Connect with Us

Ibrahimi vizitë në Prokurorinë e Elbasanit/ Propozohen dy kandidatë për drejtimin e këtij institucioni

Kronika

Ibrahimi vizitë në Prokurorinë e Elbasanit/ Propozohen dy kandidatë për drejtimin e këtij institucioni

Publikuar

-

Kreu i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Gent Ibrahimi ka zhvilluar sot një vizitë në Prokurorinë e Elbasanit.

Sipas BË, në këtë takim janë propozuar dy kandidatë për postin e drejtuesit të Prokurorisë Elbasan.

Bëhet fjalë për Bledar Mustafarajn si dhe Kreshnik Ajazin.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Parandalohet krimi në familje në Tiranë/ 66 vjeçari kërcënon me armë bashkëshorten

Publikuar

-

Nga

Policia e Tiranës ka parandaluar një ngjarje të rëndë kriminale në familje.

Shërbimet e Policisë Vorë, pas njoftimit të marrë se në fshatin Domje, Bashkia Vorë, në ambientet e banesës, shtetasi S. B. po dhunonte psikologjikisht bashkëshorten e tij duke e kërcënuar me armë, menjëherë kanë shkuar në adresën e dhënë duke parandaluar përshkallëzimin e dhunës dhe ngjarjen e mundshme kriminale.

Shërbimet e Policisë kanë prangosur shtetasin S. B., 66 vjeç, banues në fshatin Domje, si dhe kanë sekuestruar në cilësinë e provës materiale armën e zjarrit kallashnikov, me të cilën ky shtetas e kërcënonte për ta vrarë bashkëshorten e tij, 63-vjeçaren L. B.

LEXO EDHE:  Shtrëngohen rregullat për arrestimin deputetëve/ PS: Prokuroria të depozitojë faktet

LEXO EDHE:  Shtrëngohen rregullat për arrestimin deputetëve/ PS: Prokuroria të depozitojë faktet

Materialet i kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme, për veprat penale “Dhuna në familje” dhe “Armëmbajtja pa leje”, për të cilën parashikohet dënimi me burgim deri në 7 vjet./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Breshëritë e plumbave trondisin Shkodrën/ Zbardhen detajet e ngjarjes së rëndë, rrëfimi në polici

Publikuar

-

Nga

Të tjera detaje kanë dalë në dritë në lidhje me ngjarjen e rëndë të pasdites së djeshme në qytetin e Shkodrës, ku u raportua për një përplasje me armë zjarri.

Sipas Report Tv, ngjarja nuk ka ndodhur për shkak të një konflikti të çastit, por personat njiheshin me njëri tjetrin.

Kanë qenë dy të rinjtë Gledis Ustabeqiri 23 vjeç i shoqëruar nga Hygert Muçaj 32 vjeç të cilët kanë shkuar për vrarë 32-vjeçari Taulant Ahmeti.

Dy të rinjtë i kanë bërë pritë 32-vjeçarit duke e vëzhguar derisa ai ka zbritur nga makina  ku më pas i kanë shkuar të armatosur. Por sapo i janë afruar, Taulant Ahmeti është përballur me armën që i kishte drejtuar Gledis Ustabeqiri. Në këtë moment ka qenë Hygert Muçaj i cili e ka goditur me një shufër hekuri në kokë Taulant Ahmetin duke i shkaktuar dëme të mëdha, por sërish ky i fundit ka rezistuar. Ahmeti u është përgjigjur me konfrontim fizik dhe në këto moment Ustabeqiri ka qëlluar me armë tre herë për të vrarë Taulant Ahmetin por këtë të fundit e kanë falur plumbat.

Pas kësaj ngjarje Gledis Ustabeqiri dhe Hygert Muçaj janë larguar me anë të një makine tip ML me targa AA 250 VH .

LEXO EDHE:  Përgjimet e nxorën zbuluar/ Salianji i bën rezistencë Prokurorisë

LEXO EDHE:  Shtrëngohen rregullat për arrestimin deputetëve/ PS: Prokuroria të depozitojë faktet

Ndërkohë policia pasi ka zbardhur ngjarjen dhe identifikuara autorët është vënë në ndjekje të tyre, ndërsa në komisariat është shoqëruar vetëm Taulant Ahmeti i cili ka rrëfyer të gjithë ngjarjen dhe më pas është lënë i lirë.

Ai ka refuzuar te flasë për shkaqet që çuan dy të rinjtë të tentonin ta vrisnin madje në polici ka thënë se nuk ka arritur të identifikoje personat që e kanë qëlluar pasi kanë patur kapele dhe syze.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Pesë të plagosur nga aksidentet rrugore/ Arrestohen tre shofera në Vlorë

Publikuar

-

Nga

Policia e Vlorës ka arrestuar 3 persona për shkeljen e rregullave të qarkullimit rrugorë.

Në pranga është vënë shtetasi A.H., 36 vjeç, banues në Vlorë.
Ky shtetas u kap pasi ditën e djeshme, në aksin rrugor Peshkëpi-Drashovicë, duke drejtuar automjetin “Toyota Rave” ka goditur dy automjete të tjera duke lënë kështu të dëmtuar 4 persona, të cilët po marrin ndihmë mjekësore në Spitalin e Vlorës, jashtë rrezikut për jetën.
Gjithashtu është arrestuar shtetasi K.K., 29 vjeç, banues në Vlorë.

Ky shtetas u kap në lagjen “24 Maji” Vlorë, pasi duke drejtuar automjetin tip Volskëagen ka aksidentuar në rrugë një 66 vjeçar, i cili ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën.
Gjithashtu, ndalohet nga Policia shtetasi i shpallur në kërkim S.Gj., 49 vjeç, banues në fshatin Peshkëpi, Vlorë.

LEXO EDHE:  Kosove, Prokuroria heton perfshirjen e shtetasve ne ngjarjet e Kumanoves

LEXO EDHE:  Kosove, Prokuroria heton perfshirjen e shtetasve ne ngjarjet e Kumanoves

Ndalimi i tij u bë pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Vlorë ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg” për veprën penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugorë”./CNA.al

LEXO TE PLOTE