Connect with Us

Zjarr në pemën e Krishtlindjes/ Humb jetën babai dhe tre fëmijët e tij

Bota

Zjarr në pemën e Krishtlindjes/ Humb jetën babai dhe tre fëmijët e tij

Publikuar

-

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Kaliforni të Shteteve të Bashkuara të Amerikës ku një baba dhe tre fëmijëte tij ndërruan jetë si pasojë e një zjarri, i cili përfshiu banesën e tyre.

Sipas mediave të huaja, babai tentoi t’i shpëtonte fëmijët nga zjarri, por përpjekja e tij ishte krejt e pamundur.

Juan Moreno ndihmoi gruan e tij, Chistine dhe vajzën 11-vjeçare që të shpëtonin dhe më pas rikthye sërish në shtëpi për të shpëtuar dy vajzat, 4-vjeçaren Jannesa dhe 12-vjeçaren Maria.
Kjo përpjekje e babait nuk rezultoi e suksesshme, pasi të tre humbën jetën mes flakëve.

LEXO EDHE:  Rrëfimi/ Babai i 3-vjeçarit të dhunuar: Fëmija në shtëpi “godiste kokën me grushte”

Djali tjetër i familjes, 8-vjeçari Isaac, i cili fillimisht u dërgua në spital humbi jetën më vonë për shkak të plagëve të rënda.

Fqinjët e familjes treguan se zjarri fillimisht ra në pemën e Krishtlindjes, të cilën familja e kishte vendosur në derën kryesore të apartamentit ku ata jetonin.

Flakët në banesë u përhapën me shpejtësi në apartamentin dy katësh duke detyruar edhe rezidentët e tjerë të braktisin shtëpitë e të dilnin përjashta.
Zjarrfikësit tregun se trupat e pajetë të babait dhe dy vajzave të tij i gjetën në dhomën e gjumit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bota

Arrestohet babai i aktores së njohur

Publikuar

-

Nga

Babai i aktores së njohur amerikane, Lindsay Lohan është arrestuar nga policia.

Ai është akuzuar nga ish bashkëshortja e tij, Kate Major për dhunë në familje.

Major e cila bëri kërkesën për ndarje nga bashkëshorti Michael Lohan,  deklaroi se ai kishte ushtruar dhunë ndaj saj kur ajo ishte përballur me të për çështjen e historisë së kërkimeve të tij në internet.

Oficerët janë parë duke marrë Lohan në paraburgim jashtë banesës së Major në Southampton.

LEXO EDHE:  Panik tek ish-Stacioni i Trenit/ Shtylla e korrentit shpërthen në flakë

LEXO EDHE:  Rrëfimi/ Babai i 3-vjeçarit të dhunuar: Fëmija në shtëpi “godiste kokën me grushte”

Ndërkaq, vetë aktorja nuk ka bërë ende asnjë deklaratë lidhur me arrestimin e të atit.

LEXO TE PLOTE

Bota

Rrëzohet avioni turistik në Itali/ Humbin jetën dy persona

Publikuar

-

Nga

Një aeroplan i vogël turistik është rrëzuar në provincën e Sirakuzës, në Itali.

Pas rrëzimit, aeroplani u përfshi nga zjarri duke shkaktuar vdekjen e dy personave që ndodheshin në bord, një instruktor ekspert dhe një nxënës.
Aksidenti i ‘Tecnam P2002’ ndodhi gjatë një fluturimi stërvitor.

Viktimat janë Stefano Baldo, 53 vjeç, ish pilot i Alitalia dhe ish-pilot dhe instruktor i Marinës pas diplomimit në Akademinë Detare të Livornos, dhe Gioele Bravo, 20 vjeç.

LEXO EDHE:  Zjarr te Mali i Dajtit/ Rrezikohet një objekt i rëndësisë së veçantë

LEXO EDHE:  Panik tek ish-Stacioni i Trenit/ Shtylla e korrentit shpërthen në flakë

Zyrtarë të Agjencisë Kombëtare të Sigurisë së Fluturimit mbërritën në vendngjarje për të inspektuar mbetjet e avionit kurse prokuroria e Sirakuzës ka nisur hetimet./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kosova & Rajoni

Albin Kurti merr “në dorë frerët”/ Ul pagat për qeveritarët, fillon shkarkimet

Publikuar

-

Nga

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti gjatë mbledhjes së qeverisë, ditën e sotme ka ulur pagat për veten dhe ministrat e tij.

Gjithashtu Kurti ka filluar me shkarkimet në radhët e institucioneve.
Mësohet se janë shkarkuar me vendim qeverie të gjithë koordinatorët nacionalë në Kosovë. Mes tyre edhe djali i ish- Presidentit të parë të Kosovës, Ibrahim Rugova, Mendim Rugova i cili nga sot nuk është më koordinator nacional

Ai u emërua në detyrë si koordinator për ndryshime klimatike dhe çështje të ambientit nga Ramush Haradinaj në vitin 2018./CNA.al

LEXO TE PLOTE