LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Viktimat nga tërmeti, vrasje shtetërore”/ Berisha bën thirrje: Të ngrihemi fuqishëm

15 Dhjetor 2019, 17:01, Politikë CNA
“Viktimat nga tërmeti, vrasje shtetërore”/ Berisha

Ish kryeminitri Sali Berisha ka hedhur akuza të forta ndaj qeverisë lidhur me viktimat e tërmetit të 26 nëntorit.

Sipas Berishës, humbjet e jetëve nën rrënojat e ndërtesave që u shembën nga tërmeti, ishin vrasje shtetërore.

?Humbjet e jetëve nga tërmeti janë vrasje shtetërore se pallatet e Thumanës ishin të pabanueshme nga tërmeti i 21 shtatorit.
Ishin deklaruar të pabanueshme dhe ata banorë nëqoftë se sipas përcaktimit të qeverisë do ishin strehuar në vend tjetër do ishin gjallë?, u shpreh Berisha.

Më tej, ish kryeministri i bëri të rinjve dhe gjithë popullit të ngrihen fuqishëm për të rrëzuar kryeministrin Rama.

?Dua të bëj thirrje të ngrihemi fuqishëm se tërmeti ishte një fatkeqësi natyrore ndërsa Edi Rama është fatkeqësi kombëtare?, përfundoi Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga