Connect with Us

“Edhe imam, edhe politikan nuk shkon”/ Ish deputeti sulmon Elvis Naçin: Shfrytëzon të mjerët për propagandë të pështirë fetare

Politikë

“Edhe imam, edhe politikan nuk shkon”/ Ish deputeti sulmon Elvis Naçin: Shfrytëzon të mjerët për propagandë të pështirë fetare

Publikuar

-

Ish deputeti socialist Eduart Ndocaj ka folur me tonë të ashpra ndaj imamit, Elvis Naçi.
Ndocaj shprehet se Naçi shfrytëzon në mënyrë të pamëshirshme ata që ndihmon, duke bërë propagandë fetare në televizor.

“Elvisi bamirs apo Elvisi mashtrues.
Kë Elvis të besojmë tani, atë të xhamisë, apo atë të televizionit?
Po mirë, paratë e serbit janë harram, se na kanë vrarë e nuk duhen marrë, po paratë e turkut a duhen marrë,
Se dhe ata na kanë vrarë e prerë, dhe jo pak, por për 500 vjet rresht.
Pse serbit iu dashka thënë “shka”, e turkut “vëlla”, kur të dy veç gjak e mizerje kanë lënë pas!
Ah, po edhe xhamia, nga ku Elvisi na predikon për faljen, dashurinë, mirësinë.
Na predikon edhe se si kur dhurojmë e bëjmë bamirësi, e majta jonë të mos e dijë se çfarë jep e djathta, ndërsa vetë shfrytëzon në mënyrë të pamëshirshme ata të mjerë që ndihmon, duke bërë propagandë të pështirë fetare në TV, sa arrin deri aty dhe nxjerr fëmijë duke qarë e duke parë nga duart e tij, t’iu japë një copë bukë”, shkruan Ndocaj.

LEXO EDHE:  Fuqitë aleate bombardojnë Sirinë/ Reagon Partia Demokratike

Ish deputeti nuk harron të përmendë edhe spitalin privat që bleu Naçi, i cili u përfol gjatë nëpër media.

“Si shpëtimtar i zbritur nga qielli, i pushton me krahët e tij të gjerë dhe me paratë që i derdh lumë.
Ashtu siç i derdhi për të blerë një spital privat për vetëm 300 mijë euro, kur aq kushton vetëm një pajisje skaneri.
Shumëkush mund të pyesë pse iu hodh tani në “grykë” serbit imami Elvis, në kulmin e debatit politik në Shqipëri e Kosovë, pas vizitës së Vuçiç në Tiranë, por kjo nuk është e vështirë për t’u kuptuar”, shkruan më tej Ndocaj.

Sipas ish deputetit, “ajo që mbetet për t’u kuptuar, është kur do të zhvishet përfundimisht Elvisi nga “çallma” e imamit dhe të dalë hapur si një alternativë politike”

“Se edhe imam, edhe politikan sikur nuk shkon.TURP TURP”, përfundon Ndocaj./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Udhëtim drejt Lushnjes dhe dy ndalesa në Tiranë/ Klodiana Lala zbulon itinerarin e Preng Gjinit

Publikuar

-

Nga

Klodiana Lala tregon skemën e korrupsionit të zbuluar nga SPAK/ Si u vunë në pranga njerëzit e drejtësisë

Gazetarja Klodiana Lala ka treguar itinerarin që ka përshkuar ditën e sotme shënjestra e atentatit në Vasil Shanto, Prend Gjini.

Lala tha se Gjini ka udhëtuar në drejtim të Lushnjes dhe ka qëndruar për disa orë në këtë qytet.

Ajo zbuloi se pasi ka mbërritur në Tiranë, i plagosuri ka ndaluar në dy parkingje, në parkingun e një spitali privat dhe më pas të një universiteti privat.“Nga burime të Prokurorisë kam mësuar se Preng Gjini ka udhëtuar sot në drejtim të Lushnjës, ku ka qëndruar disa orë. Më pas ka shkuar në një spital privat dhe më tej është ndalur në parkingun e një universiteti. Atentatorët e kanë patur të qartë vendin ku do e kryenin atentatin, jo vetëm për të vrarë shënjestrën, por edhe për të çuar mesazhe tek grupet kundërshtare”, u shpreh ajo në emisionin “Opinion”.

LEXO EDHE:  Rama në “Opinion”: Sulmi ndaj Agon Channel, jo politik

LEXO EDHE:  Video-horror/Sulmohet deputeti dhe gruaja e tij gjatë takimit elektoral (Emri)

Ndërkohë, kujtojmë se Prend Gjini ndodhte në spitalin e Traumës në gjendje të rëndë shëndetësore./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Lleshaj i bën “qejfin” vetes/ “Nën drejtimin tim kemi më pak vrasje se vendet e BE”

Publikuar

-

Nga

Lleshaj i bën “qejfin” vetes/ “Nën drejtimin tim kemi më pak vrasje së vendet e BE”

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, nuk i ka kursyer lëvdatat ndaj vetes mbrëmjen e sotme në “Open”.

I ndodhur përballë një paneli gazetarësh, Lleshaj tha se policia nën drejtimin e tij ka bërë arritje të mëdha.

Lleshaj tregoi statistikat ku tha se ato tregojnë se policia e shtetit ka bërë një punë të mirë dhe është në nivele më të larta se ajo e viteve të mëparshme.

LEXO EDHE:  Rama në “Opinion”: Sulmi ndaj Agon Channel, jo politik‘Kemi 330 arrestime për armë mbajtje pa leje. Në vitin 2019 kishim 35 mijë vepra penale, ndërsa këtë vit kemi 22 mijë.

LEXO EDHE:  Video-horror/Sulmohet deputeti dhe gruaja e tij gjatë takimit elektoral (Emri)

Kemi më pak vrasje se shumë vende të BE-së dhe vendeve të zhvilluara”, tha ai./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Lubonja zbardh prapaskenat/ Çfarë fshihet pas largimit të Besa Shahinit

Publikuar

-

Nga

Lubonja zbardh prapaskenat/ Çfarë fshihet pas largimit të Besa Shahinit

Analisti Fatos Lubonja, është I ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Real Story”, ku po diskutohet për lëvizjet në qeveri dhe lagimin e Besa Shahinit nga Ministria e Arsimit.

Sipas Lubonjës, Shahini kishte lidhje vetëm me Ramën dhe ishte fasadë e tij.

Ai nuk përjashton edhe mundësinë që Shahini të jetë larguar për t’i liruar vendin në Ministri një njeriu politik të PS, siç ishte Evis Kushi në këtë rast.“Kam lexuar komente të ndryshme në lidhje me këtë. Domethënë, pse iku, pakënaqësi apo çfarë pakënaqësish tha, iku nga opozita se opozita e ka sulmuar për gjuhën apo iku nga Rama, thonë disa, se është e majtë e vërtetë, kjo partia ku ishte nuk është.

Për ta kuptuar më miër situatën, duke e përgjithësuar këto lloj ministresh si Shahini e figura të tjera janë fasada të Ramës, njerëzve që dinin anglisht dinë të prezantojë. Dhe tregon se unë jam i fuqishëm dhe ja marr nga hiçi. S’janë vërtet struktura e pushtetit të Ramës. Ata që vendosin në prapavijë, oligarkia, njerëz të fuqishëm të fortët e zonave.

LEXO EDHE:  “Treçereku i televizioneve i janë dorëzuar Ramës”/ Kryemadhi sulmon mediat: Në orën 12 do të…

LEXO EDHE:  Sulm me armë/ 3 të vdekur dhe 7 të plagosur

Përshtypja që kam unë është se në këtë situatë, kjo që kishte lidhje vetëm me Ramën, mund të ketë pasur pakënaqësira nga strukturat, i kanë çuar të dhëna. Mundet që kjo vetë, këta thonë që s;ishte e korruptuar. Por duhen njerëz më politikë. Diku dëgjova një koment, që sistemi arsimor është i rëndësishëm për elektoratin.”- tha Lubonja./CNA.al

LEXO TE PLOTE