Connect with Us

Horoskopi i ditës, 24 dhjetor 2019

Sociale

Horoskopi i ditës, 24 dhjetor 2019

Publikuar

-

DASHI 21. mars – 20. prill

Jeta juaj ne çift do kaloje goxha vështirësi gjate kësaj dite. Shpesh do ndiheni keq dhe do doni te hiqni dore nga gjithçka. Sipas yjeve me mire te bëni durim dhe te mos e humbisni shpresën. Beqaret do fiksohen keq pas dikujt dhe do bëjnë te pamundurën derisa ta bëjnë për vete. Ne planin financiar intuita nuk do ju lejoje te bëni gabime. Gjithçka për ju ka për te ecur me se miri.

DEMI 21. prill – 21. maj

Gjate kësaj dite do keni shume motive për te debatuar me partnerin dhe gjate gjithë kohës atmosfera do mbetet e ndezur. Nuk do ndiheni aspak te qete. Beqaret do mundohen t’i shprehin edhe me tepër ndjenjat për dike, por nuk do ia arrijnë dot qëllimit. Ne planin financiar mire është t’i bëni me kujdes llogarite ne mënyrë qe te mos keni probleme as ne vijim.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Jeta juaj ne çift do jete me e bukur për ju te dashuruarit. Do jeni edhe me romantike dhe nuk do ndaleni se përgatituri surpriza për partnerin. Për beqaret do jene një dite disi me delikate. Mundohuni te mos nxitoheni për asgjë ne mënyrë qe te mos keni probleme as me vone. Buxheti do ekuilibrohet fale Marsit dhe Merkurit. Do ndiheni te qete ne çdo moment.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Dite shume e bukur do jete kjo e sotmja për te dashuruarit. Do jeni pafundësisht sharmante dhe te parezistueshëm. Partneri do ju doje pafund dhe nuk do ngurroje t’iu beje surpriza. Për beqaret do jete një dite e zakonshme. Nuk do mungojnë ftesat, por nuk priten ngjarje te jashtëzakonshme. Financat nuk do jene te këqija megjithatë tregohuni sa me te kujdesshëm.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Nëse keni një lidhje mos kërkoni gjera te pamundura nga partneri sepse situata mund t’iu dale tërësisht jashtë kontrollit. Me mire merrini gjerat me qetësi. Beqaret nga ana tjetër do konkretizojnë disa nga ëndrrat me te bukura dhe jeta do iu marre një tjetër drejtim. Me financat bëni kujdes edhe sikur gjendja te duket e jashtëzakonshme. Ne momentet qe nuk do e prisni mund te keni probleme.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Gjate kësaj dite do tregoheni me te hapur me partnerin tuaj dhe kjo gjë do iu afroje me tepër. Me ne fund do zgjidhni edhe disa hatermbetje dhe ne mbrëmje do dashuroheni si do t’iu vije. Beqaret le t’i marrin gjerat shtruar qe te mos kenë probleme. Ne planin financiar do jeni te detyruar te bëni kursime qe gjerat te stabilizohen. Pamaturia e kohëve te fundit ka sjelle gjithë këto probleme.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Dite e mbushur me çaste te lumtura ka për te qene kjo e sotmja për te dashuruarit. Do jeni si një trup i vetëm me partnerin dhe ne çdo çast do përjetoni emocione te këndshme. Beqaret do jene te kënaqur nga ftesat qe do marrin dhe do mendojnë te hedhin edhe hapa. Ne planin financiar situata nuk do jete e shkëlqyer, por gjithsesi do jete me e kënaqshme se disa dite me pare.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Dite shume pasionante ka për te qene kjo për te gjithë ata qe janë ne një lidhje. Emocionet do jene te forta nga mëngjesi e deri ne darke. Beqaret do e gjejnë shpirtin e tyre binjak dhe nuk do mendohen dy here qe te hedhin hapa. Për ta ka për te filluar një etape shume me e bukur. Ne planin financiar do kryeni transaksione te rëndësishme qe do ju ndihmojnë ta përmirësoni shpejt situatën.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Jeta juaj ne çift do varet plotësisht nga mënyra sesi do silleni me partnerin. Nëse bëni gabime dhe nuk tregoheni te logjikshëm me te situata mund te marre edhe tatëpjetën me shpejt nga sa mund ta mendonit. Beqaret do kenë një dite interesante dhe te mbushur me takime te bukura. Sektori i financave jo vetëm qe nuk do ketë probleme, por situata mundet edhe te përmirësohet goxha.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Nëse jeni prej shume kohesh ne një lidhje, shume gjera do ndryshoje për mire sot. Do jeni me te hapur për te diskutuar dhe për te gjetur rrugën me te mire. Beqaret do bien koke e këmbë ne dashuri me një person qe e kane takuar ditët e fundit kështu qe do bëjnë çdo gjë qe t’ia shprehin ndjenjat. Përgjigjen nuk do ta marrin menjëherë. Ne planin financiar fati do jete gjithë kohës me ju.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Sot duhet te jeni shume me te logjikshëm ju te dashuruarit dhe duhet te zgjidhni sa me pare disa hatermbetje te hershme me partnerin. Nëse nuk e bëni këtë gjë nuk do mund te ndiheni te qete për asnjë çast. Beqaret mire është te mos nxitohen sepse do bëjnë gabime te mëdha. Ne planin financiar do keni ide konfuze dhe vështirë se do mund ta mbani situatën nen kontroll.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Mundohuni te jeni me te drejtpërdrejte me partnerin tuaj sot dhe te mos i mbani gjera fshehur. Ne këtë mënyrë do afroheni edhe me tepër me njeri-tjetrin dhe do e forconi lidhjen. Beqaret duhet t’i dëgjojnë me kujdes këshillat e miqve, por nuk duhet te nxitohen për te marre vendime. Me shpenzimet mos spekuloni sepse do mbeteni shpejt me xhepat bosh.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Surprizat e motit/ Mësoni sa do arrijnë sot temperaturat

