Connect with Us

“Gjynah për Shqipërinë dhe horrat që iu ndjekin nga pas”/ Demokratët i tregojnë vendin Bashës

Politikë

“Gjynah për Shqipërinë dhe horrat që iu ndjekin nga pas”/ Demokratët i tregojnë vendin Bashës

Publikuar

-

Një ditë më parë është zhvilluar Akademia Politike e FPRD-së.

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, në një postim në rrjetet sociale, ndërsa publikon foto nga aktiviteti, ndër të tjera shkruan se ky është një moment i rëndësishëm për Partinë Demokratike për të diskutuar me studentët sfidat politike te vendit, nga arsimi, ekonomia integrimi europian politika e jashtme etj.

Po ashtu, Bash aka publikuar live në rrjetet sociale, edhe fjalën e tij në këtë aktivitet.

Por, ajo çfarë bie në sy në publikimet e Bashës në rrjetet sociale janë komentet e demokratëve, të cilët tashmë nuk i besojnë kreut të PD-së.

Një qytetar shkruan “Gjynah për Shqipërinë dhe gjynah për ata horrat e qorrat që ju ndjekin pas”.

LEXO EDHE:  Amerikanët marrin në dorë situatën/ Takime me Ramën, Metën dhe Bashën

Ndërsa një tjetër qytetar shkruan se pot ë ishin demokratët e vërtetë do ishte shumë ndryshe.

“Demokrat mbas porte. Se po te ishin demokratët e vërtetë, do ishte ndryshe Shqipëria, ju jeni thjeshtë Lapaqen ..”.-shkruan qytetari.

Po ashtu një tjetër shkruan “Po ti a je duke prit që të organizojë Rama protesta kundër vetes? Pse na i thua dhe nuk bën as një gjë?
Thirre popullin e ta zhgarravisin ketë qeveri të qelbur”.

Ndërsa një demokrat tjetër vë në dukje një një detaj nga sfondi, i ngjyrosur mavi. “Kush është ai i ” mencur” që sfondin e paska ngjyrosur me “bojen e Rilindjes” …..apo jemi bërë një parti…..!!!!????”-shkruan qytetari./ CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Rama zbulon mesazhin e fundit me Bashën/ I kërkova bashkim

Publikuar

-

Nga

avokati zbulon marreveshjen

Kryeministri Edi Rama ka zbuluar, për herë të parë, një mesazh që i ka dërguar kreut të PD-së, Lulzim Basha pas tërmetit të 26 nëntorit.

Rama tregoi se nuk kishte komunikuar me Bashën që prej kohës kur opozita ishte në parlament.
Me tej, kryeministri sqaroi se pas tërmetit i dërgoi mesazh Bashës ku i sugjeronte që të ishin bashkë.

LEXO EDHE:  Rama uron 29 Nëntorin me një foto/ “Kryqëzohet” nga qytetarët, je më keq se Enver Hoxha

LEXO EDHE:  Arrestohet në Amsterdam miku i Lulzim Bashës dhe Lulzim Berishës/ U kap me 60 kg heroinë

“Unë i kam çuar një mesazh në ditët pas tërmetit për t’i kërkuar…sugjeruar që të jemi bashkë, dhe kaq. Komunikimi i fundit me të ka qenë kur PD, ka qenë ende në parlament”, tha Rama i ftuar në emisionin ‘Java’ në RTSH./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Paloka “ultimatum” Ramës/ Ik! Sa më shpejt aq më mirë!

Publikuar

-

Nga

Nënkryetari i PD, Edi Paloka thotë se opozita e Bashkuar dhe 85% e shqiptarëve duan largimin e Edi Ramës sepse ai dështoi si kryeministër.

Sipas Palokës, ikja e Edi Ramës i hap rrugë zgjedhjeve të lira që njerëzit të vendosin vetë të ardhmen e tyre.

“Edhe pa kundërshtar përballë, Edi Rama tregoi se s’bën dot pa krimin. Shkodra, Vora, Vau i Dejës treguan se ai nuk heq dorë nga krimi dhe vjedhja e votave. Njësoj si në 2017 me Vangjush Dakon, Avdylajt me kompani, në 2016 me Damian Gjiknurin dhe Imer Lalën me shokë, Rama angazhoi gjithçfarë kriminelësh duke dëshmuar shqiptarëve dhe botës se me të nuk ka zgjedhje, s’mund të ketë zhvillim dhe integrim”, shkruan Paloka.

LEXO EDHE:  Paralajmërimi i Rusmalit në 2017/ Marrëveshja Rama-Basha: Zgjedhjet e çuditshme ndjellin katastrofë

LEXO EDHE:  Arrestohet në Amsterdam miku i Lulzim Bashës dhe Lulzim Berishës/ U kap me 60 kg heroinë

Më tej ai shprehet se sot qeveria “ka braktisur mijëra familje nëpër çadra dhe ka urdhëruar të dalin nga hotelet mijëra të pastrehë vetëm e vetëm që të mos prekë milionat që ndan me oligarkët.”

“Koha për pallavra ka mbaruar. Bën mirë ta dëgjojë thirrjen popullore që është kthyer në hymn: Rama ik! Sa më shpejt aq më mirë!!!”, përfundon Paloka./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Karriera politike e Salianjit, në pikëpyetje pas vendimit të Gjykatës?/ Flet avokati

Publikuar

-

Nga

Avokati i Ervin Salianjit, i ftuar mbrëmjen e sotme në studion e lajmeve në RTV Ora, është pyetur  lidhur me vendimin e Gjykatës që dënon ish deputetin e PD-së, dhe për këtë arsye nëse i rrezikohet karriera politike?!

Sipas avokatit, vetëm një vendim dënimi me 6 muaj burg do t’i rrezikonte karrierën politike për një periudhë të caktuar.

“Në fazën që ndodhemi tani nuk ka asnjë pasojë sa i përket ligjit të dekriminalizimit apo çdo ligji tjetër sepse Ervin Salianji dhe tre të pandehurit e tjerë konsiderohen të pafajshëm, deri në momentin që ka një vendim të formës së prerë, që është vendimi i Gjykatës së Apelit. Edhe në rastin e një vendimmarrje të Gjykatës së Apelit është çështja e pafajësisë, kthimi për rigjykim, dënim me gjobë.

LEXO EDHE:  Shkodra “shuplakë” Bashës/ Ramizi i Lulit mundet për 2 vota

LEXO EDHE:  Basha në Kuvendin e PD/ Çdokush do të ketë rrugën e hapur drejt majave të politikës

Të gjitha këto nuk e cënojnë karrierën politike të Ervin Salianjit. Vetëm një dënim me burgim mbi 6 muaj e cënon karrierën politike për një afat të caktuar.

Ndërkohë që çdo vendimmarrje tjetër nuk e cënon atë. Por, megjithatë ne, do vazhdojmë të gjitha mjetet e ankimit dhe e drejta do të dalë në një moment”, u shpeh avokati./CNA.al

 

 

LEXO TE PLOTE