Connect with Us

Horoskopi javor 31 Dhjetor 2019 deri më 5 Janar 2020

Lajme

Horoskopi javor 31 Dhjetor 2019 deri më 5 Janar 2020

Publikuar

-

Dashi

Nëse keni lindur nën shenjën e Dashit, kjo është një javë e cila do të jetë e rëndësishme për të treguar dashurinë dhe respektin për të dashurit tuaj. Kjo do të jetë një javë e rëndësishme për zhvillimin e marrëdhënies tuaj të dashurisë, veçanërisht nëse keni një partner me të cilin dëshironi të jeni së bashku për të ardhmen. Kjo javë, sjell bashkimin me miqtë e vjetër dhe duke bërë miq të rinj.

 

Demi

Ju i keni sytë nga e ardhmja dhe kur është fjala për të ecur përpara keni shumë besim se do të përballoni çdo sfidë. Është e nevojshme një qasje dhe perspektivë e freskët. Jini të hapur për të mësuar, si dhe për të marrë ndihmë ose mbështetje nga miqtë dhe komuniteti juaj. Në përgjithësi, është koha për të parë ndryshimin që dëshironi të shihni.

 

Binjakët

Këtë javë do të keni një ngritje në detyrë dhe financat do të jenë të larta. Megjithëse nëse nuk jeni aty ku dëshironi të jeni, kjo javë mund t’ju japë shpresë dhe drejtim se si të arrini atje.

 

Gaforrja

Partneritetet dhe bashkëpunimet janë aty ku do të gjeni mbështetjen dhe burimet e nevojshme për të ekzekutuar vizionin tuaj. Këtë javë, kërkoni njerëzit që mund t’ju mësojnë, t’ju frymëzojnë ose hapin dyert për ju.

 

Luani

Gjysmën e parë të kësaj jave mund ta gjeni veten të gatshëm për të bërë një spastrim. Nëse ky pastrim përfshin pastrimin e shtëpisë, kutinë tuaj, ose gjërat që nuk janë të mira për trupin tuaj, varet nga ju. Vetëm mbani në mend se përmirësimi i shëndetit dhe mirëqenies tuaj janë fokusi kryesor për ju tani,

 

Virgjëresha

Dashuria është në ajër këtë javë dhe nëse jeni beqar dhe në kërkim, mund të krijoni një lidhje dashurie ndërsa shijoni festimet e Vitit të Ri. Kërkoni mënyra se si të lidheni me njëri-tjetrin dhe të shijoni magjinë në ajër ndërsa bëni plane për të ardhmen.

LEXO EDHE:  Këto shenja horoskopi mendojnë se tradhëtia nuk është ndonjë gjë e madhe

 

Peshorja

Vetë-kujdesi dhe ushqyerja është detyra juaj e shtëpisë për këtë javë, veçanërisht nëse keni qenë duke u argëtuar me familjen. Dije që ndonjëherë, mund të bësh shumë duke mos bërë shumë fare. Detyra juaj tani për tani është të gjeni veteveten. Reflektoni, falni, dashuroni dhe shkoni atje ku ju duhet.

 

Akrep

Këtë javë do ti kushtoni më shumë kohë vetes. Festimet e Vitit të Ri mund të ishin pikërisht ato që ju nevojiten tani, kështu që bëni plane për të dalë dhe socializuar.

 

Shigjetari

Ju mund të ndiheni pak më nostalgjikë këtë javë, dhe kjo është gjë e mirë. Mund të jetë një ide e mirë për të mbajtur  festat me familjen dhe miqtë e zgjedhur në vend se të përpiqeni të dilni me të gjithë.

 

Bricjapi

Ju jeni ylli i shfaqjes tani dhe si i tillë, është e rëndësishme që ta përqafoni këtë rol. Një pjesë e kësaj mund të thotë të jesh pak më i butë me veten (dhe me të tjerët gjithashtu).

 

Ujori

Ndoshta nuk do të jeni në humor këtë javë, por mos e mundoni veten. Lidhja me njerëzit që ju duan mund të jetë një shërim për shpirtin tuaj. Duhet të vlerësosh veten.

 

Peshqit

Ju mund të jeni të përqendruar në veten tuaj dhe nevojat që keni tani dhe kjo është një gjë e mirë. Në vend që të përfshiheni në ato që bëjnë të tjerët, detyrat e shtëpisë tuaj janë të filloni t’u jepni kohë dhe përpjekje qëllimeve tuaja afatgjata./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

Video – Masakra betonizuese mbi bukuritë natyrore/ Si dukej kanioni i Llëngës dy vite më parë

Publikuar

-

Nga

Kanioni i Llëngës, ose si njihet ndryshe “Gryka e gurit” në Pogradec, ra pre e ndërtimeve të hidocentrale që në vitin 2017.

3 hidocentralet shkatërruan bukurinë natyrore dhe e kthyen këtë qendër të turizmit në një vend të shkretuar nga masakra e betonizimit.

Ndonëse kanioni i Llëngës është pjesë e zonave të Mbrojtura që prej vitit 2002 me vendim të Këshillit të Ministrave, kjo nuk i ndaloi shkatërruesit e bukurive natyrore ta betonizojnë.

LEXO EDHE:  Paolo Fox tregon çfarë do të ndodhë me 12 shenjat e horoskopit gjatë javës!

LEXO EDHE:  Nëse keni këtë shenjë në syrin tuaj, keni probleme shëndetsore

Një video e risjellë nga CNA.al tregon pamjet tmerruese të ndërtimeve të paligjshme që e shkatërruan këtë perlë që na fali natyra shqiptare./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Lajme

Gara për kreun e BKH drejt përmbylljes/ Ambasada amerikane tregon fazën finale për kandidatët

Publikuar

-

Nga

ambasada amerikane ne shqiperi

Ambasada amerikane ka reaguar teksa faza e përzgjedhjes së kreut të Byrosë Kombëtare të Hetimit është drejt përfundimit.

Sipas Ambasadës faza e radhës do të jetë testimi poligrafik dhe intervista finale.
Në njoftimin e Ambasadës thuhet se ky proces transparent dhe objektiv është një hap tjetër drejt vendosjes së sistemit të drejtësisë etik, transparent dhe profesional që qytetarët meritojnë.

“ Shtetet e Bashkuara janë të përkushtuara në mbështetjen e përpjekjeve të Shqipërisë për të forcuar sundimin e ligjit përmes proceseve transparente. Nën monitorimin e qeverisë së SHBA, komisioni përzgjedhës i SPAK është tashmë në fazat përfundimtare të përcaktimit të kandidatit më të mirë për Drejtor të Byrosë Kombëtare të Hetimit (BKH). Në përputhje me ligjin e SPAK dhe frymëzuar nga praktikat më e mira të FBI-së, kandidatët e mundshëm duhet të dëshmojnë aftësitë e tyre në një larmi provash. Në 6 shkurt, kandidatët iu nënshtruan një prove të aftësive fizike që përfshinte 300 metra vrapim me shpejtësi, 2.4 kilometra vrap, dhe ushtrime të tjera. Pas këtij provimi, më 10 shkurt kandidatët morën pjesë në një testim me shkrim me dy pjesë, për të provuar aftësinë e tyre të shkrimit profesional dhe për të sprovuar aftësitë e tyre në shkathtësinë mendore dhe zgjidhjen e problemeve. Rezultatet nga provimet i shtohen një totali përmbledhës dhe do të përcaktojnë gjashtë kandidatët kryesorë që do të kalojnë në fazën përfundimtare: në testimin poligrafik dhe intervistën finale. Ky proces transparent dhe objektiv është një hap tjetër drejt vendosjes së sistemit të drejtësisë etik, transparent dhe profesional që qytetarët meritojnë”, thuhet në reagimin e ambasadës./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Lajme

Realizoi dokumentarin për drogën në Shqipëri/ Gazetari i RAI 3 vlerësohet me çmim

Publikuar

-

Nga

Gazetari italian Valerio Cattani, që sulmoi kryeministri Edi Rama për realizimin e dokumentarit për rritjen e mbledhjes së narkotikëve në Shqipëri, është vlerësuar sot me çmim nga Dhoma e Deputetëve të vendit të tij.

Lajmin e ka bërë të ditur gazetarja Alba Kepi, nga Italia, e cila deklaroi në emisionin “Tempora”.

“Gazetari Valerio Cattani, ai që ka realizuar dokumentarin e narkotikëve, ai që ka realizuar dokumentarin e fundit të pak ditëve më parë për Shqipërinë, “RAI3” dhe “DG3” është vlerësuar me çmimin “Drejtësia dhe e vërteta”, dedikuar gazetarit të njohur italian, mjaft i suksesshëm, tani jo më në jetë, për punën e kryer për dokumentarin “Narkotika”. Në puntatën e katërt, gazetari Valerio Cattani trajtonte çështjen e narkotikës në Shqipëri. “Rai 3” është duke u marrë me këtë çështje dhe nuk i beson këtij realiteti kaq të bukur të paraqitur nga Rama. Kronika e zezë e “Rai 3” për Shqipërinë është në raport me kriminalitetin shqiptar, grupet e organizuara, raportet e antimafias, shfaqet shumë prokupuese”, deklaroi gazetarja Kepi./ CNA.al

LEXO TE PLOTE