Connect with Us

Arben Malaj zbulon skenarin/ Ja pse Rama kërkon shkarkimin e tij   

Politikë

Arben Malaj zbulon skenarin/ Ja pse Rama kërkon shkarkimin e tij   

Publikuar

-

Arben Malaj është shprehur se deklaratat e tij publike janë përdorusr si skenar për ta pezulluar nga Këshlli Mbikqyrës i Bankës së Shqipërisë.

Ndërsa Kuvendi pritet të votojë pezullimin e tij, i ftuar në “Abc-ja e mëngjesit”, Malaj theksoi edhe njëherë se çështjen do e çojë në Strasburg.

I pyetur se cila është arsyeja pse Rama kërkon ta shkarkojë nga Këshilli Mbikqyrës i BSH-së, Malaj tha se “Arsyeja reale janë duart e zgjatua në institucionet e vendit tim.”.

Pjesë nga biseda.

Malaj: Nuk është luftë për karrigen por për të mbrojtur strukturën kushtetuese të vendit. Është në sfidën e tyre unë nuk kam asnjë merak. Përveç Gramozit që shpesh nuk voton, vetëm 3 vota duhen që ajo të bjerë.  Dje ishin vota të hapura. Nuk është sfida ime.

Demi: Ju vini në dukje ndërgjegjen politike të gjithësecilit?

Malaj: Kredibilitetin politik. Në raste kur merren vendime, që prekin fjalën e lirë dhe çështja shkon në Strasburg. Këtë e paguajnë qytetarët shqiptarë.

LEXO EDHE:  Bregu: Ardhja e PD në pushtet me alternativë serioze, jo duke shpresuar në ndarjen Rama-Meta

Demi: Do e çosh në Strasburg?

Malaj: Patjetër, nuk do e coj për vete por dua të krijohet precedenti i neodiktatorit. Mua më vjen keq që një njeri hyri në Shipëri si shpresa e të rinjve dhe të rinjtë tani duan që ai të ikë.

Demi: Për Edi Ramën e keni?

Malaj: Me emra nuk flas.

Demi: Cilat janë arsyet e vendimit për t’ju pezulluar

Malaj: Arsyeja reale janë duart e zgjatua në institucionet e vendit tim.

Demi: Nuk është pëlqyer sjella juaj ?

Malaj: Ju analizoni dy faktorë aktivitetin publik dhe në bankë. Ativiteti im kritik ka qenë i përhershëm. Përdoret kjo si fasadë publike për thelbin e asaj. Nuk donin të më çonin si anëtar i Këshillit Mbikqyrës. Pastaj u detyruan të më cojnë bashkë me të tjerët. Unë nuk besoj se më kanë çuar që më kanë dashur. Më fal të pyes dini ju ndonjë gazetarin tuaj, që unë ti kem thënë nuk të jap intervistë./abcnews.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Rama zë ngushtë Fevziun/ “Ke bërë gjyqe të mëdha, ke shkelur të drejta njerëzish”

Publikuar

-

Nga

Kryeministri Edi Rama ka zënë ngushtë moderatorin Blendi Fevziu mbrëmjen sotme.

Rama ishte duket debatuar me analistin Ervis Iljazaj dhe Fevziu i kërkoi t’i përgjigjej pyetjes, por kjo ka sjellë irritimin e kreut të qeverisë.

“Ti Fevzi ke bërë gjyqe të mëdha këtu në këtë studio. Ke shkelur të drejta njerëzish”, i tha kryeministri, ndërsa moderatori nuk preferoi të komentojë këtë deklaratë dhe e la të vijonte debatin me analistin./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Artan Hoxha denoncon përballë Ramës/ Më kanë ndjekur e fotografuar kur kam dalë nga shtëpia

Publikuar

-

Nga

Gazetari Artan Hoxha ka thënë në emisionin Opinion se është ndjekur dhe është fotografuar kur ka dalë nga shtëpia.
Këtë denoncim, Hoxha e ka bërë live në studion e “Opinion”,  përballë kryeministrit Edi Rama.

“Më kishin fotografuar kur kam dalë nga shtëpia. Kam vajtur në Polici. Ky nuk është krimi i organizuar, është ai që fsheh para pafund dhe e ka buxhetin më të madh sesa ministria juaj e Brendshme. Me ato që dëgjoj unë këtu jam me ty kokë e këmbë, por me ato që shikoj…”, u shpreh Hoxha.

“Ti mund të jesh me mua, por që nga koka te këmbët këtu s’ je me mua fare. Jeni gabim nga mengjesi deri ne darke. Pse Shqipëria e ka pjellë krimin e organizuar, krimi i organizuar është kudo Paris, Beriln Amerikë”, u shpreh Rama./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Goxhaj “kap mat” Ramën/ “Reforma në Drejtësi ishte projekt i tij, jo i ndërkombëtarëve”

Publikuar

-

Nga

Avokati i njohur Altin Goxhaj, ka reaguar në rrjetet sociale, lidhu me deklaratat e kryeministrit Rama sonte në “Opinion”  sa i përket Reformës në Drejtësi.

Goxhaj shkruan se tani qartësohet për të gjithë se “kush e shpiku dhe pse Reformën në Drejtësi që u miratua nga Lyli me 139 vota siç i premtoi Sorosit në 5 Dhjetor 2014 në PD.”

“RAMA POHON VETË:
REFORMA NË DREJTËSI ISHE PROJEKT I TIJ JO I NDËRKOMBËTARËVE!!!

Sapo e pohoi vetë nga nervat:
Reforma në Drejtësi nuk ishte projekt as i BE as i SHBA! E paska planifikuar vetë Edi Rama para Zgjedhjeve 2013 dhe ishte po ai vetë që loboi në SHBA dhe BE ku siç e theksoi vetë gjeti rezistencë!
Tani qartësohet edhe për ju se kush e shpiku dhe pse Reformën në Drejtësi që u miratua nga Lyli me 139 vota siç i premtoi Sorosit në 5 Dhjetor 2014 në PD (në dokumentat e zbuluara të Sorosit nga Ëikileaks – DC LEAKS në Gusht 2016 thuhet se ideja dhe lobimii pranë USA dhe BE u bënë nga Soros).

LEXO EDHE:  Koncesioni i Rrugës së Kombit/ Rama ka pjesë në kompaninë fituese

LEXO EDHE:  Bregu: Ardhja e PD në pushtet me alternativë serioze, jo duke shpresuar në ndarjen Rama-Meta

Në fakt ky është Lajmi sot:
RAMA PRANON SE REFORMA NË DREJTËSI ISHTE PLANI I TIJ DHE JO I NDËRKOMBËTARËVE!
E keni me video!!!”, shkruan Goxhaj në reagimin e plotë.

 

LEXO TE PLOTE