Connect with Us

Horoskopi i ditës, 25 dhjetor 2019

Sociale

Horoskopi i ditës, 25 dhjetor 2019

Publikuar

-

DASHI21. mars – 20. prill

Ne planin sentimental ju te dashuruarit nuk do ndihmoheni aspak nga yjet dhe mund t’iu ndodhin goxha probleme. Momentet e qetësisë do jene te pakta për te mos thënë qe do mungojnë. Beqaret duhet t’iu japin me tepër prioritet personave qe do takojnë sepse ndonjëri prej tyre mund te jete i duhuri. Buxheti kërkon një menaxhim me te mire qe gjendja te stabilizohet.

DEMI21. prill – 21. maj

Nëse doni qe marrëdhënia juaj me partnerin te ece sa me mire mos i dëgjoni çfarë do ju thonë te tjerët, por bëni atë qe do ndieni. Nëse jeni ende beqare shfrytëzoni çdo lloj mundësie qe do iu jepet për te filluar një lidhje. Do ndeshni edhe persona me shume vlera. Ne planin financiar do përballeni edhe me vështirësi, por po morët masat e duhura gjendja do ndryshoje për mire.

BINJAKET22. maj – 21. qershor

Mjedisi yjor do jete shume i ngrohte gjate kësaj dite dhe marrëdhënia me partnerin ka për te qene shume e kënaqshme. Nuk do keni asnjë mosmarrëveshje me partnerin, përkundrazi do zgjidhni edhe ato te vjetrat. Beqaret do kënaqen me personat qe do takojnë dhe do fillojnë te mendojnë për te ndryshuar statusin. Për menaxhimin dëgjojini këshillat e miqve dhe nuk do pendoheni.

GAFORRJA22. qershor – 22. korrik

Mjedisi yjor do jete shume i përshtatshëm sot për jetën tuaj ne çift. Për çdo gjë do gjeni mirëkuptimin dhe do mund te merrni vendime te rëndësishme. Beqare do ndihmohen mjaft nga Marsi dhe do kenë një jete shume me te bukur nga me pare. Buxheti nuk do jete i keq megjithatë mundohuni te kurseni pak qe te siguroni edhe te ardhmen.

LUANI23. korrik – 22. gusht

Do jeni shume sharmante gjate kësaj dite dhe partneri do iu dashuroje me më shume pasion se me pare. Çdo moment i kaluar se bashku do jete fantastik. Beqaret nuk do mbështeten shume nga yjet kështu qe me mire le te presin edhe pak për ndryshime. Jupiteri do ju beje paksa me dorëlëshuar me paratë dhe gjendja financiare do kaloje disa peripeci.

VIRGJERESHA23. gusht – 23. shtator

Për ju te dashuruarit e sotmja do jete një dite shume e paqëndrueshme. Here do debatoni me partnerin e here do dashuroheni me pasion. Beqaret me mire le te qëndrojnë edhe pak kohe vetëm sesa te fillojnë një lidhje me një person qe sapo është ndare nga dikush tjetër. Ne planin financiar do vazhdoni te keni vështirësi kështu qe mundohuni te ulni sa te mundni shpenzimet.

PESHORJA24. shtator – 23. tetor

Nëse nuk do i shprehni dot ndjenjat aq sa do donit me mire flisni hapur me partnerin pasi ai do ju kuptoje dhe madje mund t’iu ndihmoje. Nëse nuk komunikoni me te mund te ketë edhe keqkuptime. Beqaret do jene te hapur dhe gati për te provuar çdo lloj emocioni te ri. Gjendja financiare do ketë goxha përmirësim kështu qe do ndiheni shume me mire nga me pare.

AKREPI24. tetor – 22. nëntor

Lidhja juaj ne çift do jete paksa e trazuar sot, megjithatë mbrëmja ka për te qene shume me e qete. Duhet t’i pranoni edhe gabimet tuaja dhe asnjëherë nuk duhet t’ia hidhni fajin për çdo gjë atij qe keni ne krah. Beqaret do jene gati te bëjnë edhe sakrifica vetëm qe ta ndryshojnë statusin e tyre. Buxhetin duhet ta organizoni me më shume kujdes sepse po filluan problemet vështirë se mund te rimëkëmbeni lehtësisht.

