Connect with Us

Përmendej në pazaret e prostitucionit të “Zogut”/ Iva Aliko tregon të vërtetën e përgjimeve

Lajme

Përmendej në pazaret e prostitucionit të “Zogut”/ Iva Aliko tregon të vërtetën e përgjimeve

Publikuar

-

Vajza e njohur e showbizit shqiptar, Iva Aliko ka folur për CNA.al pas publikimit të përgjimeve të “Zogut të Tiranës”, ku emri i modeles përmendej në bisedat e pazareve të prostitucionit.

Iva ka mohuar përfshirjen e saj në rrjetin e prostitucionit në Tiranë duke sulmuar gazetarët të cilët, sipas saj, kanë shtrembëruar titujt në mënyrën më të shëmtuar.

Më tej, Iva Aliko sqaron se, në materialet e prokurorisë është përmendur vetëm pjesa ku ajo ka shoqëruar Hermes Nikajn për në banesën e tij.

“I kam parë të gjitha shkrimet ku është përmendur emri im, kjo falë disa pseudogazetareve dhe disa portaleve që bëjnë gjithçka dhe shtrembërojnë titujt në mënyrën më të shëmtuar të mundshme vetëm për disa klikime. Në asnjë moment të vetëm nuk jam e përmendur unë për aktivitetet e shëmtuara të këtij rrjeti.
Në materialet e prokurorisë është përmendur pjesa ku unë vetëm e kam çuar Hermes Nikajn në lagjen e tij, pra në shtëpinë e tij”, sqaron Iva për CNA.al

LEXO EDHE:  Përgjimet/Cërvenkovski kapet “mat”, pazare me Mijallkovin

Më tej, ajo thekson se “në momentin që lë një person në punën e tij nuk mban asnjë lloj përgjegjësie se ku shkon apo kë takon.

“Në bazë të këtij shkrimi të marrë nga prokuroria (pjesa e vetme e dosjes ku është përmendur emri im) disa portale kanë abuzuar me titujt duke më bërë dhe mua pjesë e këtij llumi sepse kështu duan portalet dhe disa gazetare amatorë. Për të gjitha abuzimet me titujt të portaleve të tjera që kanë shtrembëruar titullin duke me përfshirë dhe mua do mbajnë përgjegjësi penale. Me këtë çështje do merret avokati im për gjithë dëmin psikologjik që më kanë shkaktuar këto ditë si dhe prishjen e imazhit”, u shpreh mes të tjerash Iva./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

Video – Masakra betonizuese mbi bukuritë natyrore/ Si dukej kanioni i Llëngës dy vite më parë

Publikuar

-

Nga

Kanioni i Llëngës, ose si njihet ndryshe “Gryka e gurit” në Pogradec, ra pre e ndërtimeve të hidocentrale që në vitin 2017.

3 hidocentralet shkatërruan bukurinë natyrore dhe e kthyen këtë qendër të turizmit në një vend të shkretuar nga masakra e betonizimit.

Ndonëse kanioni i Llëngës është pjesë e zonave të Mbrojtura që prej vitit 2002 me vendim të Këshillit të Ministrave, kjo nuk i ndaloi shkatërruesit e bukurive natyrore ta betonizojnë.

LEXO EDHE:  Përgjimet/Cërvenkovski kapet “mat”, pazare me Mijallkovin

LEXO EDHE:  Çështja "Babale"/ Salianji kërkon rishikimin e provave

Një video e risjellë nga CNA.al tregon pamjet tmerruese të ndërtimeve të paligjshme që e shkatërruan këtë perlë që na fali natyra shqiptare./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Lajme

Gara për kreun e BKH drejt përmbylljes/ Ambasada amerikane tregon fazën finale për kandidatët

Publikuar

-

Nga

ambasada amerikane ne shqiperi

Ambasada amerikane ka reaguar teksa faza e përzgjedhjes së kreut të Byrosë Kombëtare të Hetimit është drejt përfundimit.

Sipas Ambasadës faza e radhës do të jetë testimi poligrafik dhe intervista finale.
Në njoftimin e Ambasadës thuhet se ky proces transparent dhe objektiv është një hap tjetër drejt vendosjes së sistemit të drejtësisë etik, transparent dhe profesional që qytetarët meritojnë.

“ Shtetet e Bashkuara janë të përkushtuara në mbështetjen e përpjekjeve të Shqipërisë për të forcuar sundimin e ligjit përmes proceseve transparente. Nën monitorimin e qeverisë së SHBA, komisioni përzgjedhës i SPAK është tashmë në fazat përfundimtare të përcaktimit të kandidatit më të mirë për Drejtor të Byrosë Kombëtare të Hetimit (BKH). Në përputhje me ligjin e SPAK dhe frymëzuar nga praktikat më e mira të FBI-së, kandidatët e mundshëm duhet të dëshmojnë aftësitë e tyre në një larmi provash. Në 6 shkurt, kandidatët iu nënshtruan një prove të aftësive fizike që përfshinte 300 metra vrapim me shpejtësi, 2.4 kilometra vrap, dhe ushtrime të tjera. Pas këtij provimi, më 10 shkurt kandidatët morën pjesë në një testim me shkrim me dy pjesë, për të provuar aftësinë e tyre të shkrimit profesional dhe për të sprovuar aftësitë e tyre në shkathtësinë mendore dhe zgjidhjen e problemeve. Rezultatet nga provimet i shtohen një totali përmbledhës dhe do të përcaktojnë gjashtë kandidatët kryesorë që do të kalojnë në fazën përfundimtare: në testimin poligrafik dhe intervistën finale. Ky proces transparent dhe objektiv është një hap tjetër drejt vendosjes së sistemit të drejtësisë etik, transparent dhe profesional që qytetarët meritojnë”, thuhet në reagimin e ambasadës./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Lajme

Realizoi dokumentarin për drogën në Shqipëri/ Gazetari i RAI 3 vlerësohet me çmim

Publikuar

-

Nga

Gazetari italian Valerio Cattani, që sulmoi kryeministri Edi Rama për realizimin e dokumentarit për rritjen e mbledhjes së narkotikëve në Shqipëri, është vlerësuar sot me çmim nga Dhoma e Deputetëve të vendit të tij.

Lajmin e ka bërë të ditur gazetarja Alba Kepi, nga Italia, e cila deklaroi në emisionin “Tempora”.

“Gazetari Valerio Cattani, ai që ka realizuar dokumentarin e narkotikëve, ai që ka realizuar dokumentarin e fundit të pak ditëve më parë për Shqipërinë, “RAI3” dhe “DG3” është vlerësuar me çmimin “Drejtësia dhe e vërteta”, dedikuar gazetarit të njohur italian, mjaft i suksesshëm, tani jo më në jetë, për punën e kryer për dokumentarin “Narkotika”. Në puntatën e katërt, gazetari Valerio Cattani trajtonte çështjen e narkotikës në Shqipëri. “Rai 3” është duke u marrë me këtë çështje dhe nuk i beson këtij realiteti kaq të bukur të paraqitur nga Rama. Kronika e zezë e “Rai 3” për Shqipërinë është në raport me kriminalitetin shqiptar, grupet e organizuara, raportet e antimafias, shfaqet shumë prokupuese”, deklaroi gazetarja Kepi./ CNA.al

LEXO TE PLOTE