Connect with Us

“Batutat e Ramës e banalizojnë tragjedinë”/ Duma: Opozita po rindërton pa u dukur

Lajme

“Batutat e Ramës e banalizojnë tragjedinë”/ Duma: Opozita po rindërton pa u dukur

Publikuar

-

Ish deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma, në një diskutim mbi rindërtimin e Shqipërisë pas ngjarjes tragjike të 26 nëntorit dhe rolin e Opozitës në këtë rimëkëmbje, ka shprehur qëndrimin e saj mbi situatën pas tërmetit në Shqipëri, duke u ndalur tek mënyra se si Qeveria po e menaxhon gjendjen aktuale.

Ajo është shprehur se Opozita, ashtu si Qeveria e ka nisur punën për rimëkëmbje menjëherë pas tërmetit, mirëpo nuk e ka bërë përmes një show mediatik si Rama, pasi nuk është e drejtë të bëhët spektakël me fatkeqësitë. Sipas Dumës, Opozita është treguar modeste duke mos bërë asgjë publike, as punët dhe as dhurimet.

Më tej, Duma është ndalur tek çështja e largimit masiv të qytetarëve nga Shqipëria përgjatë kohëve të fundit, gjë që sipas saj është problematike pasi njerëzit nuk po largohen vetëm për arsye ekonomike, po largohet shtresa e mesme, ajo shtresë që më shumë se kurrë i nevojitet Shqipërisë.

LEXO EDHE:  Shqipëria e rrënuar nga tërmeti/ KESH, 700 milionë për studime strategjike

“Opozita e ka nisur punën si qeveria. Ne nuk donim të shfaqeshim, donim të ishim modestë, të mos bënim publike dhurimet tona. Nuk mundesh të përfitosh show nga tragjedia. Rama 10 orë në ditë detyron njerëzit të zgërdhihen. Batutat e tij e banalizojnë tragjedinë. Nëse vazhdojmë ashtu, nuk do ta rimëkëmbim kurrë Shqipërinë. Nuk bëhët fjalë vetëm për një rindërtim fizik, por për rindërtim shpirtëror. Ne po na ikën shtresa e mesme. Po humbasim njerëzit më të vyer që ka ky vend. Me kë do ta bëjmë këtë vend nesër? Nuk ka rëndësi të kesh, por të dish”, tha ish deputetja në studion e News24./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

Dy aplikacionet e lajmeve/ Informohu në kohe reale

Publikuar

-

Nga

Agjencia e Lajmeve CNA.al (City News Albania) vjen tek ju me dy aplikacione të reja, me anë të të cilave mund të informoheni në kohë reale për çdo informacion nga vendi, bota, rajoni, sport, show bizz, por edhe blogu.

Për të marrë çdo informacion në kohë reale CNA.al ofron dy aplikacione, të cilat mund ti shkarkoni në telefonin tuaj celular, IOS dhe Android.

Nëse keni një telefon Android, për të regjistruar aplikacionin e CNA.al, klikoni linkun:

https://play.google.com/store/apps/details?id=al.codeit.cna.

Ndërsa për të regjistruar aplikacionin e CNA.al në IOS, klikoni linkun:

https://apps.apple.com/al/app/cna-city-news-albania/id1483498279

CNA.al prej disa vitesh në tregun mediatik shqiptar sjell për ju një gamë të gjërë informacionesh, informim profesional dhe të paanshëm.

LEXO EDHE:  Regjimi i Ramës/ Vrasës masiv biznesesh

LEXO EDHE:  Durrësi pa kryetare bashkie

Me një sërë investigimesh City News Albania ka depërtuar tek qytetarët , duke u bërë zëri i tyre dhe duke i bërë ata njëherësh pjesë të tyre, me shqetësimet dhe problemet që ata denoncojnë.