SHIGJETARI23. nëntor – 21. dhjetor

Do bëni te pamundurën për t’i shmangur sa me shume konfliktet ne çift gjate kësaj dite dhe do përgatisni here pas here surpriza për njeri-tjetrin. Beqaret me ne fund do fillojnë një lidhje fiks ashtu si e kishin imagjinuar gjithmonë dhe do ndihen te plotësuar. Marsi do ju ndihmoje t’i zgjidhni një e nga një te gjitha problemet financiare dhe do ndiheni shume here me te qete se me pare.

BRICJAPI22. dhjetor – 20. janar

Dite shume e trazuar do jete kjo e sotmja për te dashuruarit. Do jeni te palogjikshëm te dyja palët dhe nuk do merreni vesh për asgjë me njeri-tjetrin. Beqaret do jene ne kërkim te dashurisë gjate gjithë ditës, por vetëm ne mbrëmje do iu jepen mundësi te mira. Ne planin financiar duhet patjetër te reflektoni gjate para se te kryeni shpenzime sepse çdo gabim i vogël mund t’iu kushtoje shtrenjte.

UJORI21. janar – 19. shkurt

Ju qe jeni një lidhje keni për te pasur një dite problematike sot. Debatet me partnerin do jene te vazhdueshme dhe ndonjëherë për gjera pa rëndësi te madhe. Beqaret do kenë veçse mundësi për aventura kalimtare, ndërkohë qe për dashurinë e madhe duhet ende te presin gjate. Ne planin financiar do jeni gjithmonë te logjikshëm dhe nuk keni për te pasur aspak tronditje.

PESHQIT20. shkurt – 20. mars

Yjet do ju mbajnë ne pëllëmbe te dorës sot ju te dashuruarve dhe marrëdhënia me partnerin ka për te qene e jashtëzakonshme. Do ndani çdo emocion se bashku dhe kjo gjë do iu afroje akoma me tepër me njeri-tjetrin. Beqaret nuk do jene ne gjendjen me te mire emocionale për te kërkuar dashurinë. Ne planin financiar duhet te jeni sa me te kujdesshëm sepse po filluan problemet nuk do ju vini dot me fre.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Surprizat e motit/ Mësoni sa do arrijnë sot temperaturat

Publikuar

-

Nga

Ditën e sotme do të mbizotërojë moti me kthjellime e vranësira të pakëta deri mesatare.

Sipas SHMU, në zonat malore, lugina dhe bregdet kryesisht në orët e mëngjesit mjegull e mjegullinë.

Era, do të fryjë me drejtim juglindje-veriperëndim, e lehtë e përkohësisht mesatare në bregdet, duke u shoqëruar me valëzim të forcës 3 ballë.

Temperaturat parashikohen në:
Zonat malore -1ºC deri në 11ºC
Zonat e ulëta 3ºC deri në 18ºC
Zonat bregdetare 6ºC deri në 18ºC

LEXO TE PLOTE

Sociale

Horoskopi i ditës, 13 shkurt 2020

Publikuar

-

Nga

DASHI 21. mars – 20. prill

Do ndiheni me vetëm se kurrë gjate kësaj dite dhe do e ndieni mungesën e partnerit. Ai ne fakt nuk do mungoje nga dëshira, por nga angazhimet e shumta. Mundohuni te jeni me te kuptueshëm. Beqaret nuk do arrijnë dot te bëjnë për vete dike dhe do vazhdojnë te mbeten vetëm. Ne planin financiar duhet te merrni masa sa me strikte qe gjendja te normalizohet sa me pare.

