Connect with Us

Horoskopi i ditës, 14 dhjetor 2019

Sociale

Horoskopi i ditës, 14 dhjetor 2019

Publikuar

-

DASHI 21. mars – 20. prill

Mund të ketë një rënie të lehtë gjatë kësaj fundjave. Java ua ka shteruar të gjitha energjitë, kështu që është diçka normale. Për ata që janë vetëm është momenti për të vlerësuar zgjedhjet që do të bëjnë. Kujdes duhet treguar në raportet me miqtë dhe familjarët.

DEMI 21. prill – 21. maj

Po afrohet një periudhë e muajit shumë interesante. Bëni mirë që të mbani nën kontroll nervozizmin dhe kontrolloni raportet që nuk funksionojnë. Gjatë fundjavës do të përjetoni një raport dashurie më të qetë dhe do të rigjeni harmoninë me personin që keni në krahë. Si në dashuri edhe në punë, dikush do të luftojë për interesat e tij/saj.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Kjo fundjavë parashikohet me disa shpenzime më shumë. Më e keqja ka kaluar, por sërish bëni mirë që ta mblidhni dorën. Nëse keni përjetuar ndonjë zhgënjim në dashuri, nuk përjashtohet mundësia që të ketë takime interesante.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Jeni në luftë me të gjithë, ku tensionet dhe nervozizmi do të jenë kudo të pranishme. Kush është vetëm, bën mirë që të veprojë. Përpara jush mund të hapet një periudhë e cila parashikon një ndryshim vendimtar.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Ekziston mundësia që të fitoni një sfidë mjaft të rëndësishme dhe mbi të gjitha të merrni vlerë në punën tuaj. Fundjava do të fuqizojë të gjithë çiftet që janë në krizë dhe duan që të rikuperohen. Jeni disi të lodhur, por gjithsesi Saturni dhe Neptuni do të jen neutralë, duke mos ju krijuar më pengesa.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Keni një projekt të madh të cilin duhet ta vini në zbatim, ndaj mos hezitoni pasi qielli është mjaft i favorshëm. Fundjava do të sjellë rikuperim të ndjeshëm. Në dashuri do të keni mundësi të përmirësoheni, në sajë të ndikimit të favorshëm të Venusit. Nuk ka nevojë që të krijoni ankth për më kot.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Vëzhgoni dhe mos veproni gjatë kësaj dite. Dikush mund të humb një njeri të afërt, një takim mund të anulohet dhe mund të ketë ndodnjë ndryshim programi. Ka një rënie fizike e cila do të shkaktojë nervozizëm.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Gjatë këtyre orëve mund të vijnë të reja të kënaqshme apo takime. Gjatë kohëve të fundit keni pasur çështje të ngarkuara ekonomike apo profesionale për të zgjidhur. Brenda pak kohësh do të keni mundësi që të zbuloni dashurinë e vërtetë.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Do të nisë për ju një periudhë mjaft e rëndësishme. Kush i ka thënë ‘jo’ një dashurie, do të ketë mundësi që të gjejë dikë tjetër. Në punë, vijoni që të mendoni për një ndryshim që duhet të bëni.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Janë ditë disi të rënda sa i takon nivelit psiko-fizik, por nuk ka asgjë të rëndë apo të parikuperueshme. Ka shumë projekte të cilët cilësohen si të favorizuar. Nëse gjatë këtyre orëve do të merrni një telefonatë të çuditshme, mos u habisni. Në dashuri, jeni përballur me një peroiudhë të vështirë, ndaj mundohuni që të rikuperoheni.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Në sferën sentimentale, shumë nga të lindurit e kësaj shenje, po vendosin në lojë gjithçka. Por ndonjëherë kjo gjë vjen vetëm prej lodhjes. Disa prej jush kanë projekte të cilat duhen vënë në zbatim. Bëni kujdes lidhur me paratë dhe punën, pasi ka gjëra të cilat duhet të sigurohen.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Gjatë kësaj fundjave do të keni mundësi që të përjetoni ndonjë emocion të bukur. Qielli favorizon pasionet e rigjetura dhe gjithë ata që janë bashkë prej vitesh, do të jenë shumë të bashkuar. Kush do të bëjë projekte të mira, do të jetë i favorizuar. Kjo është një periudhë përgatitore për vitin që do të vijë, i cili parashikohet mjaft i rëndësishëm./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Ulen ndjeshëm temperaturat/ E diela pritet të shoqërohet nga bora

Publikuar

-

Nga

Ditën e sotme, moti në vend parashikohet me vranësira mesatare e të dendura përgjatë lindjes. Gjatë ditës do të bëhen të pranishme reshje të lehta bore në veri, verilindje, jug dhe juglindje, ndërsa në bregdetin jugor reshje shiu të dobëta.

