Connect with Us

“Mercenarë të Soros”/ Altin Goxhaj: Si po e përballon Luli pa kokainë, tradhtinë që i bën të vetëve ?

Politikë

“Mercenarë të Soros”/ Altin Goxhaj: Si po e përballon Luli pa kokainë, tradhtinë që i bën të vetëve ?

Publikuar

-

Avokat Altin Goxhaj ngre akuza të rënda ndaj kryeministrit Edi Rama dhe kryetarit të PD, Lulzim Basha.
Sipas Goxhajt, të dy janë mercenarë që kanë për detyrë axhendën Soros për rrënimin, falimentimin dhe shpopullimin e Shqipërisë

“Si Rama që pranon të vetëshkatërrojë imazhin e rremë të patriotit me marrëveshjen e MiniSchengenit Ballkanit.
Si Lyli që pranon të shahet nga të vetët me libër shpije për shkak të sabotimit shkatërrues të Opozitësdhe aksionit opozitar. Këta të dy s’e bëjnë nga qejfi, por e kanë detyrë nga padroni Soros! Sepse janë thjesht mercenarë që kanë për detyrë Axhendën Soros për Rrënimin, Falimentimin dhe Shpopullimin e Shqipërisë dhe shpërblehen me plaçkë lufte dmth korrupsion, grabitje, para të pista”, shkruan Goxhaj.

LEXO EDHE:  Paloka publikon foton e vilës së Ramës/ Thirrje OFL: Ju lutem justifikoni pak këtë

Pa lënë mënjanë ironinë, Goxhaj thotë se e mirëkupton Ramën për sasinë e madhe të kokainës që merr sepse s’mund ta përballojë shpirtërisht vrasjen që i bën popullit.

Avokati shprehet se nuk arrin të kuptojë si e përballon Luli pa kokainë, tradhtinë që po i bën njerëzve të vet.

“Gjths unë e mirëkuptoj Ramën për cocainën dhe sasinë e madhe që merr, sps si mund ta përballosh shpirtërisht vrasjen që po i bën popullit tëndt!
Por ajo që nuk kuptoj dot unë është si e përballon Lyl Sorosi pa cocainë tradhëtinë që po i bën njerëzve të vet që e ndjekin si zombie “Luli, Luli, Luli..”, shkruan Goxhaj./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Artan Hoxha i publikoi foton me Ramën/ Reagon Ardian Çapja

Publikuar

-

Nga

Ardian Çapja, i akuzuar për kryerjen e disa krimeve në qytetin e Elbasanit, ka reaguar për foton e tij me kryeministrin Edi Rama, të publikuar nga gazetari Artan Hoxha.

Çapja i ka dërguar një mesazh moderatorit të emisonit “Opinion” Blendi Fevziut dhe mohon që të ketë dalë në foto me kreun e qeverisë.

Ai pretendon se fotoja është e modifikuar, ndërsa ngre akuzat se në media ka shumë shpifje dhe mashtrime.

Kujtojmë se kjo foto është publikuar në 27 janar të vitit 2017 në faqen zyrtare të resortit “Univers”, në pronësi të fisit Çapja dhe sipas Hoxhës është bërë para fushatës zgjedhore të vitit 2017./ CNA.al

Publikohet fotoja e Ramës me Ardian Çapjan/ Artan Hoxha zbulon lidhjen

LEXO TE PLOTE

Politikë

Gjuzi deklaratë të papritur/ “Nëse Basha bëhet kryeministër, jap menjëherë dorëheqjen”

Publikuar

-

Nga

“Nëse Lulzim Basha bëhet kryeministër, unë menjëherë jap dorëheqjen nga kryetari i Partisë Konservatore”.

Kështu deklaroi mbrëmjen e sotme deputeti Kujtim Gjuzi, teksa po fliste për marrëdhëniet mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës Lulzim Basha

Sipas tij, mes liderit të demokratëve dhe kreut të qeverisë nuk ka më lidhje, pasi pretendon se dashuria e vjetër është shkatëruar.

LEXO EDHE:  Shpërthimi në Ballsh/ Katastrofa që krijon mafia Sula-Rama

LEXO EDHE:  Rama në Gjirokastër/ Inspekton punimet e disa projekteve, më pas do takojë strukturat e partisë

“Unë kam ruajtur Parlamentin në datën 7 qershor që thanë do ta shembim Parlamentin, me një mesazh. Mesazhi shkonte tek Baca. I thashë: ‘Bac më duket se nuk të kanë marrë leje ty’”, tha deputeti, ndërsa theksoi se Basha është penduar që doli nga Parlamenti duke djegur mandatet./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Paskal Milo zbulon marrëveshjen e heshtur Rama-Basha

Publikuar

-

Nga

Kreu i Partisë Demokracia Sociale, Paskal Milo, zbuloi mbrëmjen e sotme paktin e fshehtë Rama-Basha para marrëveshjes së vitit 2017.

Sipas tij, krerët e dy partive politike më të mëdha, kanë nënshkruar një marëveshje të fshehtë para se të nënshkruanin marëveshjen përfundimtare që është edhe publike.

“Duhen bërë zgjedhje me rregulla të pastra loje. Jo me rregulla ku dihet paraprakisht se kush do t’i fitojë zgjedhjet. Tani zgjedhjet i përcakton sistemi, përpara kemi patur sistem zgjedhor relativisht të mirë. Tani nuk ka garë, është vetem mes dy partive PS-PD, në mes tyre ka një rotacion me marrëveshje të heshtur. Para marëveshjes në vitin 2017, ata kanë pasur një marrëveshje të fshehtë që ka dërguar në atë përfundimtaren”, theksoi Milo./ CNA.al

LEXO TE PLOTE