Connect with Us

Tentoi të kalonte kufirin me dokumenta të falsifikuara/ Pranga 25 vjeçarit në Durrës

Kronika

Tentoi të kalonte kufirin me dokumenta të falsifikuara/ Pranga 25 vjeçarit në Durrës

Publikuar

-

Një shtetas kosovar është arrestuar në Portin e Durrësit pasi ka tentuar të kalojë kufirin me dokumente bullgare, të falsifikuara.

Në pranga është vënë shtetasi me iniciale A.S., 25 vjeç.

Ndërkohë specialistët për hetimin e krimeve në Komisariatin e Policisë Durrës, në vijim të punës për parandalimin e ngjarjeve kriminale arrestuan në flagrancë shtetasin Xh. Sh., 53 vjeç, banues në Rrashbull, Durrës.

Arrestimi i tij u bë pasi ka kanosur me një dorezë përforcuese grushti metalike, e cila u sekuestrua në cilësinë e provës materiale, shtetasin A. D.

LEXO EDHE:  Dy raste të reja me COVID-19 në Kosovë/ Shkon në 19 numri i të infektuarve

Po në Durrës, policia arrestoi shtetasin E. Ç., 32 vjeç, pasi duke drejtuar mjetin tip Volksëagen, është përplasur me mjetin tip Audi duke shkaktuar vetëm dëme materiale./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Video-I riu goditi me thikë të moshuarin/ “Shpërthen” Kikia: Pse rri ende në zyrë kreu i Policisë

Publikuar

-

Nga

Video-I riu goditi me thikë të moshuarin/ “Shpërthen” Kikia: Pse rri ende në zyrë kreu i Policisë

Gazetari Mentor Kikia reagon ashpër pas publikimit në rrjetet sociale të një video, ku një i ri në Kavajë futet brenda në lokal dhe pasi rreh një të moshuar, e qëllon me thikë.

Gazetari Kikia thotë se shefi i Policisë së Kavajës duhet të japë dorëheqjen sepse s’ka pse qëndron më në zyrë.“Përse rri ende në zyrë kreu i policisë së Kavajës?
Një ngjarje tronditëse në të gjitha përmasat e saj. Një burrë me thikë në dorë që sulmon një të moshuar në mes të lokalit. Shkaku është se i moshuari ankohet se burri me thike ne dore, hidhte mbeturinat para shtëpisë së tij. Pas dhunës, krimineli del qetë-qetë dhe ikën në shtëpi. Policia thotë se është shpallur në këkrim, por ngjarja nuk është raportuar fare dhe banorët e lagjës raportojnë se njeriu i dhunshëm është në shtëpinë e tij. Vetëm pasi videoja u bë publike, edhe pse ngjarja ka ndodhur disa ditë më parë, policia vihet në lëvizje për të marrë dëshmitë e personave që kanë qenë aty.
Mosveprimi i shtetit është shkaku kryesor i vetëgjyqësisë, pasi çdo djalë do të ngrite dorën ndaj atij krimineli që i masakroi të atin e policia nuk lëviz. Kaq mjafton që shefi i policisë në Kavajë të japë doreheqjen, pa asnjë mëdyshje. Kjo është një kërkesë publike dhe unë ju ftoj t’i bashkoheni asaj duke e shpërndarë këtë postim”, shkruan Kikia./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Ishte kthyer në makthin e qytetarëve/ Arrestohet 41-vjeçari në Tiranë

Publikuar

-

Nga

Ishin kthyer në makthin e qytetarëve/ Arrestohet 41-vjeçari në Tiranë

Një 41-vjeçar është vënë në pranga nga Policia e Tiranës, pasi akuzohet për vjedhje.

Mësohet se në pranga ka rënë shtetasi D. T., 41 vjeç. Sipas uniformave blu, arrestimi i tij u bë pasi në rrugën “Emiljo Grandi”, u kap me një biçikletë e cila dyshohet të jetë e vjedhur. Në vijim të veprimeve të kryera, bazuar dhe në pamjet filmike, dyshohet se ky shtetas, më datë 10.07.2020, në rrugën “Ibrahim Rugova”, ka vjedhur shumën e parave 75 mijë lekë dhe dy telefona në mjetet e shtetasve F. M. dhe E. Ll.Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Dogji të gjallë burrin dhe vjehrrën/ Kërkohet burgim i përjetshëm për Hysnie Hoxhallarin

Publikuar

-

Nga

Dogji të gjallë burrin dhe vjehrrën/ Kërkohet burgim i përjetshëm për Hysnie Hoxhallarin

Prokuroria ka kërkuar burgim të përjetshëm për Hysnie Hoxhallarin, e cila vrau bashkëshortin dhe vjehrrën e saj.

Krimi makabër i ndodhur me 22 janar të vitit 2018, kur Olsi dhe Selkie Hoxhallari u vranë e u dogjën në banesën e tyre nga nusja Hysnie Hoxhallari, pasi iu kapën bisedat më të dashurin e saj.Pasi u kap mat në tentativë për të zhdukur disa karta telefoni “sim”, policia arriti që të zbardhë ngjarjen e plotë të krimit.
Që nga viti 1995 është hera e parë që kërkohet dëmin i përjetshëm për një grua./CNA.al

LEXO TE PLOTE