Connect with Us

Sondazhi nga faqja e memeve/ Basha përbuzet dhe masakrohet nga shqiptarët

Politikë

Sondazhi nga faqja e memeve/ Basha përbuzet dhe masakrohet nga shqiptarët

Publikuar

-

Kryetari i PD, Lulzim Basha gjate nje konference per mediat nga selia blu

Thellohet bilanci i sondazhit që ka nxjerrë bllof liderin e PD-së Lulzim Bashën, për udhëheqjen e opozitës në çështjet më të rëndësishme që ka kaluar Shqipëria përgjatë këtyre 6 vite e gjysmë.

Sondazhi i kryer nga Brryli Brodway, një nga faqet më kritike online të qeverisë Edi Rama, ka vazhduar me rritjen e përqindjes së votimit të qytetarëve të pakënaqur, për mënyrën se, si bëhet opozitë në vend.

Pyetja referuese është: “A ka bërë opozitë opozita?”. Por, si kanë reaguar qytetarët shqiptarë që prej mbrëmjes së djeshme, rreth 24 orë nga hapja e sondazhit?

Përveç thellimit të pakënaqësisë për opozitën, ky sondazh është shoqëruar edhe me komente të shumta.

LEXO EDHE:  Bashës i refuzojnë listën/Kandidati për deputet nuk pranon të regjistrohet

Komentuesit, në rritje, kanë ngarkuar në kurriz të Bashës akoma më shumë përgjegjësitë që ka opozita sot dhe duke i kujtuar me ironi pozicionin e liderit të PD-së.

Sipas sondazhit ku kanë votuar 6244 persona, 84% e tyre kanë lënë kokëulur Lulzim Bashën dhe vetëm 16% e kanë mbështetur në këtë rrugë, që qartazi duket se nuk është e duhura.

Ky sondazh tregon edhe njëherë dështimin e Bashës si lider, ndërsa shqiptarët kanë nxjerrë të gjithë pakënaqësitë në komente, ku e akuzojnë kreun e opozitës se ka hyrë në gjumin letargjik duke ndihmuar qeverinë në shkatërrimin e Shqipërisë./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Regres në politikë/ Arta Dade: Kur ishim ne në qeveri kishim këshilltarë me integritet

Publikuar

-

Nga

Ish deputetja e Partisë Socialiste, Arta Dade e ftuar në “Byro Politike” ku po diskutohet situata politike ndër vite, u shpreh se demokracia është e barasvlefshme me sundimin e ligjit.

“Nuk flas për programet apo dokumentet themelorë të forcave politike, por theksoj se demokracia është e barasvlefshme me sundimin e ligjit. Politika ka qenë e kujdesshme që me pëgjegjësitë që mori të ishte konform.

Kur kemi qenë në qeveri kishim këshilltarë me integritet dhe i mernim në konsiderata atë çfarë na konsideronin. Edhe shumë gjëra ka ndryshuar dhe kjo mund të jetë një regres./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Betohen para KLP 10 prokurorët e rinj/ Soreca: Panorama e drejtësisë shkon përtej jetës personale

Publikuar

-

Nga

Gjatë ditës së sotme u bë betimi i prokurorëve të rinj që u emëruan ditën e djeshme.

Mësohet se ceremonia e organizuar nga Këshilli i Lartë i Prokurorisë u zhvillua në prani të anëtarëve të Këshillit, Ambasadorit të BE Luigi Soreca, përfaqësueseve nga Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, EURALIUS-it, OPDAT-it, drejtuesit të SPAK Arben Kraja, etj.

Kreu i KLP Gent Ibrahimi uroi prokurorët e rinj dhe i shprehu mbështetjen e institucionit që ai drejton.

“Është moment i rëndësishëm për ju, por është moment i rëndësishëm edhe për ne si anëtarë të Këshillit të Lartë të Prokurorisë por edhe më gjerë , për të gjithë shoqërinë shqiptare. Të gjithë e dimë se viti 2020 është një vit i rëndësishëm por edhe delikat sa i përket sistemit të drejtësisë. Ndërsa viti 2019 u karakterizua nga proceset që në si këshilla kemi ndjekur për të ardhur tek rezultatet tona dhe rezultatet tona jeni ju. Rezultatet e Reformës në Drejtësi janë puna juaj. Pra, viti 2020 duhet të jetë viti i rezultateve dhe në këtë kuptim mendoj që ne kemi bërë pjesën tonë dhe tani ju merrni stafetën për të bërë pjesën tuaj”, tha ai.

LEXO EDHE:  Zgjedhja pa konsensus e Kryeprokurorit, “vdekje” e reformës në drejtësi

LEXO EDHE:  Zgjedhja pa konsensus e Kryeprokurorit, "vdekje" e reformës në drejtësi

Ndërkohë, Soreca shprehu urimet e tij, duke i kujtuar se lufta për drejtësi shkron përtej jetës personale.

“Ju përfaqësoni brezin e ri. Kjo ceremoni është një ogur i mirë për ju, për drejtësinë që pret populli shqiptar gjithashtu edhe për vendin. Më besoni që edhe vetë delegacioni evropian ka pritur nga Shqipëria pikërisht këtë ditë dhe ju jeni pjesë e panoramës së madhe së drejtësisë në këtë vend, e cila shkon përtej jetës personale të secilit prej jush. Qëllimisht i kërkova Kryetarit të më linte disa sekonda për t’ju përshëndetur personalisht dhe t’ju përcillja këtë mesazh. Kështu që besoj se kur të vijmë në zyrat tuaja do të kemi mundësi të takohemi sërish bashkë. Urime dhe suksese,” theksoi ambasadori./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Anti-KÇK batutë turshie”/ Ironizon Zheji: Edhe modelin e syzeve e ka skicuar Rama

Publikuar

-

Nga

Gazetari Artur Zheji e ka cilësuar si batutë kafeneje paketën Anti-KÇK, duke shprehur se mosbesimin te aksionet e Operacionit Forca e Ligjit.

“KÇK nuk ekziston që ti si kryeministër t’i imponosh opinionit një batutë kafeneje që thuhet duke ngrënë salçiçe me birrë, qofte dhe turshi. Kap ça të kapësh është një batutë turshie. Kjo shoqërohet me meze, shtrydhet birra dhe hahet dhe thuhet KÇK”, tha ia në studion e lajmeve të Ora News.

Gazetari nuk i kurseu ironitë, teksa komentoi paraqitjen e agjentes bjonde që jep njoftimet për hapat e hedhura nga OFL.

LEXO EDHE:  Pranoi mandatin/ Maliqi: Partia Demokratike nuk ka një lider

LEXO EDHE:  Bashës i refuzojnë listën/Kandidati për deputet nuk pranon të regjistrohet

“Pse i duhet një bionde, shumë e lezetshme ajo, por nuk është për atë rol. Atë e dinë të gjithë, nga kush ruhet, nga cili kriminel ruhet. Ajo bën një show dhe ngre standardin skenik televiziv kinematografik të policisë. Ajo le të shkojë të konkurrojë për ndonjë film diku. Jam i sigurt, por nuk mund ta provoj që edhe modelin e syzeve e ka skicuar vetë ai dhe ja ka miratuar Lleshaj edhe kapelën edhe ato shallet që mbajnë në kokë”, theksoi Zheji./ CNA.al

LEXO TE PLOTE