Connect with Us

Situata politike/ Basha mbledh sot ish Deputetët dhe Kryesinë

Politikë

Situata politike/ Basha mbledh sot ish Deputetët dhe Kryesinë

Publikuar

-

selia e pd ne tirane

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha mbledh sot ish-grupin parlamentar dhe Kryesinë në orën 18:00. Takimi do të zhvillohet në selinë e PD-së.

Kjo mbledhje vjen një ditë pas vendimit të Gjykatës për ish-deputetin Salianji dhe miratimit të paketës antishpifje.

Mësohet se ndër çështjet që do të diskutohen janë edhe pasojat e tërmetit të 26 nëntorit./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Do më lini të flas apo tu bëj atë që di të bëj unë?”/ Tensione mes Ramës, Lalës dhe Fevziut: Si s’ të vjen turp, ç’ është kjo mo?!

Publikuar

-

Nga

Është tensionuar situata në studion e “Opinion” mes kryeministrit Edi Rama, drejtuesit të emisionit, Blendi Fevziu dhe gazetares Klodiana Lala.

Teksa diskutohet mbi paketën Anti KÇK, gazetarja Klodiana Lala ka ndërhyrë duke i bërë pyetje të njëpasnjëshme Ramës.

Rama është revoltuar nga ndërhyrjet e herë pas hershme të gazetares duke i kërkuar të mbyllë gojën.
Ndërkohë nga ana tjetër edhe Fevziu është nervozuar teksa u shpreh se iku gjithë emisioni duke u marrë me debatin e Ramës dhe Lalës.

Fevziu: O Klodiiiiii po pusho pra ose po iki unë vazhdo ti. Pas një orë e 10 minutash nuk ka dhënë asnjë përgjigje se po merret me ty.

LEXO EDHE:  Skema e fajdeve/ Të arrestuarit përballë togave të zeza

LEXO EDHE:  Skema e fajdeve/ Të arrestuarit përballë togave të zeza

Rama: Sshhhhhhhhhh. Si s’ të vjen trup moj, si s të vjen turp, more ç’ është kjo?
S’kam ardhur të të kundërshtoj ty. Nuk kam ardhur të të kërkoj falje ty, nuk kam ardhur të flas me ty! Ç’ është kjo mo?! Është e pabesueshme, ç’ është kjo? Do më lini të flas apo tu bëj atë që di të bëj unë?/CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Të dija për të mençur”/ Rama përplaset me analistin: S’të njoh fare se kush je

Publikuar

-

Nga

Kryeministri Edi Rama është përplasur me analistin Ervis Iljazaj, sapo ky i fundit shprehu qëndrimin e tij kundër Operacionit Forca e Ligjit.

Rama iu drejtua Iljazajt në emisonin “Opinion” se nuk e njeh fare, ndërsa analisti iu përgjigj duke i thënë se e njihte për të mençur.

Rama: S’të njoh fare se kush je.

Iljazaj: Unë s’kam ardhur fare për ju, të dija për të mençur.

Rama: Ku i gjen këta mo, ku i gjen këta? Cila filozofi…

LEXO EDHE:  Masakra e trefishtë në Mat/ Gjykata jep vendimin për autorin

LEXO EDHE:  Lihet i lirë shefi i Kardiologjisë në Shkodër/ Gjykata: Arrestimi i paligjshëm

Iljazaj: Nivelin tim nuk e certifikoni ju.

Fevziu: Të lutem se ofendohet..

Rama: Ca ofendohet, ofendohet. I thashë nuk të njoh./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Basha takon ambasadorin italian/ “Do forcojmë bashkëpunimin mes vendeve”

Publikuar

-

Nga

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është takuar ditën e sotme me ambasadorin e ri të Italisë në Tiranë, Fabrizio Bucci.

Forcimi i bashkëpunimit, integrimi europian, rritja e investimeve dhe lufta ndaj krimit të organizuar kanë qenë në fokus të takimit.

Kreu i PD-së, Basha është shprehur se do të punojë për forcimin e marrëdhënieve me Italinë, si në opozitë edhe kur të vijë në pushtet.

“Gjatë takimit të parë me ambasadorin e ri italian, z. Fabrizio Bucci, konfirmova miqësinë e ngushtë dhe historike mes dy popujve tanë dhe qëndrimin e Partisë Demokratike se Italia është një nga partnerët tanë strategjikë për Shqipërinë.

LEXO EDHE:  Vidhnin banesa në Fier/ Gjykata lë në burg 4 të rinjtë

LEXO EDHE:  Sekuestrohen 25 mijë m2 tokë/ Vendimet e Komisionit të Kthimit të Pronave të falsifikuara

I shpreha ambasadorit Bucci bindjen e palëkundur se si në opozitë, ashtu edhe në qeverisje, PD do të jetë kontribuese kryesore për forcimin e mëtejshëm të marrëdhënieve me Italinë mike dhe avokaten tonë të shkëlqyer për integrimin europian. Shpreha besimin se ambasadori Bucci do të luajë një rol aktiv dhe nxitës për zgjerimin e hapësirave të bashkëpunimit.

Ekonomia dhe punësimi përmes mbështetjes për investimet italiane në Shqipëri, integrimi europian, lufta kundër trafiqeve dhe krimit të organizuar janë çështje kyçe për bashkëpunimin e mëtejshëm mes dy vendeve tona mike dhe aleate”, shkruhet në njoftimin e PD./CNA.al

LEXO TE PLOTE