Ne do të jemi përherë këtu, për tju informuar me saktësi, korrektësi dhe paanshmëri, duke pasur në çdo moment prioritet interesin e lexuesve tanë./

CNA.al” target=”_top” rel=”noopener noreferrer”>

CNA.al” target=”_top” rel=”noopener noreferrer” style=”color: #32373c;box-shadow: none;”>
CNA | City News Albania

City News Albania

CNA.al” target=”_top” rel=”noopener noreferrer” style=”position: relative;display: inline-block;padding-left: 35px;color: #82878c;box-shadow: none;”>
CNA

 

https://www.facebook.com/citynewsalbania/

LEXO TE PLOTE

Lajme

Situatë e rëndë te Infektivi/ Humbin jetën dy pacientë, 11 të tjerë në terapi intensive

Publikuar

-

Nga

Situatë e rëndë te Infektivi/ Humbin jetën dy pacientë, 11 të tjerë në terapi intensive

Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se situata në Spitalin Infektiv vijon të jetë serioze.

Sipas njoftimit zyrtar, mësohet se në spitalin infektiv 11 pacientë ndodhen në terapi intensive, 5 prej te cileve ndodhen të intubuar.

Gjithashtu mësohet se dy pacientë të prekur nga Covid-19, kanë ndërruar jetë në 24 orët e fundit.

Bëhet fjalë për një 81-vjecar nga Shkodra dhe një 63-vjecar nga Elbasani.

“Situata në spitalin infektiv paraqitet serioze, me pacientë që trajtohen në terapi intensive por edhe pacientë të intubuar, një pjesë e tyre mosha të reja.

LEXO EDHE:  Seriali i arrestimeve për grabitjen e Rinasit/ Reagon Rama

LEXO EDHE:  Regjimi i Ramës/ Vrasës masiv biznesesh

Aktualisht janë të shtruar 81 pacientë në spital, 11 pacientë janë në terapi intensive në gjendje serioze dhe 5 prej tyre janë të intubuar në gjendje të rënde.
Fatkeqësisht dy qytetarë nuk e kanë fituar dot betejën me sëmundjen në spitalin infektiv. Një 81 vjeçar nga Shkodra dhe një 63 vjeçar nga Elbasani, të shtruar prej disa ditësh në spitalin infektiv në gjendje të rënduar, nuk kanë mundur të mbijetojnë, megjithë përpjekjet e stafit mjekësor. Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale u shpreh ngushëllimet familjarëve.”-thuhet në njoftimin e Ministrise së Shëndetësisë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Lajme

Predikimi i pastorit në bllokun e vajzave Josifi/ Akil Pano: I prekur dhe i trishtuar

Publikuar

-

Nga

Predikimi i pastorit në bllokun e vajzave Josifi/ Akil Pano: I prekur dhe i trishtuar

Në emisionin “Open” në Top Channel është diskutuar makabriteti i jetuar brenda familjes Josifi për muaj me radhë.  Gazetari Andi Bora deklaroi se vazjat mbanin shënime që në viti 2006 dhe në atë kohë ato kishin shënuar disa pjesë nga një ligjirim i pastor Akil Panos. I ftuar në panel, Pano tha se nuk e kujtonte, por tha se ai ndihej i prekur dhe i trishtuar.

Gazetari: Ka disa shënime nga vajzat që mbajnë emrin tuaj. A i njihni këto vajza? I keni takuar ndonjëherë?

Pastori: Jo nuk i njoh. Nuk kam qenë kurrë në Përmet, as për turizëm.

Gazetari: Shënimet janë të bëra në vitin 2006.

Pastori: Unë që nga viti 2004 kam një emision në radio, nga e hëna deri të premten. Mund ta kenë dëgjuar në radio. Kam një plagë në shpirt kur shikoj që mesazhet e klerikut nuk shkojnë, për jetën por shkojnë edhe për të hapur plagë. Unë jam një person publik, kisha jonë është publike. As unë dhe asnjë nga udhëheqësit e kishës sonë nuk janë njohur personalisht me ne. Kjo e bën dhimbjen më të madhe tek unë, kur shikoj se një ligjërim i imi është pjesë e kujtimeve të atyre vajzave. Vajzat kanë qenë anëtare e një kishe për 3 vite në Tiranë, në fund të tre vjeçarit ato u shkëputën nga kisha Ungjillore.

LEXO EDHE:  Regjimi i Ramës/ Vrasës masiv biznesesh

LEXO EDHE:  Seriali i arrestimeve për grabitjen e Rinasit/ Reagon Rama

Ditari i gjetur në familjen Josifi

LEXO TE PLOTE