Connect with Us

Makina përplas motoçikletën/ Humb jetën një person

Kronika

Makina përplas motoçikletën/ Humb jetën një person

Publikuar

-

Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditene sotme në rrugën Elbasan Cërrik.
Mësohet se si pasojë e aksidentit ka humbur jetën një person.

Një automjet tip “Audi” ka përplasur një motoçiletë, drejtuesi it ë cilës ka humbur jetën.

Në aksident humbi jetën drejtuesi i motoçikletës E. D., 35 vjeç si dhe u plagos pasagjeri F. Q., 56 vjeç, ndërkohë që drejtuesi i mjetit A.Sh. është shoqëruar në komisariat për të sqaruar dinamikën e ngjarjes.

LEXO EDHE:  Lushnje/ Aksidentohet rëndë 48-vjeçari, dyshohet se u përplas nga eskorta e Ilir Metës

Ndërkohë autoritetet ndodhen në vendngjarje dhe po punojnë për zbardhjn e plot ëtë rrethanavetë aksidentit./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

I vë flakën një makine/ Arrestohet 19 vjeçari në Lezhë

Publikuar

-

Nga

Një makinë është shkrumbuar nga flakët në Shëngjin të Lezhës.

Mësohe se automjeti tip”Benz” është në pronësi të shtetasit E.D.,41 vjeç, banues në Lezhë.

Sherbimet e Policisë kanë identifikuar dhe shoqeruar në Komisariat për veprime të mëtejshme, shtetasin M.P., 19 vjeç, banues në Shengjin ,si autori i dyshuar i zjarrëvënies së automjetit.

LEXO EDHE:  Dy makina aksidentohen, në pranga përgjegjësi

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Autor i një vrasje të dyfishtë/ Italia kërkesë për ekstradimin e 50 vjeçarit nga Elbasani

Publikuar

-

Nga

arrestohen tre shqiptare ne itali

Italia i ka bërë kërkesë shtetit shqiptar për ekstradimin Sokol Taçe i cili u arrestua pas 21 vitesh për vrasje të dyfishtë.

Pas përfshirjes në një ngjarje të rëndë të ndodhur në vitin 1998 në Bergamo të Italisë, Sokol Taçe, u rikthye në vendin e lindjes ndërsa u arrestua rreth një vit më parë nga drejtësia shqiptare.
Kërkesa për ekstradim nga Italia është bërë pasi dyshohet se ai ka vrarë në Bergamo, Astrit dhe Flamur Kolaverin.

Sokol Taçe dyshohet për vrasje në bashkëpunim me Almir Harunin, 44 vjeç, i cili ndodhet në burg në Shqipëri.
Përfshirjen e Taçes në këtë vrasje e vërtetuan analizat e ADN-së pasi në një gotë uji pranë lokalit ku ndodhi ngjarja u gjetën shenjat e gishtave të tij.

LEXO EDHE:  Sarandë/ Aksidenton 10 vjeçaren, prangoset shoferi

LEXO EDHE:  Sarandë/ Aksidenton 10 vjeçaren, prangoset shoferi

Drejtësisë italiane iu deshën mbi 9 vite për të zbardhur të vërtetën ndërsa dënimi për Almir Harunin është dhënë që prej vitit 2009./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Zbardhet ngjarja e rëndë në Shkodër/ Polumbarët nxjerrin armën nga lumi Buna

Publikuar

-

Nga

Policia ka zbardhur ngjarjen e rëndë të një dite më parë në Shkodër, ku u raportua për një përplasje me armë zjarri.

Sipas uniformave blu janë identifikuar dhe shpallur në kërkim autorët e dyshuar.

Po ashtu, polumbarët kanë gjetur në lumin Buna, armën me të cilën autorët qëlluan në ajër.

“Nga strukturat DVP Shkodër, në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Shkodër, falë reagimit në kohë dhe si rezultat i veprimeve të shpejta hetimore në lidhje me ngjarjen e ndodhur dje, me datë 12.02.2020, u bë identifikimi dhe shpallja në kërkim e autorëve të dyshuar, shtetasve G. U., 26 vjeç, banues në Shkodër dhe H. M., 24 vjeç, banues në Shkodër.

Këta shtetas, dje, më datë 12.02.2020, rreth orës 13:50, në vendin e quajtur “Parrucë”, lagjja “Qemal Stafa”, Shkodër, duke udhëtuar me mjetin tip “Benz”, janë konfliktuar për motive të dobëta me shtetasin T. A., 32 vjeç, banues në Shkodër, të cilin shtetasi H. M. e ka goditur me sende të forta në pjesën e kokës duke i shkaktuar dëmtime të lehta, ndërsa shtetasi G. U. ka qëlluar me armë zjarri në ajër dhe më pas janë larguar.

LEXO EDHE:  Dy makina aksidentohen, në pranga përgjegjësi

LEXO EDHE:  Aksident i rëndë/ Përplasen 3 mjete, humb jetën 49 vjeçari shqiptar

Në vendin e ngjarjes u gjet dhe u sekuestrua në cilësinë e provës materiale një gëzhojë pistolete.

Gjithashtu, pas kërkimeve intensive në lumin Buna, nga Njësia Polumbare e repartit RENEA u gjet dhe u sekuestrua pistoleta me të cilën kanë qëlluar shtetasit e lartpërmendur.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprat penale “Armëmbajtja pa leje”, “Prishja e rendit dhe e qetësisë publike” dhe “Plagosja e lehtë me dashje”.”-thuhet në njoftimin e policisë./ CNA.al


LEXO TE PLOTE