Connect with Us

“Në mes të fatkeqësisë, konfiskon lirinë e shqiptarëve”/ Berisha i “nxjerr bojën” Ramës

Politikë

“Në mes të fatkeqësisë, konfiskon lirinë e shqiptarëve”/ Berisha i “nxjerr bojën” Ramës

Publikuar

-

Ish Kryeministri Sali Berisha ka reaguar kundër paketës Anti – shpifje, projektligj i propozuar nga Qeveria. Sipas Berishës, Rama jo vetëm po cenon lirinë e fjalës, por po e bën këtë në momentin më të gabuar, atëherë kur ka marrë kryesinë e OSBE dhe atëherë kur po përballet me pasojat e rënda të një fatkeqësie natyrore. Planet e Ramës, Berisha i paralelizon me ato të Kim Jing Unit.

“Edvin Kristaq Mafia ka ndermarre kunder lirise se fjales mediave te lira, gazetareve, analisteve si askush tjeter ne planet perveç Kim Jing Unit, nje fushate sulmesh, sharjesh dhe fyerjesh prej halabaku ordiner”, shkruan Sali Berisha në rrjetet sociale.

Berisha thekson se fushata e Ramës kundër medias përmban të njëjtat fjalë që përdornin liderët diktatorë si Enver Hoxha. Punonjësit e AMA-së Berisha i cilëson si shërbetorët e Ramës, mirëpo mediave, thotë ish Kryeministri, Rama nuk u’a mbyll dot gojën.

“Kjo fushate e bastardit te bllokmeneve hoxhist me fjalorin e saj, qenef, hale, qene kunder mediave dhe gazetareve dhe analisteve eshte identike me fjalorin qe perdorej gjate Luftes se Ftohte kunder gazetareve dhe liderve perendimor nga Enver Hoxha, Hitleri shqiptar i Pasluftes, ati shpirteror i Edvin Mafise. Por krahas shperthimit me fjalor rrugaçi ordiner kunder gazetareve, analisteve, mediave qe nuk i kontrollon dot ai eshte versulur si lope e çmendur me gjoba duke u sherbyer me sherbetoret e tij ne AMA dhe narkogjykatesir e tij kunder te gjitha mediave qe nuk i censuron dhe kontrollon dot”, tha Berisha.

LEXO EDHE:  Nga Arian Galdini/ Edi i magjepsur!

Duke e vënë Kryeministrin në krah të Enver Hoxhës, Sali Berisha u drejtohet shqiptarëve duke u thënë se qëndrimet e Ramës janë kushtrim për të gjithë, pasi në mes të fatkeqësisë konfiskon lirinë e shqiptarëve.

“Keto qendrime jane nje kushtrim per çdo shqiptar qe i besojne lirise dhe vlerave te saj, ne kembe te bashkuar te flakim sa me pare kalbesiren qe shfrytezon dramat dhe tragjedite kombetare per tju konfiskuar lirine shqiptareve”, shkroi Berisha./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
1 Koment

1 Koment

  1. Z

    17 Dhjetor, 2019 at 11:34 am

    E dashur CNA. Eshte urp te merresh me Saliun hajdut dhe vrases dhe tradhetar!

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Agim Doçi për opozitën: Autogoli më i rëndë ka qenë djegia e mandateve

Publikuar

-

Nga

I ftuar në “360gradë” nga Artur Zheji në RTV Ora, poeti Agim Doçi tha se opozita më interesante është në rrjetet sociale.

