Connect with Us

Grabitje dhe të shtëna armësh pranë ‘Checkpoint Charlie’ në Berlin

Bota

Grabitje dhe të shtëna armësh pranë ‘Checkpoint Charlie’ në Berlin

Publikuar

-

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Berlin pranë ‘Checkpoint Charlie’.

Sipas mediave gjermane, një person ka kryer një grabitje në ‘Starbucks’ dhe në rrugë janë dëgjuar të shtëna arme.

Policia ka izoluar gjithë zonën rreth kryqëzimit të ‘Friedrichstrasse’ e ‘Kochstrasse’ dhe është vënë në ndjekje të personit në arrati.

‘Checkpoint Charlie’, i krijuar në vitin 1961, dikur ishte një pikë kontrolli e rëndësishme e vendosur midis sektorëve Sovjetik dhe SHBA që ndanin Berlinin në dy pjesë.

LEXO EDHE:  Tiranë/ Tentohet grabitja e një pike Exchange

Autoritetet thanë se janë në kërkim të agresorit i cili është larguar nga vendi i ngjarjes./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bota

Arrestohet babai i aktores së njohur

Publikuar

-

Nga

Babai i aktores së njohur amerikane, Lindsay Lohan është arrestuar nga policia.

Ai është akuzuar nga ish bashkëshortja e tij, Kate Major për dhunë në familje.

Major e cila bëri kërkesën për ndarje nga bashkëshorti Michael Lohan,  deklaroi se ai kishte ushtruar dhunë ndaj saj kur ajo ishte përballur me të për çështjen e historisë së kërkimeve të tij në internet.

Oficerët janë parë duke marrë Lohan në paraburgim jashtë banesës së Major në Southampton.

LEXO EDHE:  Dy persona të maskuar grabitin me armë një karburant

LEXO EDHE:  Largimi i të rinjve/ Fieraku që takoi Merkelin, mesazh të fortë Qeverisë

Ndërkaq, vetë aktorja nuk ka bërë ende asnjë deklaratë lidhur me arrestimin e të atit.

LEXO TE PLOTE

Bota

Rrëzohet avioni turistik në Itali/ Humbin jetën dy persona

Publikuar

-

Nga

Një aeroplan i vogël turistik është rrëzuar në provincën e Sirakuzës, në Itali.

Pas rrëzimit, aeroplani u përfshi nga zjarri duke shkaktuar vdekjen e dy personave që ndodheshin në bord, një instruktor ekspert dhe një nxënës.
Aksidenti i ‘Tecnam P2002’ ndodhi gjatë një fluturimi stërvitor.

Viktimat janë Stefano Baldo, 53 vjeç, ish pilot i Alitalia dhe ish-pilot dhe instruktor i Marinës pas diplomimit në Akademinë Detare të Livornos, dhe Gioele Bravo, 20 vjeç.

LEXO EDHE:  Hajdutët bëjnë kërdinë në katedralen e Korçës/ Ja sa para morën nga arka

LEXO EDHE:  Dy persona të maskuar grabitin me armë një karburant

Zyrtarë të Agjencisë Kombëtare të Sigurisë së Fluturimit mbërritën në vendngjarje për të inspektuar mbetjet e avionit kurse prokuroria e Sirakuzës ka nisur hetimet./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kosova & Rajoni

Albin Kurti merr “në dorë frerët”/ Ul pagat për qeveritarët, fillon shkarkimet

Publikuar

-

Nga

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti gjatë mbledhjes së qeverisë, ditën e sotme ka ulur pagat për veten dhe ministrat e tij.

Gjithashtu Kurti ka filluar me shkarkimet në radhët e institucioneve.
Mësohet se janë shkarkuar me vendim qeverie të gjithë koordinatorët nacionalë në Kosovë. Mes tyre edhe djali i ish- Presidentit të parë të Kosovës, Ibrahim Rugova, Mendim Rugova i cili nga sot nuk është më koordinator nacional

Ai u emërua në detyrë si koordinator për ndryshime klimatike dhe çështje të ambientit nga Ramush Haradinaj në vitin 2018./CNA.al

LEXO TE PLOTE