Connect with Us

Rama nuk heq dorë/ Tjetër porosi për Veliajn: Nesër rregullo kanalin!

Politikë

Rama nuk heq dorë/ Tjetër porosi për Veliajn: Nesër rregullo kanalin!

Publikuar

-

Gjatë vizitës së tij në familjen e Rifat Agës në Vishnje, kryeministri Edi Rama i ka dhënë një tjetër porosi kryebashkiakut Erion Veliaj.

Teksa shkonin afër banesës se re të familjes Aga, Rama nuk nguroi që t’i linte detyrë Veliaj, që të rregullonte dhe kanalin që kalonte në atë rrugë. Veliaj tha se pas ndërtimit të banesës do t’i vinte radha edhe kanalit.

Veliaj: Zoti kryeministër Rifati është një oficer policie, që ka punuar për qarkullimin më parë e tani në Durrës, ku ruan pallatet e evakuara.
Rama: Po këtë kanalin do ja rregulloni? Ca është ky kanal? Do e rregulloni?
Veliaj: Po bëmë shtëpinë njëherë, pastaj do rregullojmë dhe kanalin.
Rama: Jo pastaj! Kanali duhet bërë nesër!
Veliaj: Fillimisht shtëpia, pastaj kanali.

LEXO EDHE:  Ramës nuk i del inati/ Kapet sërish me pedagogët

Rifat Aga punon prej 30 vitesh punon në forcat e Policisë së Rendit dhe vbanesa e tij u shemb nga tëremti i 21 shtatorit. Kujtojmë se nuk ka kaluar shumë kohë kur Rama urdhëroi Veliajn të lyente shkallën e një pallati në Shkozë, gjë qe kryebashkiaku e anashakloi duke u justifikuar se Rama i tha administratorit të pallatit dhe jo atij. /CNA.al

Video/ Rama degjeneron publikisht Veliajn

 

Video- Rama e urdhëroi të lyente muret e pallatit/ A e zbatoi Veliaj detyrën?

VIDEO-Veliaj zbaton urdhrin e Ramës/ Ja si justifikohet për lyerjen e shkallëve të pallatit

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Rama zë ngushtë Fevziun/ “Ke bërë gjyqe të mëdha, ke shkelur të drejta njerëzish”

Publikuar

-

Nga

Kryeministri Edi Rama ka zënë ngushtë moderatorin Blendi Fevziu mbrëmjen sotme.

Rama ishte duket debatuar me analistin Ervis Iljazaj dhe Fevziu i kërkoi t’i përgjigjej pyetjes, por kjo ka sjellë irritimin e kreut të qeverisë.

“Ti Fevzi ke bërë gjyqe të mëdha këtu në këtë studio. Ke shkelur të drejta njerëzish”, i tha kryeministri, ndërsa moderatori nuk preferoi të komentojë këtë deklaratë dhe e la të vijonte debatin me analistin./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Artan Hoxha denoncon përballë Ramës/ Më kanë ndjekur e fotografuar kur kam dalë nga shtëpia

Publikuar

-

Nga

Gazetari Artan Hoxha ka thënë në emisionin Opinion se është ndjekur dhe është fotografuar kur ka dalë nga shtëpia.
Këtë denoncim, Hoxha e ka bërë live në studion e “Opinion”,  përballë kryeministrit Edi Rama.

“Më kishin fotografuar kur kam dalë nga shtëpia. Kam vajtur në Polici. Ky nuk është krimi i organizuar, është ai që fsheh para pafund dhe e ka buxhetin më të madh sesa ministria juaj e Brendshme. Me ato që dëgjoj unë këtu jam me ty kokë e këmbë, por me ato që shikoj…”, u shpreh Hoxha.

“Ti mund të jesh me mua, por që nga koka te këmbët këtu s’ je me mua fare. Jeni gabim nga mengjesi deri ne darke. Pse Shqipëria e ka pjellë krimin e organizuar, krimi i organizuar është kudo Paris, Beriln Amerikë”, u shpreh Rama./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Goxhaj “kap mat” Ramën/ “Reforma në Drejtësi ishte projekt i tij, jo i ndërkombëtarëve”

Publikuar

-

Nga

Avokati i njohur Altin Goxhaj, ka reaguar në rrjetet sociale, lidhu me deklaratat e kryeministrit Rama sonte në “Opinion”  sa i përket Reformës në Drejtësi.

Goxhaj shkruan se tani qartësohet për të gjithë se “kush e shpiku dhe pse Reformën në Drejtësi që u miratua nga Lyli me 139 vota siç i premtoi Sorosit në 5 Dhjetor 2014 në PD.”

“RAMA POHON VETË:
REFORMA NË DREJTËSI ISHE PROJEKT I TIJ JO I NDËRKOMBËTARËVE!!!

Sapo e pohoi vetë nga nervat:
Reforma në Drejtësi nuk ishte projekt as i BE as i SHBA! E paska planifikuar vetë Edi Rama para Zgjedhjeve 2013 dhe ishte po ai vetë që loboi në SHBA dhe BE ku siç e theksoi vetë gjeti rezistencë!
Tani qartësohet edhe për ju se kush e shpiku dhe pse Reformën në Drejtësi që u miratua nga Lyli me 139 vota siç i premtoi Sorosit në 5 Dhjetor 2014 në PD (në dokumentat e zbuluara të Sorosit nga Ëikileaks – DC LEAKS në Gusht 2016 thuhet se ideja dhe lobimii pranë USA dhe BE u bënë nga Soros).

LEXO EDHE:  Kush e trodhi Ben Blushin?

LEXO EDHE:  "Rrëzohet" Veliaj/ Qytetarët fitojnë gjyqin kundër kryebashkiakut

Në fakt ky është Lajmi sot:
RAMA PRANON SE REFORMA NË DREJTËSI ISHTE PLANI I TIJ DHE JO I NDËRKOMBËTARËVE!
E keni me video!!!”, shkruan Goxhaj në reagimin e plotë.

 

LEXO TE PLOTE