Connect with Us

“Turpi s’ka brirë”/ Ish-kreu i PD-së mesazh të fortë Ramës dhe Bashës

Politikë

“Turpi s’ka brirë”/ Ish-kreu i PD-së mesazh të fortë Ramës dhe Bashës

Publikuar

-

Ish-kryetari i Partisë Demokratike në Durrës, Osman Stafa ka reaguar në lidhje me situatën pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit.

Në një postim në rrjetet sociale, Osman Stafa i ka drejtuar mesazhe të forta si kreut të PD-së, Lulzim Basha, po ashtu edhe kryeministrit Edi Rama.

Gjithashtu, Stafa ngre dyshime në lidhje me përgjegjësit e katastrofës së 26 nëntorit, për të cilën fajëson vetëm tërmetin.

LEXO EDHE:  Antiamerikanizmi në PD/ Avokati zbulon zullumet e Bashës me Sorosin

“Turpi s’ka brirë

Ai ka mendim, veprim dhe emër?

Edi Rama, aktrimi juaj se shëron dhimbjen e qytetit tim.

Lulzim Basha, qetësia dhe durimi yt as gjumin sma trazon! DHimbja ime është më e fortë se repsketi për ty.

Kjo dhimbje se ka emrin tërmet?!”-shkruan Osman Stafa në një postim në rrjetet sociale./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Ra tërmeti u bëre hoxhë, prift e rabin”/ Komentuesit nuk i ndahen Ramës: Po sillesh sikur jemi në Pakistan

Publikuar

-

Nga

Prej disa kohësh kryeministri Edi Rama publikon në profilin e tij fjalë të shenjta.

Edhe mëngjesin e sotëm ai shkruan: “Predikuesi më i mirë është zemra; Mësuesi më i mirë është koha; Libri më i mirë është bota; Shoku më i mirë është zoti”.

Por një numër i madh ndjekësish kanë “kryqëzuar” me komenrte kryeministrin teksa shprehen të zhgënjyer prej tij.

“Mesa duket po Ben prova për tu bërë hoxhë kur të lësh politikën. Shoku kryeminister beji punët pa u ndjerë se po na nxjerr citate si në kohën e enverit… Jemi në kohëra moderne dhe në mes të Europës kurse ti po sillesh sikur jemi në Pakistan”, shkruan një prej komentuesve.

LEXO EDHE:  Flet Rama pas shpërthimeve në aeroportin e Turqisë

LEXO EDHE:  Mbulimi i Skënderbeut? Reagon gazetari/ O njerëz, mos nxisni urrejtje!

Një tjetër thotë: Nuk mbahet shteti me fjalë të thata kryeministër!.

“Ra tërmeti u bëre hoxhë, prift e rabin”, shkruan një tjetër komentues.
Kujtojmë që Rama “ritualin” e fjalëve të shenjta e ndjek që prej nëntorit, kur ndodhi tërmeti tragjik./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Rama zbulon mesazhin e fundit me Bashën/ I kërkova bashkim

Publikuar

-

Nga

avokati zbulon marreveshjen

Kryeministri Edi Rama ka zbuluar, për herë të parë, një mesazh që i ka dërguar kreut të PD-së, Lulzim Basha pas tërmetit të 26 nëntorit.

Rama tregoi se nuk kishte komunikuar me Bashën që prej kohës kur opozita ishte në parlament.
Me tej, kryeministri sqaroi se pas tërmetit i dërgoi mesazh Bashës ku i sugjeronte që të ishin bashkë.

LEXO EDHE:  Bllokohet “Sheshi Shqiponja”/Basha ulet në rrugë me protestuesit

LEXO EDHE:  Antiamerikanizmi në PD/ Avokati zbulon zullumet e Bashës me Sorosin

“Unë i kam çuar një mesazh në ditët pas tërmetit për t’i kërkuar…sugjeruar që të jemi bashkë, dhe kaq. Komunikimi i fundit me të ka qenë kur PD, ka qenë ende në parlament”, tha Rama i ftuar në emisionin ‘Java’ në RTSH./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Paloka “ultimatum” Ramës/ Ik! Sa më shpejt aq më mirë!

Publikuar

-

Nga

Nënkryetari i PD, Edi Paloka thotë se opozita e Bashkuar dhe 85% e shqiptarëve duan largimin e Edi Ramës sepse ai dështoi si kryeministër.

Sipas Palokës, ikja e Edi Ramës i hap rrugë zgjedhjeve të lira që njerëzit të vendosin vetë të ardhmen e tyre.

“Edhe pa kundërshtar përballë, Edi Rama tregoi se s’bën dot pa krimin. Shkodra, Vora, Vau i Dejës treguan se ai nuk heq dorë nga krimi dhe vjedhja e votave. Njësoj si në 2017 me Vangjush Dakon, Avdylajt me kompani, në 2016 me Damian Gjiknurin dhe Imer Lalën me shokë, Rama angazhoi gjithçfarë kriminelësh duke dëshmuar shqiptarëve dhe botës se me të nuk ka zgjedhje, s’mund të ketë zhvillim dhe integrim”, shkruan Paloka.

LEXO EDHE:  “Kadare e donte President”/ I besuari i Ramës zëvëndëson Xhafajn

LEXO EDHE:  Shembja e Teatrit Kombëtar/ Basha bashkëpunëtor i Ramës?

Më tej ai shprehet se sot qeveria “ka braktisur mijëra familje nëpër çadra dhe ka urdhëruar të dalin nga hotelet mijëra të pastrehë vetëm e vetëm që të mos prekë milionat që ndan me oligarkët.”

“Koha për pallavra ka mbaruar. Bën mirë ta dëgjojë thirrjen popullore që është kthyer në hymn: Rama ik! Sa më shpejt aq më mirë!!!”, përfundon Paloka./CNA.al

LEXO TE PLOTE