Connect with Us

“Montime sipas urdhrit të Ramës”/ Salianji: Si u manipuluan përgjimet

Politikë

“Montime sipas urdhrit të Ramës”/ Salianji: Si u manipuluan përgjimet

Publikuar

-

Ish deputeti i Partisë Demokratike Ervin Salianji, në një deklaratë për mediat ka bërë publike të gjitha regjistrimet në lidhje me çështjen e shumëdiskutuar “Babale”.

Salianji rënditi dy veprime konkrete të Kryeministrit pas skandalit të Agron Xhafajt për trafik droge ku lehtësime i bënte vëllai i tij, ish Ministër i brendshëm. Këto dy veprime nënkuptojnë devijime dhe manipulime të çështjeve të drejtësisë nga vullneti i Kryeministrit.

“Një vit e gjysmë pas publikimit të skandalit të Agron Xhafajt për trafik droge dhe lehtësimit që i bënte vëllai i tij, ish Ministër i brendshëm i kohës, Fatmir Xhafaj drejtësia e kontrolluar nga Edi Rama ka bërë dy veprime domethënëse. Për Agron Xhafajn dhe publikun e strukturuar kriminal nuk ka akuzë por devijim të çështjes. Për opozitën dhe median që e denoncoi këtë skandal, Prokuroria ka kërkuar burgosje.”

Përpara se të merret vendimi në Gjykatë ditën e nesërme, Salianji renditi dhe ndau me publikun të gjitha përgjimet që lidhen me çështjen në fjalë.

LEXO EDHE:  Lala: Haki Çako e takoi Xhafajn para shkarkimit për 30 min

“Përpara se nesër Gjykata të marrë vendim, është në detyrimin tonë për të sjellë në vëmendjen e publikut se procesi kundër opozitës dhe gazetarit që investigoi, Jetmir Olldashi është një proces i montuar sipas urdhrit politik të Edi Ramës që pas fillimi të bërjes publik të skandalit.”/CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Rama zë ngushtë Fevziun/ “Ke bërë gjyqe të mëdha, ke shkelur të drejta njerëzish”

Publikuar

-

Nga

Kryeministri Edi Rama ka zënë ngushtë moderatorin Blendi Fevziu mbrëmjen sotme.

Rama ishte duket debatuar me analistin Ervis Iljazaj dhe Fevziu i kërkoi t’i përgjigjej pyetjes, por kjo ka sjellë irritimin e kreut të qeverisë.

“Ti Fevzi ke bërë gjyqe të mëdha këtu në këtë studio. Ke shkelur të drejta njerëzish”, i tha kryeministri, ndërsa moderatori nuk preferoi të komentojë këtë deklaratë dhe e la të vijonte debatin me analistin./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Artan Hoxha denoncon përballë Ramës/ Më kanë ndjekur e fotografuar kur kam dalë nga shtëpia

Publikuar

-

Nga

Gazetari Artan Hoxha ka thënë në emisionin Opinion se është ndjekur dhe është fotografuar kur ka dalë nga shtëpia.
Këtë denoncim, Hoxha e ka bërë live në studion e “Opinion”,  përballë kryeministrit Edi Rama.

“Më kishin fotografuar kur kam dalë nga shtëpia. Kam vajtur në Polici. Ky nuk është krimi i organizuar, është ai që fsheh para pafund dhe e ka buxhetin më të madh sesa ministria juaj e Brendshme. Me ato që dëgjoj unë këtu jam me ty kokë e këmbë, por me ato që shikoj…”, u shpreh Hoxha.

“Ti mund të jesh me mua, por që nga koka te këmbët këtu s’ je me mua fare. Jeni gabim nga mengjesi deri ne darke. Pse Shqipëria e ka pjellë krimin e organizuar, krimi i organizuar është kudo Paris, Beriln Amerikë”, u shpreh Rama./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Goxhaj “kap mat” Ramën/ “Reforma në Drejtësi ishte projekt i tij, jo i ndërkombëtarëve”

Publikuar

-

Nga

Avokati i njohur Altin Goxhaj, ka reaguar në rrjetet sociale, lidhu me deklaratat e kryeministrit Rama sonte në “Opinion”  sa i përket Reformës në Drejtësi.

Goxhaj shkruan se tani qartësohet për të gjithë se “kush e shpiku dhe pse Reformën në Drejtësi që u miratua nga Lyli me 139 vota siç i premtoi Sorosit në 5 Dhjetor 2014 në PD.”

“RAMA POHON VETË:
REFORMA NË DREJTËSI ISHE PROJEKT I TIJ JO I NDËRKOMBËTARËVE!!!

Sapo e pohoi vetë nga nervat:
Reforma në Drejtësi nuk ishte projekt as i BE as i SHBA! E paska planifikuar vetë Edi Rama para Zgjedhjeve 2013 dhe ishte po ai vetë që loboi në SHBA dhe BE ku siç e theksoi vetë gjeti rezistencë!
Tani qartësohet edhe për ju se kush e shpiku dhe pse Reformën në Drejtësi që u miratua nga Lyli me 139 vota siç i premtoi Sorosit në 5 Dhjetor 2014 në PD (në dokumentat e zbuluara të Sorosit nga Ëikileaks – DC LEAKS në Gusht 2016 thuhet se ideja dhe lobimii pranë USA dhe BE u bënë nga Soros).

LEXO EDHE:  Çfarë pritet më tej/ Fitoi apo humbi Tahiri

LEXO EDHE:  Vodhi besimtarët në xhami/ Dënohet 4 vjet e 6 muaj burg

Në fakt ky është Lajmi sot:
RAMA PRANON SE REFORMA NË DREJTËSI ISHTE PLANI I TIJ DHE JO I NDËRKOMBËTARËVE!
E keni me video!!!”, shkruan Goxhaj në reagimin e plotë.

 

LEXO TE PLOTE