Policia “blindon” Vlorën, çfarë paralajmërohet

Anita Jella u konfirmua në detyrë nga KPK më datë 10 dhjetor 2019./CNA.al

LEXO TE PLOTE