Connect with Us

Aksident i rëndë në Vlorë/ Makina përplas të moshurin me motor

Kronika

Aksident i rëndë në Vlorë/ Makina përplas të moshurin me motor

Publikuar

-

Një aksident i rëndë është regjistruar mëngjesin e kësaj të mërkure në Vlorë në zonën e “Skelës”.

Mësohet se një makinë ka përplasur një të moshuar që lëvizte me motor.

I moshuari është dërguar me urgjencë në spitalin rajonal të Vlorës, ndërsa raportohet se ka marrë goditje në kokë.

Ndërkaq, policia po punon për zbardhjen e plotë të shkaqeve të aksidentit./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Polici i dehur humb kontrollin e makinës e përfundon në një banesë/ Qëllon me armë qytetarin

Publikuar

-

Nga

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në qytetin e Fierit, ku një efektiv policie, ndërsa drejtonte mjetin në gjendje të dehur ka përfunduar në oborrin e një shtëpie.

Mësohet se efektivi, i cili është identifikuar si Paulin Shpani, pas përplaasjes është konfliktuar me pronarin e shtëpisë dhe e ka qëlluar këtë të fundit, me armë zjarri, duke e plagosur në dorë.

Rasti po hetohet nga Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat (SHÇBA)./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksidentoi për vdekje këmbësorin/ Prangoset 24-vjeçari

Publikuar

-

Nga

Një 24-vjeçar ka rënë në prangat e policisë, pasi teksa drejtonte automjetin e tij tip “Benz”, ka aksidentuar për vdekje këmbësorin shtetasin H.S.,74 vjeç, banues në Kukës.

Në pranga ka rënë shtetasi, me iniciale M.A. nga Fushë-kruja.

Ngjarja ka ndodhur një ditë më parë në Tapizë, Fushë-Krujë.

Po ashtu në pranga ka rënë edhe një 23-vjeçar me iniciale A.K., banues në Shën Vlash, Durrës i cili ka përplasur me automjetin e tij këmbësorin shtetasin I.Gj.,54 vjeç, banues në Shën Vlash. I plagosuri ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve.

LEXO EDHE:  Autobusi përplas këmbësorin në Tiranë/ I plagosuri, i shtrirë pranë rrotave të automjetit

LEXO EDHE:  Aksident i trefishtë/ Raportohet për të lënduar

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprën penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor”.

LEXO TE PLOTE

Kronika

“Më hodhi dy metra tutje si leckë dhe nuk ndaloi”/ Flet gruaja që aksidentoi Ilda Bejleri

Publikuar

-

Nga

63 vjeçarja e aksidentuar nga Ilda Bejleri ka folur për mediat nga Spitali Universitar i Truamës.

Në një rrëfim për Dritare.net, e moshuara shprehet se ka thyer këmbën, ndërsa Bejleri e la në mes të rrugës pas e hodhi dy metra tutje.

“Më hodhi dy metra tutje dhe nuk ndaloi. Ia bëra me dorë. Më pa dhe vazhdoi.  Makinat ndaluan të gjitha, veç Ilda Bejlerit. Nuk e njoh po i thirrën në emër të gjithë dhe i kërkuan të qëndronte.

Ajo u tha: “Pse këtu kalohet?” Pastaj ata më ndihmuan, më morën në makinë ata që i thirrën vajzës të ndalonte dhe më çuan në spital.

Këtu jam akoma. Me këmbë të thyer. Të lutem mos ma thuaj emrin se e lexon mamaja ime. Është vetëm.

LEXO EDHE:  Aksident në Lezhë/ Plagosen dy persona

LEXO EDHE:  Aksident fatal/Humb jetën një 5-vjeçare

Hallin e saj kam, jo timin. Na u prish shtëpia në Durrës nga tërmeti dhe erdhëm këtu derisa të gjejmë zgjidhje. Këtu ndodhi kjo që ndodhi.

Më shtypën në mes të ditës, më hodhën si leckë dhe nuk ndaluan të më pyesin si jam. Vajza që më shtypi është Ilda Bejleri.”/CNA.al

 

LEXO TE PLOTE