Connect with Us

Dosja “Babalja”/ Klodiana Lala debat me avokatin e Agron Xhafajt: Kjo histori ka shumë pikëpyetje

Politikë

Dosja “Babalja”/ Klodiana Lala debat me avokatin e Agron Xhafajt: Kjo histori ka shumë pikëpyetje

Publikuar

-

Avokati i Agron Xhafajt, Ardian Visha ka folur mbi çështjen “Babale”, për të cilën dje Gjykata e Tiranës dënoi me 1 vit burg ish-deputetin e Partisë Demokratike, Ervin Salinjin

Ai u shpreh se zërin e Agron Xhafajt e ka bërë Fredi Alizoti.
Ndërkohë nga ana tjetër gazetarja Klodiana Lala tha se kjo çështje ka shumë pikëpyetja dhe shumë paqartësi.

“Kjo histori në këndvështrimin tim ka shumë pikëpyetje dhe shumë paqartësi. Pse Geron Xhafa u largua një ditë pas publikimit të përgjimit. Më duket se është larguar në orën 5:30”, tha Lala.

LEXO EDHE:  Klodiana Lala zbardh dëshminë e Redi Popeskut/ “Dua të sqarohem me Ervisin, mund ...”

“Akti i ekspertimit zanor është i përsëritur, personi është i gjallë. Ne kemi thënë se Alizoti ka bërë rolin e Agron Xhafaj. E para, akti i ekspertimit të zërit nuk është si qimja e flokut. Këtu merret mostër zëri, rimerret sa herë të duhet. Pala tjetër i ka të gjitha kapacitetet për të bërë kërkesën e pavlefshmërisë së aktit të kryer në Angli”, u shpreh Visha në studion e “Real Story”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Protesta e naftëtarëve pranë MIE/ Reagon PD: Rama nuk duhet të fshihet pas punonjësve të Policisë

Publikuar

-

Nga

Protesta e naftëtarëve  pranë MIE/ Reagon PD: Rama nuk duhet të fshihet pas punonjësve të Polici

Partia Demokratike ka reaguar në një deklaratë për mediat lidhur me protestën e naftëtarëve të Ballshit para Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjetikës.

PD thekson Policia e Shtetit nuk duhet të përdoret kundër qytetarëve  dhe sipas saj naftëtarët janë në të drejtën e tyre për të kërkuar pagat e prapambetura dhe vijimin e punës.

“Qytetarët nuk mund të shfrytëzohen, të mos paguhen dhe, në vend të zgjidhjes, të dhunohen nga Polici” thuhet në deklaratën e PD.

LEXO EDHE:  Ekzekutimi mafioz i ish-policit/ Zbardhen detajet tronditëse, si u organizua vrasja

LEXO EDHE:  Ç’përmban dosja Tahiri?/ Klodiana Lala: Në gjyqin e radhës, ndahet shapi nga sheqeri

“Edi Rama nuk duhet të fshihet pas punonjësve të Policisë! Ai duhet të mbajë premtimet që u ka dhënë naftëtarëve. Të autorizojë Belinda Ballukun që të presë përfaqësinë e naftëtarëve!Qeveria duhet të dëgjojë zërin e naftëtarëve dhe t’u zgjidhë problemin pa vonesa dhe mashtrime të tjera.

Policia e Shtetit nuk duhet të jetë përballë qytetarëve, por përballë atyre që e vjedhur Rafinerinë e Ballshit” thuhet në deklaratë.

 

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

4 vite burg për Presidentin e Besëlidhjes Gjok Ndoka/ Akuzohet për tjetërsim pronash

Publikuar

-

Nga

Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka dënuar me 4 vite burg Gjok Ndokën, Presidentin e ekipit të Besëlidhjes.

Sipas Gjykatës ata kanë tjetërsuar pronat në territorin e kësaj Bashkie. Bashkë me ta janë dënuar dhe 16 persona të tjerë.

Ish-kryebashkiaku dhe persona të tjerë akuzoheshin nga Prokuroria e Posaçme për tjetërim pronash në zonën e Ranës së Hedhun në Lezhë.

LEXO EDHE:  Paralajmërimi i fortë për Klodiana Lalën/ “Atentatorët nuk kanë hequr dorë”

LEXO EDHE:  Paralajmërimi i fortë për Klodiana Lalën/ “Atentatorët nuk kanë hequr dorë”

Të dënuar janë:

1- Ish-kryebashkiaku Fran Frrokaj, 4 vite

2- Ish-Kryetari i Qarkut Gjok Ndoka, 4 vite burg

3- Specialisti i Hipotekës Armando Jaka, 3 vite

4- Bledar Cara, 1 vit5- Frrok Frroku, 2 vite

6- Lek Frroku, 2 vite

7- N/kryetari Bashkisë Enver Hafizi, 1 vit

8- Ish-drejtori i Hipotekës Artan Djala, 2 vite

9- Juxhina Mema, 3 vite

10- Ardenis Haxhia, 1.6 vite

 

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

OFL ndalet në Shkodër/ Ultimatum 4 “të fortëve” të rradhës

Publikuar

-

Nga

OFL ndalet në Shkodër/ Ultimatum 4 të fortëve të rradhës

Në kuadër të zbatimit të Ligjit Special për masat pasurore ndaj individëve të dënuar apo akuzuar për krim të organizuar apo krime të rënda, OFL i ka nisur kërkesat me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë, shtetasve:

D., banues në Shkodër, i dënuar për veprat penale “Shtrëngimi me anë të kanosjes ose dhunës për dhënien e pasurisë” dhe “Kryerja e veprave penale nga organizata kriminale dhe grupi i strukturuar kriminal”;

S., banues në Shkodër, i dënuar për veprat penale “Shtrëngimi me anë të kanosjes ose dhunës për dhënien e pasurisë” dhe “Kryerja e veprave penale nga organizata kriminale dhe grupi i strukturuar kriminal”;

Th., banues në Shkodër, i dënuar për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”;

LEXO EDHE:  Skandali i pronave në Lezhë/ Lala tregon kush i kreu procedurat

LEXO EDHE:  Ekzekutimi mafioz i ish-policit/ Zbardhen detajet tronditëse, si u organizua vrasja

G., banues në Shkodër, i dënuar për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.Këta individë, si subjekt i Ligjit Special, duhet t’u përgjigjen me shkrim, brenda 48 orësh, të gjitha pyetjeve të OFL-së dhe më pas, përgjigjet e marra do t’i dërgohen SPAK-ut, për veprime të mëtejshme.

OFL është në veprim të pandërprerë dhe në kryerje të veprimeve komplekse për vendosjen e sekuestrove emergjente mbi pasuritë e dyshuara të përfituara nga krimi, si dhe për dërgimin e formularëve të vetëdeklarimit të gjithë personave që janë subjekt i Ligjit Special.

OFL do të informojë publikun në vijimësi për të gjitha nismat procedurale dhe operacionet ekzekutive që do të kryejë.

 

LEXO TE PLOTE