Connect with Us

Në kërkim ndëkombëtar për vjedhje dhe vrasje/ deportohet nga SHBA 34-vjeçari

Kronika

Në kërkim ndëkombëtar për vjedhje dhe vrasje/ deportohet nga SHBA 34-vjeçari

Publikuar

-

Një 34-vjeçar i shpallur në kërkim ndërkombëtar, ka rënë në pranga për vjedhje me pasojë vdekjen. Pasi ka kryer krimin, shtetasi është larguar nga Shqipëria në mënyrë ilegale.

34-vjeçari nga Puka me iniciale A.H., ishte në kërkim ndëkombëtar pasi në vitin 2005 është dënuar nga Gjykata e Shkallës së parë me 25 vite burgim për vjedhje me pasojë vdekjen dhe armëmbajtje pa leje. I larguar prej kohësh në Shtetet e Bashkuara, është kthyer për t’u përballur me sistemin e drejtësisë nga bashkëpunimi i përbashkët i DSS, ICE-ERO dhe Interpolit.

Në vitin 2004, rreth orës 03:00, në vendin e quajtur rruga “Besa”, Tiranë, shtetasi A. H., në bashkëpunim me shtetasin F. M. ka tentuar të kryejë vjedhje me armë në banesën e shtetasit M. S. Pas rezistencës së bërë nga banorët, autorët kanë shtënë me armë zjarri, duke vrarë shtetasin G. S. dhe plagosur rëndë shtetasit M. S. dhe H. S./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Shpërthen bombula e gazit/ Plagoset rëndë një person

Publikuar

-

Nga

Një 62-vjeçar ka mbetur i plagosur rëndë mbremjen e sotme sipasojë e shpërthimit të një bombule gazi.

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Stajke të Vaut të Dejës ku nga pakujdesia ka marrë zjarr bombola e gazit në banesë.

Në përpjekje për të shuar zjarrin shtetasi me inicialet  F. L. 62 vjeç,  ka pësuar djegie të rënda.

LEXO EDHE:  Iu gjet pistoletë/ Arrestohet 26-vjeçari

LEXO EDHE:  Vidhte portofolat në urbanet e Tiranës/ Arrestohet 42 vjeçari, në kërkim një tjetër

Po kryhen veprimet me grup hetimor për sqarimin e rrethanave të ngjarjes./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

“Dy makina digjen një ditë para përplasjes me armë/ Policia e Shkodrës fsheh ngjarjen”

Publikuar

-

Nga

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar mesazhin e punonjësi të policisë së shtetit, i cili denoncon një ngjarje të ndodhur në Shkodër,

Sipas policit, një ditë para përplasjes me armë që ndodhi në Shkodër, dy makinave u është vënë zjarri.

Ai sqaon se dy makinat ti “Golf” janë djegur te kinemaja në mes të natës.
Punonjësi i policisë ngre dyshime se policët mund te kenë marrë lekë për të mbajtur të fshehur ngjarjen.

“Jam brenda rradhve te policis shkoder dhe imagjinojeni vet se ku ka shku puna kur ne skena fuqi dhe detyrohena me denoncu vedin te ju. Dje u gjuajten me arm ne qender Shkodres kurse jo ma larg se nji nat perpara 2 makinave ju asht vu flaka te Kinemaja. Te lutem bani kto pytje drejtusave tpolicise Shkoder. Dy makinat golf a jane djeg te kinemaja ne mes te nates.
A ka shku policija e shkodres dhe a i kane fsheh gjurmet. A jane ne pronesi te njerzve qe japin fajde nShkoder dhe kush i ka vu zjarrin?
A e mbajten tfsheht drejtuesit e policis dhe a kane marr lekt per kyt pune? Informacjoni asht 100% i sigurt se ka pas njerz qe e kane pa skenen lajv nga ballkonet e pallatave Anonim te lutem se me hekun prej punet”, shkruhet në mesazhin e dërguar tek Berisha./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksident tragjik në Itali/ Humb jetën i riu shqiptar

Publikuar

-

Nga

Një i ri shqiptar ka humbur jetën tragjikisht mëngjesin e kësaj të entje në Itali.

25 vjeçari i identifikuar si Endri Zaimi ka humbur jetën pasi automjeti i tij u përplas me një kamion të tonazhit të rëndë.

I riu shqiptar, baba i dy fëmijëve ishte duke u kthyer në shtëpi pasi kishte qenë turni i natës në fabrikën ku punonte shkruajnë mediat italiane.

Policia ka nisur hetimet lidhur me rastin./CNA.al

LEXO EDHE:  Vrasja në “Don Bosko”- Deklarata bombë/ Policia pagoi shkrime për fshehjen e krimit

LEXO EDHE:  Fier/ Tentuan të vidhnin banesën, arrestohen dy persona

LEXO TE PLOTE