Connect with Us

Policia aksion në Vlorë/ Arrestohen 5 persona

Kronika

Policia aksion në Vlorë/ Arrestohen 5 persona

Publikuar

-

Gjatë 24 orëve të fundit, Policia ka arrestuar 5 persona, tre prej të cilëve ishin në kërkim.

Në vijim të punës intensive për goditjen e paligjshmërive dhe vendosjen para përgjegjësisë penale të autorëve përkatës, Policia e Vlorës ka bërë ndalimin e tre shtetasve në kërkim si dhe arrestimin në kushtet e flagrancës të dy personave të tjerë.

Në pranga janë vënë shtetasit:
• M. L., 28 vjeç, banues në fshatin Lapardha, Vlorë.
Ndalimi i tij u bë pasi ky shtetas ishte shpallur në kërkim për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike” dhe Gjykata i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”.
• A.I., 50 vjeç, banues në fshatin Velçë, Vlorë.
Ndalimi i tij u bë pasi ky shtetas ishte shpallur në kërkim për veprat penale “Kultivimi i bimëve narkotike” dhe “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.
Në vitin 2017, Gjykata e Apelit Vlorë e ka dënuar me 3 vite e 8 muaj burgim.
• E.I., 49 vjeç, banues në fshatin Velçë, Vlorë.
Ndalimi i tij u bë pasi ky shtetas ishte shpallur në kërkim për veprat penale “Kultivimi i bimëve narkotike” dhe “Shitja e lëndëve narkotike”.
vitin 2013, Gjykata e Apelit Vlorë e ka dënuar me 3 vite e 4 muaj burgim.
• H.Z., 29 vjeç, banues në Vlorë.
Arrestimi i tij u bë në rrugën e lagjes “Osmën Haxhiu” Vlorë, pasi për motive të dobëta dyshohet se ka goditur me sende të forta shtetasin P.A.
Ky i fundit ndodhet në Spitalin e Traumës Tiranë për ndihmë mjekësore.
• A. Th., 33 vjeç, banues në Vlorë.
Arrestimi i tij u bë në lagjen “Isa Boletini” Vlorë, pasi ky shtetas u kap në flagrancë duke drejtuar automjetin në gjendje të dehur.
Materialet iu referuan Prokurorisë në ngarkim të secilit për veprime të mëtejshme.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Kishte vënë muzikë të lartë në lokal/ Policia shoqëron banakierin në Tiranë

Publikuar

-

Nga

Kishte vënë muzikë të lartë në lokal/ Policia shoqëron banakierin në Tiranë

Banakieri i një lokali në Tiranë është proceduar penalisht për veprën penale prishja e rendit dhe qetësisë publike.

Policia ka shoqëruar në komisariat shtetasin me iniciale B. H., 21 vjeç.

Gjithashtu, policia ka sekuestruar pajisjet që përdoreshin për të bërë muzikë në ambientet e këtij lokali.

“Në vijim të kontrollove për zbatimin e protokollit të sigurisë për parandalimin e përhapjes së COVID-19 dhe në bazë të ankesave të bëra nga qytetarët për një subjekt që vijonte aktivitetin duke prishur rendin dhe qetësinë publike, kanë organizuar punën dhe gjatë inspektimit në rrugën “Muhamed Gjollesha”, kanë konstatuar një lokal që vendoste muzikë të lartë, tej normave të lejuara. Në vijim të veprimeve u bë shoqërimi dhe u procedua penalisht, për veprën penale “Prishja e rendit dhe qetësisë publike”, banakieri i lokalit, shtetasi B. H., 21 vjeç”, thotë policia./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Arrestohet në Morinë 21-vjeçari nga Tirana/ Tentoi të kalonte 4 sirianë në Kosovë

Publikuar

-

Nga

Arrestohet në Morinë 21-vjeçari nga Tirana/ Tentoi të kalonte 4 sirianë në Kosovë

Një 21-vjeçar është arrestuar në Kukës pasi u kap në flagrancë duke transportuar 4 shtetas sirianë, në drejtim të Kosovës, në mënyrë të paligjshme.

Sipas njoftimit të policisë bëhet fjalë për shtetasin me inicialet K. V.,  i cili është kapur në fshatin Morinë, me automjetin tip “Volkswagen”, me të cilin po transportonte 4 sirianët.

Po ashtu,  gjatë verifikimit të dokumentacionit rezultoi se ai drejtonte mjetin pa leje drejtimi.

“Vijojnë kontrollet në akset rrugore dhe në kufirin e gjelbër, në zbatim të planit të përbashkët të masave mes DVP Kukës e Policisë Kufitare, me qëllim parandalimin dhe goditjen e tentativave për dhënie ndihmë shtetasve nga vendet e treta, me qëllim kalimin e kufirit në mënyrë të paligjshme, kundrejt fitimit.

Në kuadër të kontrolleve evidentohet dhe arrestohet në flagrancë 1 shtetas, për “Dhënie ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit” kundrejt fitimit dhe “Drejtimi i mjetit në mënyrë të parregullt”.

LEXO EDHE:  Kapet 2 milionë euro drogë në Gjermani/ Tre shqiptarë të arrestuar

LEXO EDHE:  Shpërdoruan detyrën/ Arrestohen 5 zyrtarë në Korçë

Specialistët për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme në DVP Kukës arrestuan në flagrancë shtetasin K. V., 21 vjeç, banues në Tiranë.

Arrestimi i tij u bë pasi u kap nga shërbimet e Policisë, në fshatin Morinë, me automjetin tip “Volksëagen”, me të cilin po transportonte 4 shtetas sirianë.

Shtetasi K. V., kundrejt fitimit do t’i ndihmonte shtetasit sirianë që të kalonin kufirin në drejtim të Kosovës, në mënyrë të paligjshme.

Gjatë verifikimit të dokumentacionit rezultoi se ai drejtonte mjetin pa leje drejtimi.

Materialet i kaluan për veprime të mëtejshme, Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kukës, për veprat penale “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufijve” dhe “Drejtimi i mjetit në mënyrë të parregullt”, thuhet në njoftimin e plotë të policisë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Shoferi humb kontrollin/ Kamioni i tonazhit të rëndë del nga rruga

Publikuar

-

Nga

Shoferi humb kontrollin/ Kamioni i tonazhit të rëndë del nga rruga

Një aksident rrugor është regjistruar sot në segmentin lidhës të aksit Fier-Levan.

Mësohet se një kamion i tonaxhit të rëndë ka dalë nga rruga, por fatmirësisht pa dëme në njerëz.

Paraprakisht dyshoht se drejtuesi mund të ketë humbur kontrollin e mjetit për shkak të një manovrimi të gabuar.

Për shkak të aksidentit, trafiku në rrugë u bllokua derisa u bë e mundur zhvendosja e automjetit me anë të një vinçi./CNA.al

LEXO TE PLOTE