Era do të fryjë me drejtim verilindje-veri, e prej orëve të mesditës fiton shpejtësi e vrullshme dhe me rrahje në të gjithë bregdetin, zonat e ulëta e lugina.

Në brigjet e Jonit do të ketë stuhi ere dhe kjo situatë, do të sjellë shtim të dallgëzimit të forcës 6-7 ballë.
Kujdes i veçantë duhet të tregohet nga ngricat që do të jenë të pranishme në të gjithë vendin në mëngjes e kryesisht në mbrëmje.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 10 janar 2019

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 6 shkurt 2018

Temperaturat, do të pësojnë rënie e cila do të jetë e ndjeshme në orët e pasdites e të mbrëmjes, më konkretisht në:
zonat malore -6ºC deri në 0ºC
zonat e ulëta -2ºC deri në 10ºC
zonat bregdetare -1ºC deri në 11ºC.

LEXO TE PLOTE

Sociale

Horoskopi i ditës, 5 janar 2020

Publikuar

-

Nga

Dashi
21 Mars – 19 Prill
Nëse keni një lidhje te qëndrueshme, ne vend qe te mendoni për aventura te rrezikshme, kushtojani çdo çast personit qe keni ne krah dhe keni për t’u ndier shume mire. Beqaret do kenë mundësi për takime mjaft emocionuese. Ne planin financiar do e pranoni qe ndodheni ne një situate delikate dhe do mundoheni ta përmirësoni sa me shpejt gjendjen.

Demi
20 Prill – 20 Maj
Çiftet do afrohen edhe me tepër sot me atë qe kane ne krah dhe do mund te flasin për çdo gjë pa dorashka. Gjithçka do shkoje me se miri. Beqaret do jene shume te acaruar me disa çështje dhe nuk do e kenë aspak mendjen te mendojnë për dashurinë. Financat do jene përgjithësisht te qëndrueshme. Nuk do keni për çfarë te qaheni ne këtë sektor.

Binjakët
21 Maj – 20 Qershor
Mos bëni premtime qe nuk mund t’i mbani gjate kësaj dite ne jetën tuaj ne çift sepse do e zhgënjeni tej mase partnerin. Me mire merrini gjerat shtruar dhe lërjani gjithçka kohës. Beqaret do kalojnë një dite pozitive, me flirti, emocione dhe mbase ndonjë aventure. Financat duhen pasur me ne vëmendje. Po bëtë gabime do përballeni me shume vështirësi.

Gaforrja
21 Qershor – 22 Korrik
Dita për ata qe janë ne një lidhje do jete pozitive dhe aspak e mërzitshme. Secili prej jush do respektoje mendimet dhe dëshirat e tjetrit dhe do merreni vesh për mrekulli. Beqareve me ne fund mund t’iu konkretizohen disa nga ëndrrat me te bukura te dashurisë dhe do ndihen te përkëdhelur nga yjet. Financat do jene te qëndrueshme, Mundohuni sa me pare te shlyeni borxhet.

Luani
23 Korrik – 22 Gusht
Pas një periudhe te gjate me probleme, me ne fund do arrini t’i zgjidhni ato një nga një. Si ju edhe partneri do toleroni ne mënyrë qe te behet me e mira. Fale mbështetjes se Merkurit edhe beqaret do e gjejnë shpirtin e tyre binjak dhe do ndihen me te plotësuar. Financat nuk do jene aspak te qëndrueshme duke qene se nuk do arrini dot t’iu vini fre shpenzimeve.

Virgjëresha
23 Gusht – 22 Shtator
Qielli i dashurisë do jete i zymte dhe plot me re gjate kësaj dite. Do keni edhe përballje te forta me atë qe keni ne krah. Gjithsesi për këto çështje nuk duhet te flisni me miqtë, por duhet te mundoheni t’i zgjidhni ne çift. Beqaret do kenë mundësi pa fund, por do hezitojnë te marrin vendime. Ne planin financiar duhet sa me shume maturi qe te mos keni vështirësi.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 16 janar 2018

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 17 maj 2018

Peshorja
23 Shtator – 22 Tetor
Dite mjaft premtuese kjo e sotmja për te gjithë ata qe janë ne një lidhje. Venusi dhe jo vetëm ai do jene planetët qe do ju mbështesin dhe do ua qartësojnë me se miri mendimet. Priten çaste fantastike. Për beqaret, jeta sentimentale do ketë ndryshime pozitive. Përfitoni nga çdo mundësi qe do iu jepet. Për mirëqenien financiare duhet patjetër te flisni me ndonjë specialist.

