Connect with Us

U përplasën për vdekje teksa kalonin rrugën/ Zbardhen detaje të reja nga aksidenti tragjik

Kronika

U përplasën për vdekje teksa kalonin rrugën/ Zbardhen detaje të reja nga aksidenti tragjik

Publikuar

-

Janë zbardhur detaje të reja nga aksidenti tragjik që u mori jetën dy kalimtarëve pasditen e sotme në Tiranë.

Sipas policisë viktimat janë Erion Balla 36-vjeç nga Rrësheni, ndërsa gruaja që humbi jetën është 72-vjeçarja H.S banuese në Tiranë.

Shkak i këtij aksidenti dyshohet të jetë bërë shpejtësia tej normave të lejuara dhe një parakalim i gabuar i njërit prej automjeteve.

Dy shoferët janë Edmond Murati dhe Eljon Lazri. Ky i fundit ndodhet në spital pas plagëve të marra gjatë aksidentit.

LEXO EDHE:  Aksidenti me pasojë plagosjen e tre personave/ Arrestohet autori

Ndërkohë, mbetet ende mister si si janë përplasur dy viktimat pasi janë gjetur pa shenja jete mbi trotuar rreth 20-30 metra larg njëri tjetrit./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Makina përplas biçikletën në Vlorë/ Në gjendje të rëndë drejtuesi

Publikuar

-

Nga

Një tjetër aksident është regjistruar pasditen e sotme në Vlorë.

Mësohet se në “Pyllin e Sodës” një automjet ka përplasur një biçikletë duke lënë të plagosur rëndë drejtuesin e saj.

Drejtuesi i automjetit është larguar nga vendi i ngjarjes. Policia e Vlorës po heton për zbardhjen e rrethanave të aksidentit dhe ndalimin e autorëve.

Ndërkaq, një tjetër aksident u regjistrua pak më herët në fshatin Peshkëpi,ku rezultojnë të palgosur pesë persona./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Makinat bëhen copë në Vlorë/ Pesë të plagosur

Publikuar

-

Nga

Një aksident  i rëndë është regjistruar pasditen e sotme në qytetin e Vlorës.

Mësohet se aksidenti ka ndodhur në fshatin Peshkëpi, ku janë përfshirë tre automjete.

Paraprakisht flitet për pesë persona  të plagosur.

Shkak i aksidentit dyshohet se ka qenë shpejtësisa e madhe dhe parakalimi i gabuar i njërit prej mjeteve.

Policia ka nisur hetimet për zbardhjen e plotë të shkaqeve./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Shpërndante lëndë narkotike në doza të vogla/ Arrestohet 22-vjeçari

Publikuar

-

Nga

Një 22-vjeçar ka rënë në prangat e policisë, pasi akuzohet për shpërndarje të lëndëve narkotike.

Sipas njoftimit të policisë i ndaluari është shtetasi me inicialet XH. A, 22 vjeç, banues në Tiranë.

Ndalimi i tij u bë në rrugën e Xhabrahimëve, ku dyshohet se do të shpërndante lëndë narkotike në doza të vogla.

Po ashtu, janë proceduar në gjendje të lirë edhe shtetasit me inicialet O. H. dhe E. H., të cilët ishin pasagjerë në mjetin me të cilin lëvizte 22-vjeçari.

LEXO EDHE:  Aksidenti në Korcë, shkak drejtimi i mjetit në gjendje të dehur

LEXO EDHE:  Meta takim me Besnik Muçin/ Zbulohen detaje nga diskutimet dhe porositë e presidentit

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”./CNA.al

LEXO TE PLOTE