Connect with Us

Karriera, dashuria dhe shëndeti/ Çfarë parashikon horoskopi kinez për 2020-ën

Lajme

Karriera, dashuria dhe shëndeti/ Çfarë parashikon horoskopi kinez për 2020-ën

Publikuar

-

Karriera dhe pasuria

Në kundërshtim me vitin 2019, Karriera dhe Pasuria e Vitit të Miut do të jenë nën ndikimin e elementit të metalit, ndryshe nga viti i derrit që ishte i elementit të tokës. Të gjitha veprimet e iniciuara këtë vit do të drejtohen nga suksesi. Ju duhet të ndiqni qëllimet tuaja me besim dhe vendosmëri. Ju duhet të jeni të pamëshirshëm në mënyrë që të përmbushni objektivat tuaja dhe kurrë mos lejoni veten të dekurajohet nga të dështojë, mos lejoni që problemet ose vështirësitë të bëhën pengesë. Edhe pse ndonjëherë do të silleni si të paarsyeshëm, të pasaktë apo kokëfortë, duhet të mbështeteni në forcën tuaj dhe ta zgjidhni çdo problem vetë.

Dashuria

Pas vitit 2019 që ishte plot situata të paparashikueshme në çështjet e dashurisë, viti 2020 do të jetë më paqësor. Kështu, jeta juaj dashurore hyn në një rrugë harmonie dhe është komunikimi ai që do të ndihmojë që ta ruani harmoninë. Nga ana tjetër, pjesa e dytë e vitit 2020 do të sjellë një farë mosbesimi, për të cilin mund të ekzistojnë arsye të ndryshme, disa fiktive dhe disa që vijnë nga mungesa e ndershmërisë.

Shëndeti

Gjatë Vitit të Miut, përveç momenteve kur shfaqet lodhja, të gjitha shenjat e zodiakut do të gëzojnë shëndet të mirë. Për më tepër, pjesa e dytë e vitit 2020 vjen me shumë energji dhe mirëqenie të përgjithshme, kështu që akoma edhe gjendja mendore do të jetë e mirë. Në vitin 2020, praktikimi i sporteve do të ishte ilaçi më i mirë për secilin nga ne për përmirësimin e shëndetit tonë, për jetëgjatësinë dhe mirëqenien e përgjithshme. Kjo mund të zvogëlojë shpenzimet mjekësore gjatë gjithë jetës, mund t’ju ndihmojë për të pasur një gjumë më të qetë dhe mund të rrisë produktivitetin në detyrat e përditshme. Kjo është e vërtetë për këdo, pavarësisht nga shenja juaj zodiakut, për çdo moshë, fëmijë ose i rritur, i ri apo i moshuar, i brishtë ose i fortë, dhe nëse praktikohet siç duhet, nuk ka asnjë efekt negativ.

LEXO EDHE:  Dashuria dhe puna/ Horoskopi sipas astrologut të njohur italian

Fati

Gjithë vitit 2020, fati do të jetë në anën tuaj, por ju duhet ta kapni atë menjëherë pasi t’ju trokasë në derë. Kinezët thonë se asgjë nuk e frikëson fatin më shumë sesa kur dyshoni tek ai. Nga ana tjetër, ata që tregojnë entuziazëm dhe veprojnë shpejt do të jenë në gjendje të sigurojnë suksesin e tyre./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

Humbja e mjekut nga Kavaja/ Ministria e Shëndetësisë: Shërbeu deri në fund me devotshmëri

Publikuar

-

Nga

Situata e pandemisë/ Ministria e Shëndetësisë udhëzime të rëndësishme për qytetarët

Ministria e Shëndetësisë ka konfirmuar humbjen e mjekut Sefer Derivishi për shkak të koronavirusit.

Ministria deklaron se prej dy javësh mjeku i qendrës shëndetësore Helmas në Kavajë, ndodhej i shtruar në spitalin “Shefqet Ndroqi”.

Pavarësisht përpjekjes së kolegëve të tij për ta mbajtur në jetë, 61-vjeçari humbi betejën me virusin.

Ministria e Shëndetësisë i shpreh ngushëllimet familjarëve, ndërsa për mjekun thotë se ka shërbyer me devotshmëri.

“Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale njofton me hidhërim të thellë ndarjen nga jeta të mjekut të qendrës shëndetësore Helmas në Kavajë, dr. Sefer Derivishi, i cili nuk e fitoi dot betejën me COVID19.Pas dy javësh në terapi intensive në spitalin “Shefqet Ndroqi” mjeku 61-vjeçar që vuante nga disa sëmundje, ka humbur jetën mbrëmjen e sotme, megjithë përpjekjet e parreshtura të stafit mjekësor.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 10 maj 2020

LEXO EDHE:  Ngec në “rrjetë”/ KPK shkarkon “kryegjyqtaren e skandaleve”

Ngushëllime familjes, kolegëve dhe miqve të dr. Seferit, i cili i shërbeu deri në fund me devotshmëri komunitetit të tij!”, thuhet në deklaratë./ CNA.al

Covid shkakton një tjetër viktimë mes bluzave të bardha/ Humb jetën mjeku nga Kavaja

LEXO TE PLOTE

Lajme

“Vendimi për Cekajn qesharak”/ Maks Haxhia: Gjykata s’kishte asnjë provë

Publikuar

-

Nga

“Vendimi për Cekajn qesharak”/ Maks Haxhia: Gjykata s’kishte asnjë provë

Gjykata e Posaçme Antikorrupsion dënoi pak më parë me 21 vite burg Arbër Cekajn, që me ulje i mbeten për të kryer 14 vite.

Nga ana tjetër, Donald Lushaj u dënua me 16 vite burg që i shkurtohen në 10 vite e 8 muaj dhe Armando Pezaku me 13 vite që me uljen i mbeten 8 vite e 8 muaj.

Për këtë ka reaguar edhe avokati mbrojtës Mask Haxhia, i cili deklaroi se ky është një vendim qesharak dhe skandaloz.

Sipas tij, Gjykata nuk kishte asnjë provë që të vërtetonte se Cekaj kishte lidhje e drogën.“Kemi bërë 28 kërkesa dhe nuk është pranuar asnjë. Që në fillim të seancës dhe në të gjitha të tjerat në vijim kemi kërkuar mediat të jenë të pranishme dhe për çudi kjo gjykatë tha se ka një vendim të qeverisë për mospranimin e mediave dhe qesharake është se në fund i pranoi mediat. Ky është një proces komik. Ju siguroj se kushdo profesionist do të skandalizohet me këtë vendim, pasi nuk pati asnjë provë. Më qesharakja ishte në fund të vendimit, kur ju e dini se 1 kg hashash të gjendet në një makinë, sekuestrohet makina, ndërsa gjykata, kur janë gjetur 613 kg kokainë, vendosi që kontenieri t’i kthehet pronarëve.

LEXO EDHE:  Gjyqtarët dhe prokurorët gënjejnë për pasurinë/ Bushati zbardh mashtrimet

LEXO EDHE:  Gripi, pse shfaqet vetëm gjatë dimrit?

Ajo është më tragjikja në këtë proces është se nuk pati një provë. Unë s’jam Zoti që të them nëse e ka bërë apo jo Arbër Cekaj këtë, sepse Zoti i sheh të gjitha, por iu thashë se nuk ka prova. Po të ishit në seancë, do të dëgjonit me prova dhe video të regjistruara, që provojnë katarcipërisht pafajësinë e Cekajt”, tha Haxhia.

Kujtojmë se në fillim të vitit 2018 u kapën 613 kg kokainë të fshehura në banane, në portin e Durrësit, ngarkesë e cila po shoqërohej nga shoferi Armando Pezaku dhe menaxheri i “Arbri Garden”, Donaldo Lushaj, të cilët u paraqitën për të kryer zhdoganimin.

Kontenieri me banane vinte nga Kolumbia për llogari të “Arbër Garden”, pronar I të cilit ishte Arbër Çekaj. Ai u arratis në Gjermani ku kërkoi edhe azil, por më pas u ekstradua drejt Shqipërisë për tu përballuar me drejtësinë shqiptare./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Lajme

Lajm i hidhur/ Ndërron jetë parakohe zyrtarja e Bankës së Shqipërisë

Publikuar

-

Nga

Kriza ekonomike në Shqipëri dhe sfidat në vazhdim/ Flasin ekspertët e ekonomisë

Banka e Shqipërisë ka dhënë një lajm të hidhur pak momente më parë.

BSH njofton se ka ndërruar jetë parakohe anëtarja e Këshillit Mbikëqyrës dhe anëtarja e Komitetit të Auditit, Denada Prifti.

Ajo vuante prej disa kohësh nga një sëmundje e rëndë dhe sot është shuar në moshë të re.“Mesazh ngushëllimi për humbjen e parakohshme të zj. Denada Prifti. Me hidhërim të thellë morëm lajmin për humbjen e zj. Denada Prifti, e cila luftonte prej disa kohësh me një sëmundje të rëndë.

E specializuar në makroekonomi dhe në statistikat e tregjeve financiare, zj. Prifti kishte një karrierë mbi 25-vjeçare në Gjermani, ku ka punuar fillimisht për Ministrinë e Financave dhe më pas për Komisionin Evropian. Në vitet 2015-2018, zj. Prifti ka dhënë kontributin e saj pranë Bankës së Shqipërisë, duke mbuluar rolin e anëtares së Këshillit Mbikëqyrës dhe anëtares së Komitetit të Auditit.

LEXO EDHE:  Horoskopi, e mërkurë, 14 Gusht 2019

LEXO EDHE:  Pasurohen, vjedhin me lezet dhe i japin të dashurat njëri-tjetrit/ Qeveria Rama apo kabineti i miliarderëve?

Me vlerësimin maksimal për kontributin, profesionalizmin dhe integritetin e treguar gjatë punës së përbashkët me zj. Prifti, Banka e Shqipërisë i shpreh ngushëllimet familjarëve, miqve dhe kolegëve! U prehtë në paqe!”, thuhet në mesazhin e ngushëllimit të Bankës së Shqipërisë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE