Connect with Us

Rama mashtron pensionistët/ Nuk ka shpërndarë as pensione, as shpërblim

Denoncim

Rama mashtron pensionistët/ Nuk ka shpërndarë as pensione, as shpërblim

Publikuar

-

Ndonëse kryeministri Edi Rama tha se pensionistët do të marrin shpërblim për festat e fundvitit bashkë me pensionet, duke se shpërndarja e tyre nuk ka filluar, pavarësisht se është thënë e kundërta.

Këtë e denoncon ish-kryeministri Sali Berisha, i cili duke iu referuar mesazhit të qytetarit dixhital, deklaron se në disa rrethe nuk janë shpërndarë as pensionet, aq më tepër shpërblimet.

Berisha ka publikuar mesazhet e disa qytetarëve, të cilët pretendojnë se nuk kanë marrë as pensionet e invalitetit.

“Përshendetje zoti Doktor profesor Sali Berisha, unë që po të shkruaj jam nga Kukësi dhe këtu Kukës na kanë bërë një padrejtësi nuk na kanë ndarë pensionet e invalitetit, kam shkuar e kam pyetur te Bashkia e më thanë nuk ka fond si këta kriminel të lënë të sëmurit pa festën e vitit të ri dhe pa ilaçe, unë ju shkrujta juve që ta publikoni këtë mesazh se kjo qeveri ka mbaruar mos pyet për popullin shqiptar në dorë të kujt kemi rënë, me respekt për ju. Ju uroj gëzuar festat e fundvitit”, thuhet në një denoncim, ndërkohë që pretendohet se e njëjta gjë ndodh edhe në Nikël, Bubq e Pogradec.

Në një mesazh tjetër qytetari shkruan: “Përshëndetje zoti Berisha, kam një denoncim në lidhje me pagat e invalidëve nuk ju kanë dhënë asnjë lek as Niklës as Bubqit, ju kanë bllokuar hajdutat e kryeminstrit që ka mbase vetë nuk kanë lekë as për vitin e ri ju faleminderit shumë anonim ju lutem”.

LEXO EDHE:  Basha harron një moment Ramën në Tepelenë/Mesazhi që i dërgon Ilir Metës

Gjithashtu ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar edhe disa denoncime të tjera, ku thuhet se nuk ka para as për shpërblimet dhe as për pensionet edhe në Kavajë./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Denoncim

Sandër Lleshaj, “kapteri” me limuzinë

Publikuar

-

Nga

The scandal with the 100 million car/ Sander Lleshaj cannot put in his pocket the luxurious BMW

Erdhi si ministër i Brendshëm me imazhin e gjeneralit, dorëzoi edhe gradat e tij. Por Sandër Lleshaj duket se tashmë është kthyer në “kapterrin” publik me limuzinë. Megjithëse makina e tij është një BMW luksoze, të cilën nuk e ka as kryeministri dhe asnjë ministër tjetër në Shqipëri.

Makina me targa Gjermane, te Policia e Shtetit

Një mjet që i duhej “kapterr Lleshit” për të shitur mend, apo për t’u rehatuar kohët e fundit të pushtetit të tij, si ministër.

Makina me targa shqiptare, te Ministria e Brendshme

Njeriu i skandaleve, i një pasurie të dyshimtë dhe të fshehur në Gjirin e Lalzit. Një vilë e padeklaruar, që nuk është në emrin e tij.

Bëhet ministër i Brendshëm dhe mbyt qytetarët me gaz lotsjellës. Më pas disa skandale përfshijnë Ministrinë e Brendshme. Që nga emërimet në Policinë e Shtetit, tenderat e zhvilluara dhe së fundi një mjet me një vlerë 100 milionëshe blihet me një formulë ekstraligjore, sillet në Shqipëri me targa gjermane.

Një mjet i blerë për Oficerin e Kontaktit në Ambasadën Shqiptare në Berlin, që tashmë shëtit në Tiranë me targa falso, pa siguracion dhe në të “shtrihet” Sandër Lleshaj, “kapterri” në krye të Ministrisë së Brendshme, që udhëheq Policinë e Shtetit dhe strukturat më të rëndësishme të qeverisë shqiptare.

Lleshaj me makinën luksoze para parlamentit

Përgjegjësi për rendin dhe sigurinë duhej të kishte mjetin e tij luksoz për strategjitë politike të institucionit. Dhe tani është fshehur pas “gishtit”.

LEXO EDHE:  Vjedhja e pronave në bregdet/ Vokshi: Rama i dha firmën Hysenit, për të ndërtuar resorte turistike

LEXO EDHE:  Kryemadhi godet sërish me veshjen/ Jep mesazhin e fortë për Ramën nga protesta

Ai makinën nuk e fut do në xhep, as qeveria nuk mund të fshehë skandalin, tentoi që të shmangë përgjigjet zyrtare, duke fshehur dokumentat.

Policia e Shtetit nuk i përgjigjet të dhënave që kërkohen në lidhje me mjetin. Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor gënjen publikisht, duke thënë se nuk jep të dhëna private.

Në fakt Sandër Lleshaj, “kapterri” në krye të Ministrisë së Brendshme, nuk mund ta fshehë dot mjetin e tij.

Ne e kemi paralajmëruar disa herë. Ai skandal nuk ka për t’u fshehur dhe nuk ka për t’u ndalur, deri ditën e fundit dhe çdo lloj justifikimi që do të përdorë, thjeshtë dhe vetëm do të thellojë më tej skandalin e “kapterrit” Lleshaj, me limuzinë./ CNA.al

SKANDALI/ DPSHTRR fshehu të dhënat për BMW-në e Lleshajt

Makina luksoze/ Qeveria kërkon të fshehë skandalin e Sandër LleshajtSkandali me BMW-në 100 milionëshe të Sandër Lleshajt/ Mjeti qarkullon pa siguracion

Ekskluzive-Sandër Lleshaj dhe Ardi Veliu kapen në mega-skandal/ Si u “përvetësua” makina 100 milionëshe

Skandali me BMW-në luksoze të Sandër Lleshajt/ Makina qarkullon me targa falso

Ministri i Brendshëm përfshihet në skandal/ Fshehu një vilë në Gjirin e Lalzit?

“Ministri i Lalzit”/ Sandër Lleshaj hesht për vilën luksoze

Foto+Video/ Zbulohet vila e ministrit të Ramës në Gjirin e Lalzit

LEXO TE PLOTE

Denoncim

Skandali-Arrestohen në flagrancë tatimorët/ Policia fsheh ngjarjen

Publikuar

-

Nga

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar denoncimin e një qytetari, sipas të cilit mbrëmjen e djeshme në Tiranë janë arrestuar në flagrancë 4 punonjës të Tatimeve, por lajmi nuk ëshrë bërë public për mediat.

Sipas denoncuesit, arsyeja pse po fshihet lajmi është se kanë frikë se hetimet do të arrijnë deri lart në krye të drejtorisë së Përgjithshme të Tatimeve.“Pershendetje doktor te uroj shendet.Doja tju tregoja nepermjet jush te gjithe shqipetareve se si po behet cdo gje per te mbyllur nje skandal te madh ne Drejtorine e Pergjithshme te Tatimeve.Jane arrestuar Dorjan Flamuraj, Klodian Islami, Erion Trungu, Elis Tushe me para ne xhep e flagrance te gjithe banda gjobevenese e Tatimeve me ne krye kapobanden e famshme Romeo Shehun e Dritan Boci po bllokohet dalja e lajmit ne media se kane hall qe hetimet do arrijne deri lart ne krye te drejtorise. Arrestimi eshte bere dje ne darke ne rrugen e Barrikadave te ne nje bar kafe tek Galeria”-thuhet në denoncim.

LEXO TE PLOTE

Denoncim

Video-Skandali në Zyrat Arsimore në Peshkopi/ Mësuesi qëndron në Londër por vijon të paguhet

Publikuar

-

Nga

Emisioni “Stop” në Tv Klan këtë të mërkure është ndalur në Peshkopi pas shumë problemesh të raportuara që lidhen me Zyrën Arsimore dhe drejtuesen e këtij institucioni, Brikena Dani.

“Stop” pas një investigimi të bërë ka zbuluar disa problematika për emërimet që janë bërë në këtë zyrë arsimore, por dhe për drejtuesit e shkollave në këtë rreth.Brikena Dani nga ana tjetër rezulton se është komanduar në krye të ZA Dibër, edhe pse nuk plotëson kriteret, pasi është diplomuar për gjuhë-letërsi me sistemin part-time. Edhe pse vijon detyrën në kundërshtim me ligjin, Dani ka lënë pa punë dhe 300 mësues, pasi u ka ndërprerë kontratat.

LEXO EDHE:  Rama publikon paketat e investimeve në vend/ Ja cilat fusha janë më të favorizuara

LEXO EDHE:  Berisha tregon çfarë do bënte po të ishte në pushtet/ "Lokalet do i lejoja të punonin që nesër"

LEXO TE PLOTE