Connect with Us

Arben Malaj zbulon kërcënimet familjare/ “U detyruan të largohen në Amerikë”

Politikë

Arben Malaj zbulon kërcënimet familjare/ “U detyruan të largohen në Amerikë”

Publikuar

-

Në Komisionin e Ekonomisë mbi vendimin e Këshillit të Ministrave me propozim të Kryeministrit që Arben Malaj të shkarkohet nga detyra e tij si anëtar i Këshillit Mbikqyrës në Bankën e Shqipërisë, ky i fundit ka sqaruar pozicionin e tij në raport me këtë proces shkarkimi.

Malaj theksoi se më përpara ka marrë vlerësimet më pozitive mbi detyrën e tij si Mbikqyrës në Bankën e Shqipërisë dhe se për këtë pozicion ka bërë shumë sakrifica. Ai nuk lë pa përmendur faktin që për arsye të pozicionit, familja e tij ka marrë kërcënime të vazhdueshme, aq sa janë detyruar të shkojnë në Amerikë. Ai i drejtohet Ahmetajt duke i thënë se procedurat që familja e tij të ikte në Amerikë, i ka bërë vetë Ahmetaj. Në lidhje me akuzat politike, Malaj u shpreh se ato nuk i merr parasysh dhe se do të diskutohen vetëm në Parlament.

“Jo rastësisht banka e Shqipërisë ka një konfigurim me 3 institucione që duhet ta mbrojnë Bankën nga interesa jo profesionale. Në mënyrë të përsëritur më kanë bllokuar që t’i shërbej vendit tim. Në 2014 dëshiroja të shërbeja por nuk më votoi Partia Socialiste. Në 2016 më ftuan, është hera e parë që kam hyrë dhe kam një mesazh për opozitën reale, vlerësimet që më kanë bërë kanë qenë maksimale, jam votuar me 107 vota. Sakrificat e familjes sime për këtë pozicion kanë shkuar deri në kërcënime familjare, familja ime është detyruar që të shkojë në Amerike. Porcedurat për largimin i ke bërë vetë ti. Procedurat janë të gabuara, pjesën politike do ta bëj vetëm në Parlament pasi jeni komision për pjesën terësisht profesionale”, tha Malaj në Komisionin e Ekonomisë./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Rama zë ngushtë Fevziun/ “Ke bërë gjyqe të mëdha, ke shkelur të drejta njerëzish”

Publikuar

-

Nga

Kryeministri Edi Rama ka zënë ngushtë moderatorin Blendi Fevziu mbrëmjen sotme.

Rama ishte duket debatuar me analistin Ervis Iljazaj dhe Fevziu i kërkoi t’i përgjigjej pyetjes, por kjo ka sjellë irritimin e kreut të qeverisë.

“Ti Fevzi ke bërë gjyqe të mëdha këtu në këtë studio. Ke shkelur të drejta njerëzish”, i tha kryeministri, ndërsa moderatori nuk preferoi të komentojë këtë deklaratë dhe e la të vijonte debatin me analistin./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Artan Hoxha denoncon përballë Ramës/ Më kanë ndjekur e fotografuar kur kam dalë nga shtëpia

Publikuar

-

Nga

Gazetari Artan Hoxha ka thënë në emisionin Opinion se është ndjekur dhe është fotografuar kur ka dalë nga shtëpia.
Këtë denoncim, Hoxha e ka bërë live në studion e “Opinion”,  përballë kryeministrit Edi Rama.

“Më kishin fotografuar kur kam dalë nga shtëpia. Kam vajtur në Polici. Ky nuk është krimi i organizuar, është ai që fsheh para pafund dhe e ka buxhetin më të madh sesa ministria juaj e Brendshme. Me ato që dëgjoj unë këtu jam me ty kokë e këmbë, por me ato që shikoj…”, u shpreh Hoxha.

“Ti mund të jesh me mua, por që nga koka te këmbët këtu s’ je me mua fare. Jeni gabim nga mengjesi deri ne darke. Pse Shqipëria e ka pjellë krimin e organizuar, krimi i organizuar është kudo Paris, Beriln Amerikë”, u shpreh Rama./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Goxhaj “kap mat” Ramën/ “Reforma në Drejtësi ishte projekt i tij, jo i ndërkombëtarëve”

Publikuar

-

Nga

Avokati i njohur Altin Goxhaj, ka reaguar në rrjetet sociale, lidhu me deklaratat e kryeministrit Rama sonte në “Opinion”  sa i përket Reformës në Drejtësi.

Goxhaj shkruan se tani qartësohet për të gjithë se “kush e shpiku dhe pse Reformën në Drejtësi që u miratua nga Lyli me 139 vota siç i premtoi Sorosit në 5 Dhjetor 2014 në PD.”

“RAMA POHON VETË:
REFORMA NË DREJTËSI ISHE PROJEKT I TIJ JO I NDËRKOMBËTARËVE!!!

Sapo e pohoi vetë nga nervat:
Reforma në Drejtësi nuk ishte projekt as i BE as i SHBA! E paska planifikuar vetë Edi Rama para Zgjedhjeve 2013 dhe ishte po ai vetë që loboi në SHBA dhe BE ku siç e theksoi vetë gjeti rezistencë!
Tani qartësohet edhe për ju se kush e shpiku dhe pse Reformën në Drejtësi që u miratua nga Lyli me 139 vota siç i premtoi Sorosit në 5 Dhjetor 2014 në PD (në dokumentat e zbuluara të Sorosit nga Ëikileaks – DC LEAKS në Gusht 2016 thuhet se ideja dhe lobimii pranë USA dhe BE u bënë nga Soros).

LEXO EDHE:  Artan Hoxha plas “bombën”/ Kush është kryeministri që ka takuar Balilin

LEXO EDHE:  Ngrirja e negociatave/ Erdogan paralajmëron: Do të hapim kufinjtë për emigrantët!

Në fakt ky është Lajmi sot:
RAMA PRANON SE REFORMA NË DREJTËSI ISHTE PLANI I TIJ DHE JO I NDËRKOMBËTARËVE!
E keni me video!!!”, shkruan Goxhaj në reagimin e plotë.

 

LEXO TE PLOTE