Connect with Us

Grabit 1 milion lekë nga kompania ku punonte/ Në pranga 44-vjeçari në Berat

Kronika

Grabit 1 milion lekë nga kompania ku punonte/ Në pranga 44-vjeçari në Berat

Publikuar

-

pranga dhe arrestim i disa personave

Një 44 vjeçar nga Berati është vënë në pranga pasi akuzohet për grabitje.

Mësohet se shtetasi me iniciale G.M., banues në lagjen Kushtrim të Beratit, ishte punëtor i një kompanie që tregton xhama. 44 vjeçari akuzohet se ka inskenuar një grabitje për të vjedhur lekët e kompanisë ku punonte.

G.M. i’u gjet një shumë prej 1 milion lekësh në banesë, shumë kjo që përbënte detyrimet e kompanisë që tregtonte xhama. Për grabitjen e tyre 44-vjeçari i tha pronarit se e kishin kryer persona të armatosur. Dyshohet se i akuzuari lekët i ka vjedhur në automjetin e shtetasit R.K.

LEXO EDHE:  Rama jep lajmin e mirë nga Berati/ Do jetë një bum i madh për turizmin

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat për veprën penale “Vjedhja”, parashikuar nga neni 134/3 i Kodit Penal./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Makina del nga rruga në FIer/ Një djalë dhe një vajzë dërgohen me urgjencë në spital

Publikuar

-

Nga

Makina del nga rruga në FIer/ Një djalë dhe një vajzë dërgohen me urgjencë në spital

Një makinë e tipit “Fiat” ka dalë nga rruga pak minuta më parë në Fier.

Mësohet se si pasojë kanë mbetur të plagosur dy persona, të cilët janë dërguar me urgjencë në spitalin e Fierit.

Të plagosur ka mbetur një djalë me inicale A.A., 22 vjeç dhe një vajzë me inicale E.R.., 21 vjeçe.Nga informacionet p[araprake, ende nuk bëhet me dije gjendja shëndetësore e dy të rinjve dhe shkaku i aksidentit.

LEXO EDHE:  Çfarë po ndodh në Berat!/ Policia ‘blindon’ rrugët kryesore

LEXO EDHE:  Bënë “namin” në banesa dhe u fshehën në kanal/ E pësojnë keq tre të rinjtë

Ndërkohë, policia ka shkuar në vendngjarje dhe ka hapur hetimet për zbardhjen e plotë të saj./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Arrestimi i Eldi Dizdarit/ Reagon policia e Dubait: Në vëzhgim prej 2015

Publikuar

-

Nga

Arrestimi i Eldi Dizdarit/ Reagon policia e Dubait: Në vëzhgim prej 2015

Polica e Dubait ka reaguar në lidhje me arrestimin e Eldi Dizdarit, i përfshirë në trafikun ndërkombëtar të drogës mes Amerikës së Jugut dhe Evropës.

Ai u vu në pranga në kuadër të operacionit “Los Blancos”, si pjesë e një bande kriminale.

Dizdari konsiderohet nga policia e Dubait si një udhëheqës i bandës shqipfolëse “Kompania Bello”, e cila thuhet se është përfshirë në trafikimin e drogës midis Amerikës së Jugut dhe Evropës, ku vlera e të ardhurave ka qenë 350 milionë euro.“Së bashku me drejtuesit e tjerë të bandave, i dyshuari arriti të kontrabandonte dhe transportonte qindra ton drogë në Evropë përmes porteve detare dhe t’i shiste ato te përdoruesit e drogës,”-, tha koloneli Saeed Al Qamzi për operacionin në fjalë. Sipas policia atje, Matoshi do t’i dorëzohet autoriteteve italiane, ndërkohë që ishte nën hetim që nga viti 2015./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Transportonin emigrantë të paligjshëm/ Arrestohen 4 persona në Korçë e Pogradec

Publikuar

-

Nga

Transportonin emigrantë të paligjshëm/ Arrestohen 4 persona në Korçë

Policia e Korçës ka goditur një rast të dhënies së ndihmës shtetasve të huaj për kalim të paligjshëm të kufirit, kundrejt shpërblimit, në sajë të operacionit të koduar “Perimetri”.

Blutë kanë vënë në pranga 4 persona, të cilët u kapën duke transportuar kundrejt fitimit një emigrantë të paligjshëm.

Në pranga kanë rënë sheteasit me inicialet K. N., 23 vjeç dhe Xh. Q., 20 vjeç, banues në Korçë, të cilët janë kapur nga shërbimet e policisë në lagjen nr. 3, Pogradec, duke transportuar me mjetin tip “Benz”, dy emigrantë të paligjshëm të cilëve kundrejt fitimit iu kishin premtuar kalimin drejt vendeve të BE-së. Gjatë ndjekjes, këta shtetas nuk iu bindën urdhrit të punonjësve të policisë për të ndaluar, por u kapën dhe prangosën.

K., 46 vjeç, banues në Korçë, i cili u kap në aksin rrugor Korçë-Pogradec, në afërsi të fshatit Çërravë, duke transportuar me mjetin e tij tip “Mazda”, tre emigrantë të paligjshëm, të cilëve kundrejt fitimit iu kishte premtuar kalimin drejt vendeve të BE-së.Gjithashtu u bë ndalimi i shtetasit në kërkim, A. Th., 49 vjeç, banues në Durrës, i cili më datë 10.09.2020, nuk i është bindur urdhrit të punonjësve të policisë për të ndaluar dhe ka braktisur mjetin tip “Ford Transit” në afërsi të fshatit Hudënisht, Pogradec, me të cilin po transportonte kundrejt fitimit gjashtë emigrantë të paligjshëm.

LEXO EDHE:  Çfarë po ndodh në Berat!/ Policia ‘blindon’ rrugët kryesore

LEXO EDHE:  Zbardhen nëntë grabitje/ Policia e Tiranës prangos dy “skifterët” laçianë, në kërkim dy të tjerë

Materialet i kaluan Prokurorisë të Rrethit Gjyqësor Pogradec për veprat penale “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufijve, kryer në bashkëpunim” dhe “Mosbindja ndaj urdhrit të punonjësit të policisë së rendit publik”./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE