Connect with Us

“Kjo është ulëritëse”/ Artan Hoxha jep alarmin për situatën kriminale

Kronika

“Kjo është ulëritëse”/ Artan Hoxha jep alarmin për situatën kriminale

Publikuar

-

Gazetari Artan Hoxha ndërsa ka komentuar ngjarjet e fundit kriminale në vend, është shprehur se situata është ulëritëse.

Nga studio e ABCNews, gazetari Hoxha tha se për fat të keq po del parashikimi i tij i disa ditëve me parë, kur tha se bandat dhe krimi do të shfrytëzojnë situatën pas tërmetit në vend.

“Më vjen shumë keq ta them që po del parashikimi. Kjo është ulëritëse. Ashtu siç e kam thënë edhe më parë, kjo është kohë e artë për botën e krimit”-tha Artan Hoxha.

Më tej, ai tha se policia shqiptare është nga më të keqpaguarat.

“Policia dërgohet për të gërmuar, por nga ana tjetër nuk lamë qen e mace të Kosovës pa puthur e përqafuar.

LEXO EDHE:  Eskorta kriminale e Saimir Tahirit/ Emrat dhe dënimet

Forcat e rendit, RENEA etj, morën duartrokitje dhe u vlerësuan mbrëmë në stadium nga qytetarët, por jo nga zyrtarët.

Policia jonë është më e keqpërdora. Çdo ditë janë nga 12 deri në 16 orë në punë dhe nuk do paguhen me orë shërbimi. Polici rri në shie  në të ftohtë dhe uniforma i jepet një herë në katër vjet. Çfarë të bëjë policia, përtej fasdadës së kryeministrit dhe mazhorancës”-tha ndër të tjera Artan Hoxha./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

U kap me kokainë në makinë/ Arrestohet 41 vjeçari në Elbasan

Publikuar

-

Nga

Policia e Elbasanit ka goditur një rast të shpërndarjes së drogave të forta në doza të vogla.

Në vijim të punës për parandalimin dhe goditjen e shpërndarjes së drogave të forta në doza të vogla, specialistët për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve në Drejtorinë Vendore të Policisë Elbasan arrestuan në flagrancë shtetasin B. M., 41 vjeç, banues në Elbasan, pasi gjatë kontrollit fizik dhe në automjetin me të cilin lëvizte ky shtetas, Policia gjeti dhe sekuestroi në cilësinë e provës materiale doza me heroinë dhe kokainë, si dhe automjetin me të cilin ai lëvizte.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Artan Hoxha kërcënohet me jetë/ Gazetari publikon mesazhin

Publikuar

-

Nga

Mbrëmjen e djeshme në emisionin “Opinion”, gazetari investigativ Artan Hoxha ka publikuar mesazhet kërcënuese, që kanë ardhur në drejtim të tij nga Anglia.

Gazetari Hoxha theksoi se kërcënimi ndaj tij është bërë nga krimi i organizuar, ndërsa shtoi se e kanë fotografuar kur ka dalë nga shtëpia në mëngjes, por edhe lëvizjet gjatë ditës.

“Dëgjoni me vëmendje të gjithë ju si televizion bastard me në krye bastardin Tan Hoxha. Ka ardhur koha që të mbani përgjegjësi për baltën që hidhni ndaj familjes tonë. Nuk është familja jonë si na prezantoni ju me tan kurvën keni një javë për një foto na ngatërroni me politikën. Të jeni të sigurtë që ne s’do falim asnjë që na sulmon padrejtësisht, neve nëse doni e kthejmë dhe personale”.- Ky është mesazhi kërcënues që ka mbërritur në adresë të gazetarit Artan Hoxha, ditën e djeshme.

Hoxha tha se kërcënuesi dinte çdo lëvizje të tij, që kishte bërë gjatë ditës së djeshme, që kur kishte dalë nga shtëpia e mandej në punë.

LEXO EDHE:  Artan Hoxha tregon kush janë katër peshkaqenët e politikës

LEXO EDHE:  Artan Hoxha tregon përse gjyqtari ndërroi vendimin për kryebashkiakun e Lezhës

“Krimi i organizuar sot është ai që ka marrë kufomën në 17 janar dhe kemi një muaj që e kërkojmë dhe se gjejmë ai është krimi i organizuar. Ta ka rrëmbyer atë Jan Prengën në mes të Tiranës në mes të ditës dhe ta ka zhdukur dhe ne nuk e gjejmë dot dhe unë lidhem nga Ekuadori deri në Britani për të kërkuar kufomën e një njeriu. Dhe fundit sot para se të vija në emision më kanë ardhur disa mesazhe. Kam bërë denoncimin në polici normal që e kam bërë më kishin fotografuar nga mëngjesi kur kam dalë nga shtëpia, ku kam lëvizur gjatë ditës se unë besoj tek ky vend dhe mi kanë sjellë me mesazh nga Anglia dhe ky është një krim i organizuar. Me ata kam mbaruar punë unë krimi i organizuar është ky sot që fsheh para që ndikon dhe e buxhetin më të madh se ministria jote e Brendshme”, tha Artan Hoxha, në studion e emisionit “Opinion./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Shpërthen bombula e gazit/ Plagoset rëndë një person

Publikuar

-

Nga

Një 62-vjeçar ka mbetur i plagosur rëndë mbremjen e sotme sipasojë e shpërthimit të një bombule gazi.

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Stajke të Vaut të Dejës ku nga pakujdesia ka marrë zjarr bombola e gazit në banesë.

Në përpjekje për të shuar zjarrin shtetasi me inicialet  F. L. 62 vjeç,  ka pësuar djegie të rënda.

LEXO EDHE:  Zbulohet arsyeja e vrasjes në Vlorë/Si u qëllua i riu dhe krimi në vitin 2000

LEXO EDHE:  Ironia e Artan Hoxhës nga Siçilia/Kemi Palermon tonë në Tiranë!

Po kryhen veprimet me grup hetimor për sqarimin e rrethanave të ngjarjes./CNA.al

LEXO TE PLOTE