Akrepi
23 Tetor – 21 Nëntor
Do kërkoni shume ndryshime sot ne jetën tuaj ne çift ndërkohë qe partneri nuk do jete ne humorin e duhur për t’ua plotësuar çdo dëshirë. Beqaret duhet ta lënë veten te lire dhe te presin qe gjithçka te ece siç është programuar nga yjet. Buxhetin do e menaxhoni me maturi dhe kujdes. Fatmirësisht nuk do ketë asnjë problem apo vështirësi.

Shigjetari
22 Nëntor – 21 Dhjetor
Do afroheni me shume me partnerin tuaj gjate kësaj dite dhe do e keni me te lehte për te folur me te. bashkëpunimi dhe mirëqenia do mbizotërojnë ne çdo moment. Beqaret do gjejnë personin për te cilin kane ëndërruar gjithë këtë kohe. Financat do jene te mira, por gjendja e mëvonshme do varet nga mënyra sesi ju do silleni dhe sa do shpenzoni.

Bricjapi
22 Dhjetor – 19 Janar
Dite goxha e animuar kjo e sotmja për te dashuruarit. Do përjetoni ndjesi te reja dhe do dashuroheni si kurrë me pare me atë qe keni ne krah. Për beqaret do filloje një tape e re edhe me e bukur sesa ajo çka qene. Me shume gjase do krijoni një lidhje serioze. Te ardhurat do jene te mira. Do jeni shume te kujdesshëm me shpenzimet qe do kryeni.

Ujori
20 Janar – 18 Shkurt
Dite plot diell dhe shkëlqim kjo e sotmja për te dashuruarit. Do ja kaloni mire me atë qe keni ne krah. Edhe çiftet qe kane pasur probleme do i zgjidhin ato një e nga një. Beqaret do afrohen edhe me shume me një person qe e kane njohur para disa kohesh. Shume shpejt mund te merren edhe vendime te rëndësishme. Ekuilibri financiar do ketë goxha tronditje.

Peshqit
19 Shkurt – 20 Mars
Dite e mbushur me turbullira kjo e sotmja për te dashuruarit. Do ju duhet pak mund dhe durim për te vendosur një gjendje te qëndrueshme. Beqaret do realizojnë disa takime, por me pas nuk do dine se çfarë hapash te hedhin. Me financat gjithçka do shkoje për mrekulli. Gjendja do jete aq e qëndrueshme sa do arrini te kryeni edhe ndonjë investim.

LEXO TE PLOTE

Sociale

Ndalohet kalimi i kamionëve në Kapshticë/ Shkak prezenca e akullit në rrugë

Publikuar

-

Nga

Për dy ditë, nga data 5 janar deri në 6 janar të orës 23:59 nuk do të lejohet kalimi në doganën e Kapshticës të mjeteve të tonazhit të lartë drejt Greqisë.

Kjo për të shmangur  problemet dhe vështirësitë në qarkullim, si pasojë e prezencës të akullit në rrugë.

Ndërkaq, në njoftimin zyrtar, Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit Korçë, sqaron se do të lejohet kalimi i autoveturave dhe autobusëve të cilët duhet të jenë të pajisur me zinxhirë.

“Njoftohemi nga pala greke në Pikën e Kalimit Kufitar Kapshticë, se në datën 05.01.2020, nga ora 06:00 deri në orën 23:59 të datës 06.01.2020, nuk do të lejohet kalimi i mjeteve të tonazhit të rëndë (kamionë) në drejtim të Greqisë,

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 10 janar 2019

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 10 janar 2019

Policia Kufitare, apelon drejtuesit e mjeteve të tonazhit të rëndë, që kanë planifikuar lëvizjen për në shtetin grek nëpërmjet pikës kufitare Kapshticë, ta shmangin ose të përdorin pikat e tjera të kalimit kufitar me Greqinë, deri në normalizimin e situatës.”, thuhet në njoftimin e plotë./CNA.al

LEXO TE PLOTE