Connect with Us

“Nuk më kanë pranuar në PS”/ Malaj flet për debatin me Ramën

Politikë

“Nuk më kanë pranuar në PS”/ Malaj flet për debatin me Ramën

Publikuar

-

Ish-anëtari i Bordit të Bankës së Shqipërisë ka treguar raportet me kryeministrin Edi Rama para dhe pas shkarkimit të tij.

Malaj tha se nga ana e tij raportet kanë qenë korrekte, por nga ana e Ramës pretendon se kanë qenë thikë pas shpine, ndërsa tregoi edhe një zënkë që kishin pasur në vitin 1998.

“Raportet e mia me Ramën nga ana ime kanë qenë korrekte, ndërsa nga ana e tij ka qenë thikë mbrapa shpine. Kemi pasur edhe një debat në 1998-ën që me mentalitetin e tij që  Rama donte t’i menaxhonte vetë mbledhjet e qeverisë. Unë kam bërë një debat dhe më ka thënë pse je kaq i ashpër me mua, pse nuk më trajton dhe mua si gjithë tjerët dhe i kam thënë unë i trajtoj fëmijët të gjithë, por nuk trajtoj ashtu siç ti e meriton, ata që shesin gjithcka me qira, ky ishte morali”, deklaroi ai në emisionin “Opinion”.

Gjithashtu Malaj tregoi se nuk është më pjesë e Partisë Socialsite dhe se Rama nuk e ka pranuar, ndonëse ka aplikuar dy herë.

LEXO EDHE:  Rama si Basha/ Harron vitin e lindjes

“Kam aplikuar online po s’më kanë pranuar, se Rama thotë se me një klik mund të bëhesh anëtar i PS-së. Kam klikuar dy herë. Është tjetër gjë të jesh anëtar i thjeshtë dhe kjo ka të bëjë me kontributet e mia, me rrënjët e mia në PS dhe nuk më vjen turp që nga një njeri shumë i lartë të kthehem në një njeri të thjeshtë të PS-së, po të mos pranohesh edhe anëtar kjo është turp për ata”, theksoi ish-ministri i Financave./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Goxhaj “kap mat” Ramën/ “Reforma në Drejtësi ishte projekt i tij, jo i ndërkombëtarëve”

Publikuar

-

Nga

Avokati i njohur Altin Goxhaj, ka reaguar në rrjetet sociale, lidhu me deklaratat e kryeministrit Rama sonte në “Opinion”  sa i përket Reformës në Drejtësi.

Goxhaj shkruan se tani qartësohet për të gjithë se “kush e shpiku dhe pse Reformën në Drejtësi që u miratua nga Lyli me 139 vota siç i premtoi Sorosit në 5 Dhjetor 2014 në PD.”

“RAMA POHON VETË:
REFORMA NË DREJTËSI ISHE PROJEKT I TIJ JO I NDËRKOMBËTARËVE!!!

Sapo e pohoi vetë nga nervat:
Reforma në Drejtësi nuk ishte projekt as i BE as i SHBA! E paska planifikuar vetë Edi Rama para Zgjedhjeve 2013 dhe ishte po ai vetë që loboi në SHBA dhe BE ku siç e theksoi vetë gjeti rezistencë!
Tani qartësohet edhe për ju se kush e shpiku dhe pse Reformën në Drejtësi që u miratua nga Lyli me 139 vota siç i premtoi Sorosit në 5 Dhjetor 2014 në PD (në dokumentat e zbuluara të Sorosit nga Ëikileaks – DC LEAKS në Gusht 2016 thuhet se ideja dhe lobimii pranë USA dhe BE u bënë nga Soros).

LEXO EDHE:  “Ne, ata i mundim në gjumë”/ Rama: E mora për dore Bashën

LEXO EDHE:  Socialistët në fushatë/MANASTIRLIU: ENERGJIA JONË, TEK RINIA DHE MBËSHTETJA E TYRE NË 18 QERSHOR

Në fakt ky është Lajmi sot:
RAMA PRANON SE REFORMA NË DREJTËSI ISHTE PLANI I TIJ DHE JO I NDËRKOMBËTARËVE!
E keni me video!!!”, shkruan Goxhaj në reagimin e plotë.

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Rama merr në mbrojtje Dakon dhe Tom Doshin/ “E kam mik edhe po u fut në burg”

Publikuar

-

Nga

Kryeministri Edi Rama i ka dalë në mbrojtje ish-kryebashkiakut të Durrësit Vangjush Dakos dhe ish-deputetit Tom Doshi.

Kreu i qeverisë pretendon se me Vangjush Dakon nuk kam bërë kurrë dhe nuk i kanë kërkuar kurrë njëri-tjetrit të bëjnë shkelje.

Rama deklaroi më tej se për të dhe familjen e tij nuk gjen asnjë qindarkë të nxjerrë nga krimi, ndërsa për Dakon theksoi se do ta ketë mik edhe nëse futet në burg.

“Vangjush Dakon e kam mik edhe po të vejë nesër në burg. Vangjush Dako nuk është më kryetar bashkie”, u shpreh ai në emisionin “Opinion”.

LEXO EDHE:  Edi Rama i jep ofiqe dhe fshatra turistikë Bamir Topit

LEXO EDHE:  Ndërtimi i kullave në Tiranë me paratë e drogës/ Kujt i thotë Rama idiot

Gjithashtu, kryeministri pranoi edhe miqësinë me Tom Doshin, duke thënë se do vazhdojë ta ketë mik.

“Tom Doshin e kam përjashtuar nga PS, por nuk mund ta përjashtoj dot nga Shqipëria, nga politika dhe mbi të gjitha Tom Doshi nuk ka ardhur aty me makinën time, ka ardhur me votat e popullit të Shkodrës. Unë nuk mund të mohoj që ka qenë dhe është miku im. Unë komandohem nga morali im”, theksoi ai./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Bandat kërkojnë favore”/ Paloka sjell faktet: Rama i telefonon vetë kriminelët

Publikuar

-

Nga

Nënkryetari i Partisë Demoratike, Edi Paloka ka akuzuar kryeministrin Rama se ka kontakte dhe telefonata të drejtpërdrejta me kriminelët nga Shkodra deri në Sarandë.

I ftuar në emisionin “Real Story” Paloka ka përmendur atentatin ndaj prokurorit të Durrësit Arjan Ndoja duke thënë se personi me të cilin ai ndodhej në automjet, ”Rrumi i Shijakut” ka bërë vota për Ramën në zonën e tij.

Më tej ai shton se në kohën kur deputeti i PS Bashkim Fino kandidonte për President të Federatës Shqiptare të Futbollit në  2018 Rama ka telefonuar kriminelë në Shkodër.

“Kjo histori ka nisur që me atenatin ndaj atij prokurorit në Durrës. Dhe ka nisur Rrumi këtej dhe Rrumi andej.
Por a e di ti që Rrumi i Shijakut ka qenë nga njerëzit kryesorë që i ka bërë votat aty. Janë dy dosje në prokurori që po shkojnë si top futbolli. Kur krimi të bën favor në zgjedhje të kërkon favorin në këmbim. Ky i merr në telefon vetë, një nga arsyet që nuk duhet të jetë .
Ka telefonata nga Shkodra në Vlorë. Në Shkodër ka marrë telefon kriminelë për FSHF kur kandidonte Fino për kryetar. Madje ai që ka kontaktuar ka edhe dosjen.
Të gjitha janë të lidhura. Nëse i fut bandat në zgjedhje atëhere ato të kërkojnë favor”, tha Paloka./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE