Connect with Us

I gjendet celular në qeli/ Dënohet me 8 muaj të tjerë burg atentatori i dyshuar i Çapjave

Kronika

I gjendet celular në qeli/ Dënohet me 8 muaj të tjerë burg atentatori i dyshuar i Çapjave

Publikuar

-

Shkëlzen Hasanpapajt, i akuzuar si autor i sulmit ndaj anëtarëve të fisit Çapja në Elbasan gjatë vitit 2016, i është gjetur disa ditë më parë një celular në burg.

Për këtë arsye Gjykata e ka dënuar me 8 muaj të tjera burg, me akuzën e futjes së celularit në qeli.

Karta SIM e përdorur nga Hasanpapaj në burg rezulton e regjistruar në emër të Jurgen Kurtit, gjeneralitet i njëjtë me atë të të riut që u ekzekutua në mars të këtij viti.

Kujtojmë se Gjykata e Elbasanit e ka dënuar Hasanpapajn me 10 vite burgim, ndërkohë Prokuroria kërkon që i riu të dënohet me 22 vite burg.

LEXO EDHE:  Ish-specialistja e kredisë vidhte klientët e bankës/ Ja si e pëson

20 vjeçari u akuza nga prokuroria si një nga personat që dyshohet se kishte qëlluar me armë zjarri në drejtim të Florenc Çapjas dhe mikut të tij, Bledar Muçës.

Ky i fundit mbeti i plagosur , ndërsa Hasanpapaj ishte fiksuar nga kamerat e sigurisë në momentin që largohej nga vendi i ngjarjes./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Makina përplas këmbësorin/ Dërgohet me urgjencë në spital

Publikuar

-

Nga

Makina përplas këmbësorin/ Dërgohet me urgjencë në spital

Një aksident i rëndë është regjistruar mbrëmjen e sotme në qytetin e Fierit.

Mësohet se një 19 vjeçar, duke drejtuar automjetin e tij ka aksidentuar një këmbësor.

Ky i fundit sipas informacionit paraprak të policisë, ndodhet në spital në kujdesin e mjekëve.

‘Sot rreth orës 21:15, në fshatin Daullas, shtetasi K. E., 19 vjeç, duke drejtuar automjetin tip “Audi”, ka aksidentuar shtetasin T. Gj., 46 vjeç, banues në Daullas, Fier, i cili ishte duke lëvizur në këmbë.46-vjeçari ndodhet në Spitalin Rajonal Fier nën kujdesin e mjekëve.

LEXO EDHE:  Tentoi të fuste dy celularë, arrestohet punonjësi i burgut të Fushë-Krujës

LEXO EDHE:  Ish-specialistja e kredisë vidhte klientët e bankës/ Ja si e pëson

Eshtë shoqëruar drejtuesi i mjetit në Komisariatin e Policisë Fier dhe po kryhen veprimet proceduriale.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.’/CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Çfarë po ndodh në Elbasan?/ Policia dhe FNSH “blindojnë” Bradasheshin

Publikuar

-

Nga

Çfarë po ndodh në Elbasan?/ Policia dhe FNSH “blindojnë” Bradasheshin

Policia dhe Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë kanë zbarkuar mbrëmjen e sotme sërish në qytetuin e Elbasanit.

Mësohet se policia dhe FNSH-ja janë ndalur konkretisht në fshatin Bradashesh dhe po kryejnë kontrolle.

Autoritetet kanë si qëllim kapjen e personave me precedent penalë të mëparshëm.Kujtojmë se ky nuk ëstë kontrolli i parë në Elbasan, pasi që prej datës 17 shtator policia dhe FNSH-ja kanë kryer kontrolle blic.

LEXO EDHE:  Vodhi 100 milion Lekë, Prokuroria e Vlorës con për gjykim ish-punonjësin e Postës

LEXO EDHE:  Atentati me snajper në burgun e Vaqarrit/ Çfarë tha autori nga qelia

Ndërkohë, gjatë ditëve të fundit, dhe në shumë të tjera, si Tirana, Durrësi, Kruja etj, po ushtrohen kontrolle të bujshme nga Policia e Shtetit./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Plagosi me armë zjarri 45 vjeçarin në Astir/ Arrestohet pas disa orë kërkimesh i riu

Publikuar

-

Nga

Plagosi me armë zjarri 45 vjeçarin në Astir/ Arrestohet pas disa orë kërkimesh i riu

Është vënë në prangat e policisë pas disa orë kërkime, autori i plagosjes me armë zjarri pasditen e sotme në zonën e Astirit.

Shtetasi me inicialet A.M 20 vjeç, qëlloi me armë zjarri shtetasin Spartak Beqaraj, pas një konflikti të çastit ndërsa ky i fundit po qëndronte në pallatin e tij.Aktualisht, 45-vjecari ndodhet në spital pasi ka marrë dëmtime në gishtat e këmbës, ndërsa gjendja e tij shëndetësore është jashtë rrezikut për jetën./CNA.al

LEXO TE PLOTE