Patën fatin të jenë të famshëm që në fëmijëri/ Kush janë aktorët që shkatërruan “me dorën e tyre” karrierën

1 Janar 2020, 16:25, Aktualitet CNA
Patën fatin të jenë të famshëm që në

Ndonjëherë fama është sa e bukur aq edhe e vëvshtirë për ta mbajtur. Disa fëmijë nëpërbotë kanë pasur fatin të jenë të famshëm që në moshë të vogël por me kalimin e kohës gjërat ndryshuan.

Me kalimin e viteve dhe duke u rritur këta fëmijë të famshëm nisën të kishin probleme me alkoolin, drogën apo ligjin. Madje, disa prej tyre kanë ndërruar jetë në moshë fare të re.

Aaron Carter – Vëllai i vogël i anëtarit të grupit Backstreet Boys, Nick Carter, u bë i famshëm në fund të viteve ’90 si këngëtar. Në shkurt 2008 u arrestua për drejtim mjeti tej normave të lejuara të shpejtësisë dhe iu gjet marijuanë me vete.

Brad Renfro – Ka debutuar si aktor në moshën 12-vjeçare. Ka marrë pjesë në 21 filma. Problemet me drogën i shkatërruan karrierën. Ndërroi jetë në moshën 25-vjeçare pas një mbidoze me heroinë.
Brittany Murphy – Aktorja e famshme ndërroi jetë në 20 dhjetor 2009. Shumë thonë se jetën ia mori kokaina, por arsyeja e vdekjes së saj mbetet mister edhe sot.

Corey Feldman – U bë i famshëm me filmin “Stand By Me” në vitin 1986. Në 2008 rrëfeu se ishte abuzuar seksualisht në moshë të re.
Dustin Diamond – Skriçi i serialit “Na shpëtoi zilja” u arrestua në vitin 2015 dhe bëri 4 muaj burg për një incident me të fejuarën e tij.

Edward Furlong – U bë i famshëm si djali në filmin “Terminator 2”. I varur nga kokaina dhe heroina, edhe pse nuk e ka pranuar kurrë. Ka pasur probleme edhe me ligjin, pasi është arrestuar dy herë për drejtim mjeti tej normave të lejuara të shpejtësisë dhe drejtim mjeti nën efektin e alkoolit.

Judy Garland – U bë e famshme me interpretimin në filmin “Magjistari i Ozit” kur ishte 17 vjeç. Pasi u bë e famshme dhe mori disa çmime si aktore dhe këngëtare, nisi të abuzonte me alkoolin dhe amfetaminat. Ndërroi jetë në moshën 47-vjeçare nga një mbidozë.

Lindsay Lohan – Idhulli i adoleshentëve në periudhën 2002-2006, kur u rrit nisi të abuzojë me drogën. Gjithashtu, është arrestuar për vjedhje bizhuterish.

Macaulay Culkin – U bë i famshëm me filmin “I vetëm në shtëpi”. Kur u rrit, nisi një proces gjyqësor ndaj prindërve mbi menaxhimin e pasurisë së tij dhe ka pasur probleme me drogën dhe qetësuesit.

 

 

Lajmet e fundit nga