Connect with Us

Jetojnë në kushte çnjerëzore/ Berisha: Rama hedh valle me fatkeqësinë e të dëmtuarve

Politikë

Jetojnë në kushte çnjerëzore/ Berisha: Rama hedh valle me fatkeqësinë e të dëmtuarve

Publikuar

-

Ish Kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas rastit që është bërë publik nga Partia Demokratike për familjen e Lindita Bashës në Mamurras, e cila jeton në çadër të inskenuar, e harruar nga Qeveria, që prej tërmetit të 26 nëntorit prej të cilit kanë kaluar tre javë.

Berisha thekson se kjo është një dëshmi e “talljes” që Kryeministri po bën me popullin, duke përdorur fatkeqësinë e njerëzve për të bërë propagandë dhe duke braktisur familjet që kanë vërtetë nevojë në mëshirë të fatit.

Ish Kryeministri tha se Edi Rama nuk e mbajti fjalën e tij për të sjellë çadra dimërore, pasi janë të shumta familjet që jetojnë ende në kushte të mjerueshme pas tërmetit dhe që askush nuk u është afruar për t’u dhënë ndihmë. Ai nuk lë pa përmendur edhe faktin që deri tani janë shpenzuar 60 mijë euro dëmshpërblim për familjet e prekura nga tërmeti, mirëpo asnjë qindarkë prej këtyre nuk ka dalë nga buxheti rezervë i shtetit për nevoja emergjente, buxhet me të cilin Berisha thotë se Rama ka abuzuar.

LEXO EDHE:  Përçahen PD-LSI?/ Alibeaj: Meta shkeli ligjin

“Kjo gjendje dramatike vjen nga qendrimi kriminal dhe i papergjegjshem i Edvin Mafise, i cili pasi ka abuzuar per lukse dhe orgjira me fondin rezerve te qeverise, ne tre jave ka shpenzuar gjithsej 60 mije euro demshperblim per familjet e viktimave dhe asnje qindarke nga buxheti i shtetit per nevojat me emergjente te krijuara nga goditja e termetit te 26 nentorit per dhjetra mijra banore te demtuar. te cilet jane te braktisur nga narkoshteti dhe kreu i meduzes,” shkruan Berisha në rrjetet sociale./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Rama zë ngushtë Fevziun/ “Ke bërë gjyqe të mëdha, ke shkelur të drejta njerëzish”

Publikuar

-

Nga

Kryeministri Edi Rama ka zënë ngushtë moderatorin Blendi Fevziu mbrëmjen sotme.

Rama ishte duket debatuar me analistin Ervis Iljazaj dhe Fevziu i kërkoi t’i përgjigjej pyetjes, por kjo ka sjellë irritimin e kreut të qeverisë.

“Ti Fevzi ke bërë gjyqe të mëdha këtu në këtë studio. Ke shkelur të drejta njerëzish”, i tha kryeministri, ndërsa moderatori nuk preferoi të komentojë këtë deklaratë dhe e la të vijonte debatin me analistin./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Artan Hoxha denoncon përballë Ramës/ Më kanë ndjekur e fotografuar kur kam dalë nga shtëpia

Publikuar

-

Nga

Gazetari Artan Hoxha ka thënë në emisionin Opinion se është ndjekur dhe është fotografuar kur ka dalë nga shtëpia.
Këtë denoncim, Hoxha e ka bërë live në studion e “Opinion”,  përballë kryeministrit Edi Rama.

“Më kishin fotografuar kur kam dalë nga shtëpia. Kam vajtur në Polici. Ky nuk është krimi i organizuar, është ai që fsheh para pafund dhe e ka buxhetin më të madh sesa ministria juaj e Brendshme. Me ato që dëgjoj unë këtu jam me ty kokë e këmbë, por me ato që shikoj…”, u shpreh Hoxha.

“Ti mund të jesh me mua, por që nga koka te këmbët këtu s’ je me mua fare. Jeni gabim nga mengjesi deri ne darke. Pse Shqipëria e ka pjellë krimin e organizuar, krimi i organizuar është kudo Paris, Beriln Amerikë”, u shpreh Rama./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Goxhaj “kap mat” Ramën/ “Reforma në Drejtësi ishte projekt i tij, jo i ndërkombëtarëve”

Publikuar

-

Nga

Avokati i njohur Altin Goxhaj, ka reaguar në rrjetet sociale, lidhu me deklaratat e kryeministrit Rama sonte në “Opinion”  sa i përket Reformës në Drejtësi.

Goxhaj shkruan se tani qartësohet për të gjithë se “kush e shpiku dhe pse Reformën në Drejtësi që u miratua nga Lyli me 139 vota siç i premtoi Sorosit në 5 Dhjetor 2014 në PD.”

“RAMA POHON VETË:
REFORMA NË DREJTËSI ISHE PROJEKT I TIJ JO I NDËRKOMBËTARËVE!!!

Sapo e pohoi vetë nga nervat:
Reforma në Drejtësi nuk ishte projekt as i BE as i SHBA! E paska planifikuar vetë Edi Rama para Zgjedhjeve 2013 dhe ishte po ai vetë që loboi në SHBA dhe BE ku siç e theksoi vetë gjeti rezistencë!
Tani qartësohet edhe për ju se kush e shpiku dhe pse Reformën në Drejtësi që u miratua nga Lyli me 139 vota siç i premtoi Sorosit në 5 Dhjetor 2014 në PD (në dokumentat e zbuluara të Sorosit nga Ëikileaks – DC LEAKS në Gusht 2016 thuhet se ideja dhe lobimii pranë USA dhe BE u bënë nga Soros).

LEXO EDHE:  Rama dhe ERTV bojkotojnë Fatmir Xhafajn

LEXO EDHE:  Shikoni çfarë bën populli rumun, 440 të plagosur jo për “Monën dhe Lulin”!

Në fakt ky është Lajmi sot:
RAMA PRANON SE REFORMA NË DREJTËSI ISHTE PLANI I TIJ DHE JO I NDËRKOMBËTARËVE!
E keni me video!!!”, shkruan Goxhaj në reagimin e plotë.

 

LEXO TE PLOTE