LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Po planifikoni udhëtimin e radhës?/ Këto janë disa nga gjërat që duhet t’i keni patjetër

1 Janar 2020, 07:30, Blog CNA
Po planifikoni udhëtimin e radhës?/ Këto janë disa nga

Pajisjet dhe aksesorët mund të përmirësojnë shumë përvojën tuaj të udhëtimit. Unë po udhëtoj botën për disa vjet tani, dhe kam provuar pajisje të ndryshme gjatë kësaj periudhe.

Këtu janë 15 nga pajisjet që nuk duhet ti mungojnë udhëtimit tuaj.

Paketimi në çanta kompresimi

Rutina ime e paketimit ndryshoi plotësisht kur zbulova kuba për paketim për herë të parë. Që atëherë, ka qenë shumë më e lehtë për të organizuar dhe përshtatur të gjitha rrobat e mia në një valixhe më të vogël. Këto çanta kompresimi do të heqin ajrin dhe kështu do të marrin më pak hapësirë.

Piruni

Piruni është një pajisje udhëtimi shumë e dobishme që mendoj se çdo udhëtar duhet ta ketë.

Kjo është e përsosur për ata që udhëtojnë me një buxhet dhe u pëlqen të blejnë ushqime të gatshme nga supermarketi, ose nëse po udhëtoni për një shëtitje.

?Tile Sticker?, gjurmues Bluetooth

?Tile Sticker? është një pajisje e zgjuar e udhëtimit që siguron që gjithmonë të gjeni gjëra të rëndësishme siç janë çelësat dhe kuletat. Është një gjurmues me bluetooth që i përmbahen sendit që dëshironi të gjurmoni.

Dhe sa herë që nuk mund ta gjeni, thjesht aktivizoni aplikacionin dhe do të dëgjoni një tingull derisa të gjeni artikullin.

Një dyshek plazhi

Nëse po shkoni me pushime, ka të ngjarë të kaloni ca kohë në plazh. Me një dyshek plazhi, nuk është e nevojshme të shqetësoheni se mund të merrni rënë në të gjitha gjërat tuaja. Dysheku i plazhit është në dispozicion në madhësi nga më të voglat deri në të mëdha.

Jastëk udhëtimi

Udhëtimet me autobusë, udhëtimet me tren dhe fluturimet e gjata që zgjasin më shumë se disa orë mund të bëhen shpejt të pakëndshme, veçanërisht nëse udhëtoni në klasë ekonomie. Me një jastëk udhëtimi, do të merrni mbështetje për qafën tuaj dhe menjëherë do të merrni më shumë rehati.

Një përshtatës prizash

Një përshtatës udhëtimi është një nga mjetet thelbësore të udhëtimit që do ta bëjë jetën tuaj shumë më të lehtë.

Përshtatësi i udhëtimit ka doreza të ndryshme që mund të ndryshoni në varësi të prizave elektrike që ju nevojiten. Ajo funksionon në shumicën e vendeve të botës.

Kufje që largojnë zhurmën

Një palë kufje që largojnë zhurmën është një mënyrë e shkëlqyer për të bllokuar tinguj që nuk doni të dëgjoni, për shembull, duke bërtitur fëmijë ose tinguj me zë të lartë motori.

Shishe uji me filtër

Blerja e shisheve me ujë plastike nga dyqani nuk është një ide shumë e mirë si për ambientin, por dhe për portofolin tuaj. Ka ende shumë raporte që tregojnë se shishet plastike përmbajnë substanca të dëmshme.

Fatkeqësisht, uji i çezmës nuk është i sigurt për tu pirë në shumë vende të botës, dhe zgjidhja e duhur do të ishte një shishe uji me filter.

 Një xhep i fshehur

Nëse jeni duke udhëtuar për në një destinacion ku ?xhepistët? janë një gjë e zakonshme, , mund të jetë një ide e mirë të mbani një nga këto xhepa të fshehur. Është e lehtë për t’u bashkangjitur në rripin tuaj dhe i të sigurta gjërat tuaja të vlefshme.

Etiketë e sigurtë e bagazheve

Disa etiketa bagazhesh kanë informacion të dukshëm, gjë që mund të jetë një rrezik sigurie. Kjo është arsyeja pse unë gjithmonë rekomandoj të keni një etiketë të sigurtë bagazhesh që mbron informacionin tuaj. Adresa juaj do të shfaqet vetëm nëse dikush hap etiketën e bagazhit./ Alex waltner ? Blogger dhe fotograf profesional Suedez-Përshtati CNA.al

Lajmet e fundit nga