Doçi: Opozita më interesante është në rrjetet sociale. Aty e kanë hequr për 13 minuta, e kanë bërë llumë Bashës. Opozita parlamentare është me një dyshim. Autogoli më i rëndë ka qenë djegia e mandateve. Edhe gazetat e huaja janë marrë me çështjen e parlamentit të Shqipërisë. Ka segmente që këtë lloj opozite parlamentare me skualifikuar që në momentin e parë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Më tha Rama të hëngsha shaminë”/ Gjuzi shpjegohet pas përjashtimit nga Kuvendi

Publikuar

-

Nga

“Më tha Rama të hëngsha shaminë”/ Gjuzi shpjegohet pas përjashtimit nga Kuvendi

Deputeti Kujtim Gjuzi ka qenë i ftuar mbrëmjen e sotme në emision “360 gradë” në Ora news, ku ka sqarur dhe përjashtimin e tij nga Kuvendi me 26 qershor, pas debateve me Ramën dhe deputetët e tjerë.

Gjuzi tha se e dënuan pasi i tha Rama në mes të Kuvendit që të hëngsha shaminë.

“Rama ka 78 vota. Nëse vjedh, intimidon dhe blen 6 vota të tjera, kjo është përgjegjësi e Ramës që do ta çojë aty ku nuk i shkon mendja.

LEXO EDHE:  Audio-përgjimi/ Kush është “struktura paralele” e SHIK që realizoi përgjimin?

LEXO EDHE:  Danimarkë/Akuzohen dy persona për sulmet e fundjavës

I kam thënë Ruçit që nuk të takon të rrish aty dhe më ka dënuar. Më kërkoi 10 ditë dënim, por i shkoi një diplomate dhe 4 ditë la.

Më tha Rama në mes të Kuvendit që të hëngsha shaminë. Prandaj më dënuan.”/CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Bushati për rrugën me pagesë Milot-Fier/ “Kujt i duket shtrenjtë, t’i bjerë nga rruga tjetër”

Publikuar

-

Nga

Bushati për rrugën me pagesë Milot-Fier/ "Kujt i duket shtrenjtë, t'i bjerë nga rruga tjetër"

Deputeti socialist, Ervin Bushati, thotë se kujtdo që tarifa e 7.5 euro e rrugës Milot-Fier i duket e shtrenjtë, atëherë të përdorë rrugën aktuale. Këtë deklaratë Bushati e bëri në studion e “Ora News”.

“Ne kemi disa lloj mundësish si mund ti ndërtojmë këto rrugë, njëra është të rrisim borxhin dhe limitet i kemi të kufizuara aq më tepër që tani duhet të marrim borxh për të ringritur ekonominë, ose të rrisim taksat që ne nuk duam ta bëjmë, ose të bëjmë që ai që e përdor më shumë ta paguajë. Patjetër që do të ketë rrugë alternative. Ata që duan të arrijnë më shpejt do të mund të kenë një vlerë të shtuar. Nëse mendojnë se është e shtrenjtë rruga, mund të përdorin rrugën që është sot”, tha Bushati.

Projekti është kundërshtuar nga opozita, e cila akuzon se vlera e investimit është 11 herë më e lartë nga realja.  Në shtator të këtij viti Ministria e Infrastrukturës do të hapë ofertat që kompanitë do të paraqesin për ndërtimin e autostradës Milot-Fier.

LEXO EDHE:  Aleati i Bashës paralajmëron Ramën/Çfarë të pret! Vetëm pak orë na ndajnë nga …!

LEXO EDHE:  Nga Arian Galdini/ Edi i magjepsur!

Ky aks propozohet të jepet me një koncesion prej 35 vitesh. Në të dhënat e qeverisë parashikohet dhe fluksi i automjeteve që do të qarkullojnë, por nëse kjo nuk arrihet fituesi do të ketë garancinë e shtetit për të mbuluar humbjet në gjysmën e parë të kontratës.

Më konkretisht në materialin zyrtar parashikohet një fond prëj 121 milionë euro që do të jepet për koncesionarin për 17 vitet e para duke nisur prej vitit 2024 deri në vitin 2040.  Të  ardhurat bazë në këtë periudhë janë parashikuar të jenë  1.7 miliardë euro. /CNA.al

 

LEXO TE PLOTE