Publikuar

-

Nga

Ditën e sotme do të mbizotërojë moti me kthjellime e vranësira të pakëta deri mesatare.

Sipas SHMU, në zonat malore, lugina dhe bregdet kryesisht në orët e mëngjesit mjegull e mjegullinë.

Era, do të fryjë me drejtim juglindje-veriperëndim, e lehtë e përkohësisht mesatare në bregdet, duke u shoqëruar me valëzim të forcës 3 ballë.

Temperaturat parashikohen në:
Zonat malore -1ºC deri në 11ºC
Zonat e ulëta 3ºC deri në 18ºC
Zonat bregdetare 6ºC deri në 18ºC

LEXO TE PLOTE

Sociale

Horoskopi i ditës, 13 shkurt 2020

Publikuar

-

Nga

DASHI 21. mars – 20. prill

Do ndiheni me vetëm se kurrë gjate kësaj dite dhe do e ndieni mungesën e partnerit. Ai ne fakt nuk do mungoje nga dëshira, por nga angazhimet e shumta. Mundohuni te jeni me te kuptueshëm. Beqaret nuk do arrijnë dot te bëjnë për vete dike dhe do vazhdojnë te mbeten vetëm. Ne planin financiar duhet te merrni masa sa me strikte qe gjendja te normalizohet sa me pare.

