Connect with Us

“Iu kemi çuar në hotele me pesë yje”/ Ramës i dështon propaganda, si i mashtroi qytetarët

Politikë

“Iu kemi çuar në hotele me pesë yje”/ Ramës i dështon propaganda, si i mashtroi qytetarët

Publikuar

-

Ish-kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka hedhur akuza të forta në drejtim të kryeministrit Edi Rama, në lidhje me strehimin e banorëve të prekur nga tërmeti.

Në një postim në rrjetet sociale, Vasili shkruan se qeveria “u shqye” duke thënë i kemi strehuar banorët në hotele me pesë yje, ndërsa tani në mes të acarit i urdhëron të dalin jashtë e të futen në çadra.

“Po a kane turp keta te qeverise !!!

Po keta u shqyen duke u thene qytetareve te mbetur pa shtepi nga termeti i 26 nentorit, qe ju kemi cuar ne Hotele me 5 yje atje ku nuk e kishit qene kurre.

Tani jep urdher Edi Rama qe ne mes te dimrit ne te ftohte dhe ne acar te dalin jashte e te futen ne çadra.

LEXO EDHE:  Rama: Hap i madh përpara votimi në parim i Reformës në Drejtësi

Cfare mashtruesish, bile genjejne edhe me ze te larte!!”-shkruan Vasili.

Më tej, ai publikon edhe një citim të zv.ministres, ndërsa shkruan “Ja lexojeni vete, ne nje interviste me gazetaren Nisida Knezi, kjo zv.ministrja Voda thote :
“Hotelet duhet të boshatisen deri më 3 janar”,
“Të gjithë të prekurit nga tërmeti do jenë në çadra dimërore për Vit të Ri.” Ja urdhri që ka dhënë Rama”./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Artan Hoxha i publikoi foton me Ramën/ Reagon Ardian Çapja

Publikuar

-

Nga

Ardian Çapja, i akuzuar për kryerjen e disa krimeve në qytetin e Elbasanit, ka reaguar për foton e tij me kryeministrin Edi Rama, të publikuar nga gazetari Artan Hoxha.

Çapja i ka dërguar një mesazh moderatorit të emisonit “Opinion” Blendi Fevziut dhe mohon që të ketë dalë në foto me kreun e qeverisë.

Ai pretendon se fotoja është e modifikuar, ndërsa ngre akuzat se në media ka shumë shpifje dhe mashtrime.

Kujtojmë se kjo foto është publikuar në 27 janar të vitit 2017 në faqen zyrtare të resortit “Univers”, në pronësi të fisit Çapja dhe sipas Hoxhës është bërë para fushatës zgjedhore të vitit 2017./ CNA.al

Publikohet fotoja e Ramës me Ardian Çapjan/ Artan Hoxha zbulon lidhjen

LEXO TE PLOTE

Politikë

Gjuzi deklaratë të papritur/ “Nëse Basha bëhet kryeministër, jap menjëherë dorëheqjen”

Publikuar

-

Nga

“Nëse Lulzim Basha bëhet kryeministër, unë menjëherë jap dorëheqjen nga kryetari i Partisë Konservatore”.

Kështu deklaroi mbrëmjen e sotme deputeti Kujtim Gjuzi, teksa po fliste për marrëdhëniet mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës Lulzim Basha

Sipas tij, mes liderit të demokratëve dhe kreut të qeverisë nuk ka më lidhje, pasi pretendon se dashuria e vjetër është shkatëruar.

LEXO EDHE:  Rama prezanton kandidatin ne Kelcyre, flet per rruge e ujesjelles

LEXO EDHE:  "101 milion euro tendera"/ Si Rama dhe Veliaj “shpërblyen” kompaninë Fusha    

“Unë kam ruajtur Parlamentin në datën 7 qershor që thanë do ta shembim Parlamentin, me një mesazh. Mesazhi shkonte tek Baca. I thashë: ‘Bac më duket se nuk të kanë marrë leje ty’”, tha deputeti, ndërsa theksoi se Basha është penduar që doli nga Parlamenti duke djegur mandatet./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Paskal Milo zbulon marrëveshjen e heshtur Rama-Basha

Publikuar

-

Nga

Kreu i Partisë Demokracia Sociale, Paskal Milo, zbuloi mbrëmjen e sotme paktin e fshehtë Rama-Basha para marrëveshjes së vitit 2017.

Sipas tij, krerët e dy partive politike më të mëdha, kanë nënshkruar një marëveshje të fshehtë para se të nënshkruanin marëveshjen përfundimtare që është edhe publike.

“Duhen bërë zgjedhje me rregulla të pastra loje. Jo me rregulla ku dihet paraprakisht se kush do t’i fitojë zgjedhjet. Tani zgjedhjet i përcakton sistemi, përpara kemi patur sistem zgjedhor relativisht të mirë. Tani nuk ka garë, është vetem mes dy partive PS-PD, në mes tyre ka një rotacion me marrëveshje të heshtur. Para marëveshjes në vitin 2017, ata kanë pasur një marrëveshje të fshehtë që ka dërguar në atë përfundimtaren”, theksoi Milo./ CNA.al

LEXO TE PLOTE