Connect with Us

U hutua nga telefoni/ 32 vjeçarja bie nga maja e shkëmbit

Bota

U hutua nga telefoni/ 32 vjeçarja bie nga maja e shkëmbit

Publikuar

-

Një e re u rrëzua nga maja e një shkëmbi 30 metra të lartë, pasi u shpërqëndrua duke parë  telefonin e saj.
32 vjeçarja qëndroi për 13 orë derisa një person dëgjoi thirrjet e saj për ndihmë.

Ngjarja e rëndë ndodhi në Palos Verdes, në Los Angeles u 32-vjeçarja ndodhej në majë të shkëmbit kur ra teksa po kontrollonte telefonin.

Ajo nuk u gjet deri në orën 08:00 të mëngjesit të ditës tjetër, kur një kalimtar i rastit e dëgjoi.

LEXO EDHE:  Itali/ Rrrëzohet një helikopter me 6 persona në bord

Sipas “The Indipendent” një zyrtar i policsë tha se 32-vjeçarja ishte me fat që kishte shpëtuar dhe që dikush e kishte dëgjuar në gjithë atë erë e zhurmë./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bota

Arrestohet babai i aktores së njohur

Publikuar

-

Nga

Babai i aktores së njohur amerikane, Lindsay Lohan është arrestuar nga policia.

Ai është akuzuar nga ish bashkëshortja e tij, Kate Major për dhunë në familje.

Major e cila bëri kërkesën për ndarje nga bashkëshorti Michael Lohan,  deklaroi se ai kishte ushtruar dhunë ndaj saj kur ajo ishte përballur me të për çështjen e historisë së kërkimeve të tij në internet.

Oficerët janë parë duke marrë Lohan në paraburgim jashtë banesës së Major në Southampton.

LEXO EDHE:  A është e rrezikshme ta mbani telefonin në xhepin tuaj?

LEXO EDHE:  Aplikacioni për të bërë telefonata kur celulari nuk ka valë

Ndërkaq, vetë aktorja nuk ka bërë ende asnjë deklaratë lidhur me arrestimin e të atit.

LEXO TE PLOTE

Bota

Rrëzohet avioni turistik në Itali/ Humbin jetën dy persona

Publikuar

-

Nga

Një aeroplan i vogël turistik është rrëzuar në provincën e Sirakuzës, në Itali.

Pas rrëzimit, aeroplani u përfshi nga zjarri duke shkaktuar vdekjen e dy personave që ndodheshin në bord, një instruktor ekspert dhe një nxënës.
Aksidenti i ‘Tecnam P2002’ ndodhi gjatë një fluturimi stërvitor.

Viktimat janë Stefano Baldo, 53 vjeç, ish pilot i Alitalia dhe ish-pilot dhe instruktor i Marinës pas diplomimit në Akademinë Detare të Livornos, dhe Gioele Bravo, 20 vjeç.

LEXO EDHE:  Sekretet e telefonit që duhet ti përdorni tani

LEXO EDHE:  Ja sa hapësirë ju duhet në telefonin tuaj

Zyrtarë të Agjencisë Kombëtare të Sigurisë së Fluturimit mbërritën në vendngjarje për të inspektuar mbetjet e avionit kurse prokuroria e Sirakuzës ka nisur hetimet./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kosova & Rajoni

Albin Kurti merr “në dorë frerët”/ Ul pagat për qeveritarët, fillon shkarkimet

Publikuar

-

Nga

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti gjatë mbledhjes së qeverisë, ditën e sotme ka ulur pagat për veten dhe ministrat e tij.

Gjithashtu Kurti ka filluar me shkarkimet në radhët e institucioneve.
Mësohet se janë shkarkuar me vendim qeverie të gjithë koordinatorët nacionalë në Kosovë. Mes tyre edhe djali i ish- Presidentit të parë të Kosovës, Ibrahim Rugova, Mendim Rugova i cili nga sot nuk është më koordinator nacional

Ai u emërua në detyrë si koordinator për ndryshime klimatike dhe çështje të ambientit nga Ramush Haradinaj në vitin 2018./CNA.al

LEXO TE PLOTE