Connect with Us

Aksidenton 33-vjeçarin dhe largohet nga vendi i ngjarjes/ Pranga shoferit

Kronika

Aksidenton 33-vjeçarin dhe largohet nga vendi i ngjarjes/ Pranga shoferit

Publikuar

-

Një 43-vjeçar, është arrestuar mesditën e sotme nga policia, pasi akuzohet për shkelje të rregullave të qarkullimit rrugor dhe largim nga vendi i aksidentit.

Nga specialistët e qarkullimit rrugor në Komisariatin e Policisë Rrugore u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit: A. A., 43 vjeç, banues në Tiranë.

Arrestimi i tij u bë pasi duke qarkulluar me mjetin veturë, tip “Volksëagen”, në rrugën “Demokracia”, në afërsi të degëzimit të rrugës “Ali Asllani”, Kamëz, ka përplasur shtetasin D. B., 33 vjeç, i cili ndodhet në spital në gjendje të rëndë për jetën.

Pas përplasjes, drejtuesi i dyshuar i mjetit është larguar nga vendi i aksidentit. Pas disa orë punë intensive nga specialistët e Policisë Rrugore është bërë i mundur identifikimi i mjetit dhe më pas kapja dhe arrestimi i drejtuesit të mjetit.

LEXO EDHE:  Prag tragjedie/ Dy futbollistët e Partizanit në urgjencë

Materialet i kaluan Prokurorisë se Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprat penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugorr” dhe “Largim nga vendi i aksidentit”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

OFL “godet” në Fier e Berat/ U çon formularin 3 të fortëve të radhës

Publikuar

-

Nga

OFL "godet" në Fier e Berat/ U çon formularin 3 të fortëve të radhës

Vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e Ligjit, në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020.

Në kuadër të zbatimit të Ligjit Special për masat pasurore ndaj individëve të dënuar apo akuzuar për krim të organizuar apo krime të rënda, OFL i ka nisur kërkesat me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë, shtetasve:

Elsido Sani., banues në Berat, i dënuar në Itali për veprën penale “Trafikim i lëndëve narkotike dhe mbajtje e paligjshme e lëndëve narkotike me qëllim shitjen”, kryer në bashkëpunim, parashikuar nga Kodi Penal i Italisë;

Kujtim Xhufi, banues në Fier, i dënuar në Itali për veprën penale “ Pjesëmarrja në organizatë kriminale me qëllim trafikimin e lëndëve narkotike”, parashikuar nga Kodi Penal i Italisë;Elidon Bendajaia (alias Erion Lamaj), banues në Berat, i dënuar për veprën penale “Rrëmbim ose mbajtje peng e personit” në rrethana lehtësuese.

LEXO EDHE:  Përplaset makina me motoçikletën/ Në gjendje të rëndë 18-vjeçari

LEXO EDHE:  Zjarri në banesë/ Zbardhen detajet e para

Këta individë, si subjekt i Ligjit Special, duhet t’u përgjigjen me shkrim, brenda 48 orësh, të gjitha pyetjeve të OFL-së dhe më pas, përgjigjet e marra do t’i dërgohen SPAK-ut, për veprime të mëtejshme.

OFL është në veprim të pandërprerë dhe në kryerje të veprimeve komplekse për vendosjen e sekuestrove emergjente mbi pasuritë e dyshuara të përfituara nga krimi, si dhe për dërgimin e formularëve të vetëdeklarimit të gjithë personave që janë subjekt i Ligjit Special.

OFL do të informojë publikun në vijimësi për të gjitha nismat procedurale dhe operacionet ekzekutive që do të kryejë. /CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

E rëndë në Tiranë/ Gjendet i pajetë roja i pallatit

Publikuar

-

Nga

E rëndë në Tiranë/ 36-vjeçarja vetëhidhet nga kati i pestë i pallatit

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Tiranë, ku një roje pallati është gjetur i pajetë.

Policia bën me dije se, më datë 13.08.2020, rreth orës 13:24, në rrugën “Ndre Mjeda”, në një pallat në ndërtim, është gjetur i pajetë në sheshpushimin e kati -2, roja i objektit  shtetasi N.B., rreth 50 vjeç, ku dyshohet se mund të ketë rënë nga lartësia.LEXO EDHE:  Radhë kilometrike në pikën kufitare të Muriqanit

Grupi hetimor dhe shërbimet e Policisë ndodhen në vendngjarje dhe vijojnë punën për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Vrasja e Regis Runajt në Elbasan/ Shkon në 3 numri i të arrestuarve

Publikuar

-

Nga

Arrestohen 6 persona në Tiranë/ Policia jep detaje

Shkon në tre numri i të arrestuarve për vrasjen e 23-vjeçarit, Regis Runaj.

Pas Euglen Halilajt dhe Xhuljano Hoxhës, është vënë në pranga edhe kunati i këtij të fundit, Erjon Shehu.
Shehu është i dyshuar si i përfshirë në ngjarjen e 29 korrikut, pasi pas një kontrolli në banesën e tij iu gjetën dhe një sasi municionesh. Përveç vrasjes së Runajt, Shehu dyshohet si i përfshirë në disa ngjarje kriminale në qytetin e Elbasanit.LEXO EDHE:  Përplaset makina me motoçikletën/ Në gjendje të rëndë 18-vjeçari

Regis Runajt u gjet i masakruar me thikë pranë varrezave të Elbasanit, mbrëmjen e 29 korrikut. Autorët dyshohet se kanë konsumuar lëndë narkotike bashkë me viktimën e më pas e kanë goditur me thika./CNA.al

LEXO TE PLOTE