DEMI 21. prill – 21. maj

Çiftet kane për te pasur një nga ditët me te bukura te jetës se tyre. Marrëdhënia me partnerin do ndizet pas mesditës dhe emocionet do jene te papërshkrueshme. Beqaret duhet te jene me realiste dhe te mos kërkojnë gjera te pamundura. Ne planin financiar nuk do keni shume fat, megjithatë me një menaxhim te kujdesshëm mund ta mbani situatën nen kontroll.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Dite e mbushur me bashkëpunim do jete kjo e sotmja për ju. Me partnerin do bashkëpunoni për çdo gjë ne te mire te lidhjes qe keni krijuar. Beqaret nga ana tjetër do kenë vetëm disa njohje prej te cilave do nisin vetëm lidhje afatshkurtra. Me mire le te presin edhe pak kohe ashtu si janë. Plutoni do iu ndihmoje goxha me financat dhe gjendja do mbetet e kënaqshme.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Do jeni shume realiste gjate kësaj dite dhe nuk do kërkoni gjera ekstreme nga partneri juaj. Marrëdhënia ne çift do vazhdoje te jete e ngrohte si me pare. Beqaret do realizojnë edhe takime te bukura, te cilat pak e nga pak mund t’ua ndryshojnë jetën. Ne planin financiar do jete Venusi dhe Jupiteri qe do iu sjellin fat. Gjendja jo vetëm qe nuk do ketë tronditje, por mund te fillojnë edhe disa përmirësime.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Do keni disa debate me partnerin tuaj gjate kësaj dite dhe marrëdhënia ne çift nuk do jete e kënaqshme. As ne mbrëmje nuk do arrini dot ta përmirësoni situatën. Beqaret do kenë vetëm mundësi për aventura kalimtare dhe do jete ne dorën e tyre nëse do përfitojnë apo jo. Sektori financiar do ndikohet pafundësisht nga Plutoni. Ai do mundohet t’iu ndriçojë mendjen për te mos bere gabime.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Hëna do iu beje shume impulsive gjate kësaj dite dhe mund t’iu shtyje drejt gabimeve te renda. Mundet edhe te shihni dike tjetër duke harruar se keni dike ne krah. Beqaret do mundohen shume te joshin atë qe pëlqejnë, por do jete goxha e vështirë. Ne planin financiar duhet te ndiqni një strategji shume strikte qe gjendja te mbetet sa me e mire. Po e late pas dore situatën, gjithçka do marre tatëpjetën.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Sot do jeni tej mase kërkues ndaj partnerit tuaj ju te dashuruarit dhe nuk do kënaqeni me dashurinë qe ai do iu japë. Ne fakt duke kërkuar shume mund te mbeteni pa asgjë. Beqaret do kenë një dite shume te veçante dhe plot takime. Ka mundësi qe gjerat te ndryshojnë njëherë mire ne kahun pozitiv. Ne planin financiar Urani do ju ndihmoje te gjeni zgjidhje për çdo problem qe keni pasur.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Do qëndroni shume besnike sot juve qe jeni ne një lidhje dhe as qe do tundoheni te shikoni dike tjetër. Beqaret do jene te pavëmendshëm dhe do humbin mundësi shume te mira. Dikush tjetër do tregohet me i shkathet dhe do ua rrëmbejë nga duart. Financat do jene te mbrojtura. Nuk do keni asnjë lloj tronditjeje kështu qe mund te jeni te qete ne këtë pike.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Ne jetën tuaj ne çift tensioni do filloje te ulet sot dhe do arrini te merreni vesh me mire me atë qe keni ne krah. Do jeni me te logjikshëm dhe me te ndërgjegjshëm. Beqaret do kenë një nga ditët me te veçanta te muajit sepse do realizojnë takime impresionuese. Me financat tregohuni vigjilente sepse përndryshe gjerat do marrin tatëpjetën dhe nuk do arrini dot ta rikuperoni situatën.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Dite shume intensive, emocionuese dhe e hershme ka për te qene kjo e sotmja për ju te dashuruarit. Ne disa momente do ndiheni aq mire saqë nuk do mendoheni dy here për te hedhur hapa me tej. Jeta e beqareve nuk do ketë ndryshime rrënjësore, por disa takime te këndshme nuk do mungojnë. Buxheti do jete i mjaftueshëm për te kryer te gjitha investimet e nevojshme.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Dite shume e animuar do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Për pjesën me te madhe sensualiteti dhe pozitiviteti do jene mbizotëruese. Ju beqaret me mire afrojuni me personat e turpshëm sepse ata fshehin thesare brenda vetes. Për te përmirësuar financat mos bëni asgjë qe do ju sugjerohet nga persona te panjohur sepse do futeni ne telashe shume te mëdha.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Sot do ndiheni edhe me te sigurt pranë partnerit tuaj dhe do jeni gati te vendosni për te hedhur hapa me tej. Mbrëmja ka për te qene e mbushur me pasion. Beqaret duhet te përgatiten për një dite te mbushur me vështirësi e probleme dhe jo për takime interesante. Ndikimi i yjeve tek financat do jete pozitiv dhe do arrini me ne fund ta stabilizoni gjendjen.

LEXO TE PLOTE

Sociale

Shën Valentini ju gjeti vetëm? Në QTU gjeni dashurinë dhe fitoni udhëtim falas

Publikuar

-

Nga

Edhe ky Shën Valentin ju ka gjetur single? Epo, ky lajm me siguri që do t’ju gëzojë të gjithëve, pasi jo vetëm që do të keni mundësinë të gjeni një partner, por nëse i jepni mundësinë njëri-tjetrit për t’u njohur më shumë, do të fitoni një udhëtim në çift, në një nga destinacionet më të pëlqyera, me gjithçka të përfshirë.

Është pikërisht Qendra Tregtare Univers, e njohur ndryshe si QTU që këtë Shën Valentin, ka vendosur që t’i surprizojë të gjithë dhe në datat 13-14-15, duke sjelle për herë të parë në qendër “Kupidin e Dashurisë”, një organizim i QTU që për tre ditë me radhë do të jetë në ndihme të dashurisë së vërtetë.
Si funksionon?

Në datat 13-14-15 në qendër do të jetë “Kupidi” prezantuesi i njohur Eni Shehu, personazhi i cili do të bëjë të mundur bashkimin mes çifteve. Ju vetëm duhet t’i drejtoheni atij dhe të shprehni dëshirën për të njohur një person dhe ai do kujdeset të gjejë atë që mund t’i përshtatet personalitetit tuaj.
Çiftet do të kenë mundësinë të ulen dhe të pinë diçka, për të kuptuar nëse kanë interes reciprok dhe aty do të vendosin nëse do t’i japin një mundësi njëri-tjetrit për t’u njohur jashtë QTU. Nëse shigjeta e kupidit shënon, ata do të fitojnë një udhëtim falas, në destinacione si, Mavrova, Kolashini, Meteora etj.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 30 prill 2018

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 30 prill 2018

Ky aktivitet vjen në kuadër të Shën Valentinit dhe për tre ditë me radhë pritet që të sjellë një atmosferë mjaft të veçantë në qendër.

Por, jo vetëm kaq!
Qendra Tregtare Univers ka menduar edhe për ata që janë të dashuruar, duke sjellë një broshurë speciale me ide dhuratash Shën Valentini, për meshkuj dhe femra. Ju mund të shfletoni broshurën online në qtu.al, ku mund të shikoni sugjerimet e brandeve te QTU për dhurata vërtete unike, si edhe ofertat e dyqaneve për këto 3 ditë.

QTU, qendra e parë tregtare në vend është një nga destinacionet më të preferuar të qytetarëve, të cilët e zgjedhin jo vetëm për të bërë blerje cilësore, por edhe për të kaluar kohën e lirë, me shumëllojshmërinë e zgjedhjeve që qendra ofron.

QTU menaxhohet nga Acrem që është pjesë e Grupit Balfin, grupi më i madh dhe inovator i investimeve në Shqipëri dhe një ndër më të mëdhenjtë në rajon.

LEXO TE PLOTE