Connect with Us

Humb jetën një 14-vjeçare në Berat/ Dyshimet e para

Kronika

Humb jetën një 14-vjeçare në Berat/ Dyshimet e para

Publikuar

-

Një adoleshente është gjetur pa shenja jete në banesë pasditen e djeshme në fshatin “Syzezë”, në Urë-Vajgurore.

Bëhet fjalë për 14-vjeçaren me iniciale E.Ç. Sapo e kanë gjetur në banesë, prindërit e dërguan menjëherë në spitalin e Beratit, por që fatkeqësisht e mitura nuk ka mundur të jetojë.

Ende nuk dihet shkaku i vdekjes së adoleshentes, por nga informacionet paraprake dyshohet të jetë vetëhelmuar me pesticide.

LEXO EDHE:  Tradhton Bashën? / Sazan Guri nuk merr mandatin e deputetit

14-vjeçarja i është nënshtruar autopsisë, ndërkohë policia ka hapur hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

U kap me armë dhe para pranë selisë së PS-së/ Çfarë tha Vladimir Gjuta pas arrestimit

Publikuar

-

Nga

Është zbardhur deklarata e Vladimir Gjutës dhënë pas arrestimit, teksa u prangos në afërsi të selisë se PS-së.

Gjuta ka treguar që armën dhe një dorezë hekuri i kishte me vete për siguri dhe jo për ndonjë ngjarje raporton Toip Channel.

“Armën dhe dorezën i kisha për vetëmbrojtje dhe për të ruajtur paratë është shprehur Gjuta”, tha zyrtari i policisë për gazetaren Anila Hoxha.

Më tej Gjuta ka deklaruar “lekët janë të miat dhe të familjes dhe unë gjendesha aty për t’i thyer në dollarë pasi kështu e kishim lënë me familjarët dhe me babanë”.

LEXO EDHE:  Ngjarja e bujshme me gjyshen në Berat/ Merret vendimi drastik për drejtorinë e ALUIZNIT

LEXO EDHE:  Berati nderon presidenten kroate me titullin ‘Qytetare nderi”

Në total Gjutës iu sekuestruan 121 mijë euro, 27 mijë dollarë amerikanë, 22 mijë paund dhe 664 mijë lekë, ku përfshihen edhe shumat që ju gjetën në banesë.

Vladimir Gjuta pritet të dalë për masë sigurie për tre vepra dhe konkretisht për pastrim të parave, armëmbajtje pa leje, mbajtje e armëve të ftohta (doreza). Pistoleta dhe 23 fishekët tha një burim i laboratorit të kriminalistikës janë dërguar për ekspertim balistik për të saktësuar nëse ishte apo jo kjo armë në gjendje të rregullt./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Makina përplas biçikletën në Vlorë/ Në gjendje të rëndë drejtuesi

Publikuar

-

Nga

Një tjetër aksident është regjistruar pasditen e sotme në Vlorë.

Mësohet se në “Pyllin e Sodës” një automjet ka përplasur një biçikletë duke lënë të plagosur rëndë drejtuesin e saj.

Drejtuesi i automjetit është larguar nga vendi i ngjarjes. Policia e Vlorës po heton për zbardhjen e rrethanave të aksidentit dhe ndalimin e autorëve.

Ndërkaq, një tjetër aksident u regjistrua pak më herët në fshatin Peshkëpi,ku rezultojnë të palgosur pesë persona./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Makinat bëhen copë në Vlorë/ Pesë të plagosur

Publikuar

-

Nga

Një aksident  i rëndë është regjistruar pasditen e sotme në qytetin e Vlorës.

Mësohet se aksidenti ka ndodhur në fshatin Peshkëpi, ku janë përfshirë tre automjete.

Paraprakisht flitet për pesë persona  të plagosur.

Shkak i aksidentit dyshohet se ka qenë shpejtësisa e madhe dhe parakalimi i gabuar i njërit prej mjeteve.

Policia ka nisur hetimet për zbardhjen e plotë të shkaqeve./CNA.al

LEXO TE PLOTE