Connect with Us

Sondazhi që nxjerr bllof Bashën/ “Më shumë opozitë ka bërë Balua i Xha Temes”

Politikë

Sondazhi që nxjerr bllof Bashën/ “Më shumë opozitë ka bërë Balua i Xha Temes”

Publikuar

-

Po bëhen rreth 7 vite që Lulzim Basha ndodhet në krye të opozitës dhe shumë prej demokratëve apo opozitarëve janë të pakënaqur me politikën e tij.

Nuk janë të paktë demokratët që i kanë dalë kundër dhe e kanë kritikuar publikisht se nuk po bën opozitë, ndërsa një sondazh i ditës së sotme e ka vërtetuar këtë më së miri.

Faqja më kritike e qeverisë “Brryli Broadway” ka hapur një sondazh, ky shtron pyetjen “A ka bërë opozitë opozita?”, duke iu referuar Lulzim Bashës.

Dje, ashtu siç mund ta mendoni edhe ju, 83% e qytetarëve thotë se Basha nuk ka bërë opozitë, ndërsa vetëm 17% e tyre e kanë mbështetur.

Po ashtu edhe komentuesit kanë shprehur irritimin ndaj Bashës, teksa pyesin me ironi nëse ka opozitë.

LEXO EDHE:  Denoncimi i PD-së/ Xhafaj fsheh pasurinë

“Më shumë opozitë ka bërë Balua i Xha Temes se sa ky p*lloshi i groshës”, komenton një qytetar, e ndërsa një tjetër thotë se kanë bërë më shumë opozitë portalet.

Ky sondazh ka treguar edhe njëherë dështimin e Bashës si kryetar opozite, që pas largimit të Sali Berishës./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Artan Hoxha i publikoi foton me Ramën/ Reagon Ardian Çapja

Publikuar

-

Nga

Ardian Çapja, i akuzuar për kryerjen e disa krimeve në qytetin e Elbasanit, ka reaguar për foton e tij me kryeministrin Edi Rama, të publikuar nga gazetari Artan Hoxha.

Çapja i ka dërguar një mesazh moderatorit të emisonit “Opinion” Blendi Fevziut dhe mohon që të ketë dalë në foto me kreun e qeverisë.

Ai pretendon se fotoja është e modifikuar, ndërsa ngre akuzat se në media ka shumë shpifje dhe mashtrime.

Kujtojmë se kjo foto është publikuar në 27 janar të vitit 2017 në faqen zyrtare të resortit “Univers”, në pronësi të fisit Çapja dhe sipas Hoxhës është bërë para fushatës zgjedhore të vitit 2017./ CNA.al

Publikohet fotoja e Ramës me Ardian Çapjan/ Artan Hoxha zbulon lidhjen

LEXO TE PLOTE

Politikë

Gjuzi deklaratë të papritur/ “Nëse Basha bëhet kryeministër, jap menjëherë dorëheqjen”

Publikuar

-

Nga

“Nëse Lulzim Basha bëhet kryeministër, unë menjëherë jap dorëheqjen nga kryetari i Partisë Konservatore”.

Kështu deklaroi mbrëmjen e sotme deputeti Kujtim Gjuzi, teksa po fliste për marrëdhëniet mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës Lulzim Basha

Sipas tij, mes liderit të demokratëve dhe kreut të qeverisë nuk ka më lidhje, pasi pretendon se dashuria e vjetër është shkatëruar.

LEXO EDHE:  Grida Duma “shashka” publike për të mbuluar skandalin Salianji-GD

LEXO EDHE:  Vettingu në Politikë/ Kuvendi rrëzon draftin e PD

“Unë kam ruajtur Parlamentin në datën 7 qershor që thanë do ta shembim Parlamentin, me një mesazh. Mesazhi shkonte tek Baca. I thashë: ‘Bac më duket se nuk të kanë marrë leje ty’”, tha deputeti, ndërsa theksoi se Basha është penduar që doli nga Parlamenti duke djegur mandatet./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Paskal Milo zbulon marrëveshjen e heshtur Rama-Basha

Publikuar

-

Nga

Kreu i Partisë Demokracia Sociale, Paskal Milo, zbuloi mbrëmjen e sotme paktin e fshehtë Rama-Basha para marrëveshjes së vitit 2017.

Sipas tij, krerët e dy partive politike më të mëdha, kanë nënshkruar një marëveshje të fshehtë para se të nënshkruanin marëveshjen përfundimtare që është edhe publike.

“Duhen bërë zgjedhje me rregulla të pastra loje. Jo me rregulla ku dihet paraprakisht se kush do t’i fitojë zgjedhjet. Tani zgjedhjet i përcakton sistemi, përpara kemi patur sistem zgjedhor relativisht të mirë. Tani nuk ka garë, është vetem mes dy partive PS-PD, në mes tyre ka një rotacion me marrëveshje të heshtur. Para marëveshjes në vitin 2017, ata kanë pasur një marrëveshje të fshehtë që ka dërguar në atë përfundimtaren”, theksoi Milo./ CNA.al

LEXO TE PLOTE