DEMI 21. prill – 21. maj

Çiftet kane për te pasur një nga ditët me te bukura te jetës se tyre. Marrëdhënia me partnerin do ndizet pas mesditës dhe emocionet do jene te papërshkrueshme. Beqaret duhet te jene me realiste dhe te mos kërkojnë gjera te pamundura. Ne planin financiar nuk do keni shume fat, megjithatë me një menaxhim te kujdesshëm mund ta mbani situatën nen kontroll.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Dite e mbushur me bashkëpunim do jete kjo e sotmja për ju. Me partnerin do bashkëpunoni për çdo gjë ne te mire te lidhjes qe keni krijuar. Beqaret nga ana tjetër do kenë vetëm disa njohje prej te cilave do nisin vetëm lidhje afatshkurtra. Me mire le te presin edhe pak kohe ashtu si janë. Plutoni do iu ndihmoje goxha me financat dhe gjendja do mbetet e kënaqshme.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Do jeni shume realiste gjate kësaj dite dhe nuk do kërkoni gjera ekstreme nga partneri juaj. Marrëdhënia ne çift do vazhdoje te jete e ngrohte si me pare. Beqaret do realizojnë edhe takime te bukura, te cilat pak e nga pak mund t’ua ndryshojnë jetën. Ne planin financiar do jete Venusi dhe Jupiteri qe do iu sjellin fat. Gjendja jo vetëm qe nuk do ketë tronditje, por mund te fillojnë edhe disa përmirësime.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Do keni disa debate me partnerin tuaj gjate kësaj dite dhe marrëdhënia ne çift nuk do jete e kënaqshme. As ne mbrëmje nuk do arrini dot ta përmirësoni situatën. Beqaret do kenë vetëm mundësi për aventura kalimtare dhe do jete ne dorën e tyre nëse do përfitojnë apo jo. Sektori financiar do ndikohet pafundësisht nga Plutoni. Ai do mundohet t’iu ndriçojë mendjen për te mos bere gabime.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Hëna do iu beje shume impulsive gjate kësaj dite dhe mund t’iu shtyje drejt gabimeve te renda. Mundet edhe te shihni dike tjetër duke harruar se keni dike ne krah. Beqaret do mundohen shume te joshin atë qe pëlqejnë, por do jete goxha e vështirë. Ne planin financiar duhet te ndiqni një strategji shume strikte qe gjendja te mbetet sa me e mire. Po e late pas dore situatën, gjithçka do marre tatëpjetën.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Sot do jeni tej mase kërkues ndaj partnerit tuaj ju te dashuruarit dhe nuk do kënaqeni me dashurinë qe ai do iu japë. Ne fakt duke kërkuar shume mund te mbeteni pa asgjë. Beqaret do kenë një dite shume te veçante dhe plot takime. Ka mundësi qe gjerat te ndryshojnë njëherë mire ne kahun pozitiv. Ne planin financiar Urani do ju ndihmoje te gjeni zgjidhje për çdo problem qe keni pasur.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Do qëndroni shume besnike sot juve qe jeni ne një lidhje dhe as qe do tundoheni te shikoni dike tjetër. Beqaret do jene te pavëmendshëm dhe do humbin mundësi shume te mira. Dikush tjetër do tregohet me i shkathet dhe do ua rrëmbejë nga duart. Financat do jene te mbrojtura. Nuk do keni asnjë lloj tronditjeje kështu qe mund te jeni te qete ne këtë pike.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Ne jetën tuaj ne çift tensioni do filloje te ulet sot dhe do arrini te merreni vesh me mire me atë qe keni ne krah. Do jeni me te logjikshëm dhe me te ndërgjegjshëm. Beqaret do kenë një nga ditët me te veçanta te muajit sepse do realizojnë takime impresionuese. Me financat tregohuni vigjilente sepse përndryshe gjerat do marrin tatëpjetën dhe nuk do arrini dot ta rikuperoni situatën.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Dite shume intensive, emocionuese dhe e hershme ka për te qene kjo e sotmja për ju te dashuruarit. Ne disa momente do ndiheni aq mire saqë nuk do mendoheni dy here për te hedhur hapa me tej. Jeta e beqareve nuk do ketë ndryshime rrënjësore, por disa takime te këndshme nuk do mungojnë. Buxheti do jete i mjaftueshëm për te kryer te gjitha investimet e nevojshme.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Dite shume e animuar do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Për pjesën me te madhe sensualiteti dhe pozitiviteti do jene mbizotëruese. Ju beqaret me mire afrojuni me personat e turpshëm sepse ata fshehin thesare brenda vetes. Për te përmirësuar financat mos bëni asgjë qe do ju sugjerohet nga persona te panjohur sepse do futeni ne telashe shume te mëdha.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Sot do ndiheni edhe me te sigurt pranë partnerit tuaj dhe do jeni gati te vendosni për te hedhur hapa me tej. Mbrëmja ka për te qene e mbushur me pasion. Beqaret duhet te përgatiten për një dite te mbushur me vështirësi e probleme dhe jo për takime interesante. Ndikimi i yjeve tek financat do jete pozitiv dhe do arrini me ne fund ta stabilizoni gjendjen.

LEXO TE PLOTE

Sociale

Shën Valentini ju gjeti vetëm? Në QTU gjeni dashurinë dhe fitoni udhëtim falas

Publikuar

-

Nga

Edhe ky Shën Valentin ju ka gjetur single? Epo, ky lajm me siguri që do t’ju gëzojë të gjithëve, pasi jo vetëm që do të keni mundësinë të gjeni një partner, por nëse i jepni mundësinë njëri-tjetrit për t’u njohur më shumë, do të fitoni një udhëtim në çift, në një nga destinacionet më të pëlqyera, me gjithçka të përfshirë.

Është pikërisht Qendra Tregtare Univers, e njohur ndryshe si QTU që këtë Shën Valentin, ka vendosur që t’i surprizojë të gjithë dhe në datat 13-14-15, duke sjelle për herë të parë në qendër “Kupidin e Dashurisë”, një organizim i QTU që për tre ditë me radhë do të jetë në ndihme të dashurisë së vërtetë.
Si funksionon?

Në datat 13-14-15 në qendër do të jetë “Kupidi” prezantuesi i njohur Eni Shehu, personazhi i cili do të bëjë të mundur bashkimin mes çifteve. Ju vetëm duhet t’i drejtoheni atij dhe të shprehni dëshirën për të njohur një person dhe ai do kujdeset të gjejë atë që mund t’i përshtatet personalitetit tuaj.
Çiftet do të kenë mundësinë të ulen dhe të pinë diçka, për të kuptuar nëse kanë interes reciprok dhe aty do të vendosin nëse do t’i japin një mundësi njëri-tjetrit për t’u njohur jashtë QTU. Nëse shigjeta e kupidit shënon, ata do të fitojnë një udhëtim falas, në destinacione si, Mavrova, Kolashini, Meteora etj.

LEXO EDHE:  Krijuesi i World Wide Web bën parashikimin e frikshëm

LEXO EDHE:  Moti/ Ja çfarë kanë parashikuar sinoptikanët

Ky aktivitet vjen në kuadër të Shën Valentinit dhe për tre ditë me radhë pritet që të sjellë një atmosferë mjaft të veçantë në qendër.

Por, jo vetëm kaq!
Qendra Tregtare Univers ka menduar edhe për ata që janë të dashuruar, duke sjellë një broshurë speciale me ide dhuratash Shën Valentini, për meshkuj dhe femra. Ju mund të shfletoni broshurën online në qtu.al, ku mund të shikoni sugjerimet e brandeve te QTU për dhurata vërtete unike, si edhe ofertat e dyqaneve për këto 3 ditë.

QTU, qendra e parë tregtare në vend është një nga destinacionet më të preferuar të qytetarëve, të cilët e zgjedhin jo vetëm për të bërë blerje cilësore, por edhe për të kaluar kohën e lirë, me shumëllojshmërinë e zgjedhjeve që qendra ofron.

QTU menaxhohet nga Acrem që është pjesë e Grupit Balfin, grupi më i madh dhe inovator i investimeve në Shqipëri dhe një ndër më të mëdhenjtë në rajon.

LEXO TE PLOTE