Connect with Us

Shkrirja e Krimeve të Rënda/ Ja çfarë do të ndodhë me dosjen “Toyota Yaris”

Kronika

Shkrirja e Krimeve të Rënda/ Ja çfarë do të ndodhë me dosjen “Toyota Yaris”

Publikuar

-

Shkrirja e Prokurorisë për Krimet e Rënda pasohet me transferim të prokurorëve, por edhe të dosjeve të bujshme që po hetoheshin nga ky institucion.

Kështu mësohet se një ndër dosjet e para, për të cilën pritet  transferimi  në rrethe është “Toyota Yaris”.

Dosja në fjalë mësohet se do ti kalojë për kompetencë Prokurorisë së Durrësit dhe Tiranës.

LEXO EDHE:  Vendimi për Dritan Dajtin/ Gjonaj kërkon shkarkimin e tre gjyqtarëve

Gazetari i Report Tv Arsen Rusta raporton se nga hetimet e kryera krimet kanë hequr akuzën e grupit të strukturur kriminal e për pasoje s’mund të jetë kompetencë e SPAK.

Katër të arrestuarit në Shqipëri  janë Edi Lika, Klevi Lika, Agim Ceka dhe Alban Mollaymeri.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Aksidenti me dy viktima tek ‘Xhamlliku’/ Shoferët dalin sot para gjykatës

Publikuar

-

Nga

Etjon Lazari dhe Edmond Murati, dy shoferët të cilët u përfshinë në aksidentin tragjik tre ditë më parë në kryeqytet ku humbën jetën 2 këmbësor, do të përballen sot me masën e sigurisë para gjykatës.

Pas ekspertizës së kryer në vendin e ngjarjes, Prokuroria ka kërkuar masën e sigurisë arrest me burg për të dy këta shoferë.

LEXO EDHE:  Të enjten përballet me Vettingun/ Zbardhet pasuria e Gjyqtares së Apelit të Krimeve të Rënda

LEXO EDHE:  Ekskluzive-Dosjet nga Antiterrori/ Prokuroria heton celula terroriste në Shqipëri

Kujtojmë që sipasojë e aksidentit humbën jetën dy këmbësorët, Erion Balla 36-vjeç nga Rrësheni i Mirditës si dhe Hidajete Salliu, 72-vjeç banuese në Tiranë./CNA.al

 

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Pushime me dokumente të falsifikuara në hotelin me 5 yje/ Pranga shqiptarit në Itali

Publikuar

-

Nga

Një 32-vjeçar shqiptar, është vënë në prangat e policisë italiane ditën e djeshme.

Ai kishte mbërritur në një hotel me pesë yje në Forte dei Marmi për ditët e festive, duke u prezantuar në recepsion me një dokument të falsifikuar, por kjo nuk ka mjaftuar që ti shpëtojë uniformave blu.

32 vjeçari shqiptar ishte dëbuar nga shteti fqinj, pasi më herët ishte akuzuar për trafik dhe shpërndarje droge. Por nëpërmjet dokumenteve fals, kishte gjetur mënyrën për të hyrë sërish në Itali.

LEXO EDHE:  Korrupsioni në KESH/ Pse fshihet dosja e abuzimeve të ish-drejtorit Agron Hetoja

LEXO EDHE:  Hetimet tek Krimet e Rënda/ Zbardhen detaje nga pyetjet dhe përgjimet e Vangjush Dakos

Forcat e rendit e shoqëruan në aeroportin e Fiumicinos, për ta kthyer në Shqipëri. Më pas do të denoncohet në prokurori për mashtrim me gjeneralitete false ndaj forcave të rendit.

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Dhunohet dhe grabitet 80-vjeçari në Memaliaj/ Hajdutët i marrin 12 milion lekë në shtëpi

Publikuar

-

Nga

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Memaliaj, ku një i moshuar është dhunuar dhe grabitur në shtëpinë e tij.

Persona ende të paidentifikuar kanë hyrë në banesën e 80-vjeçarit Hiqmet Ramadani, dhe pasi e kanë dhunuar fillimisht, më pas kanë i kanë grabitur 12 milionë lekë.

Ai është dërguar fillimisht në spitalin e Memaliajt ku ka marrë mjekim e parë dhe më pas është transportuar në spitalin Rajonal ‘Omer Nishani’, në Gjirokastër për ndihmë mjekësore më të specializuar./CNA.al

 

LEXO EDHE:  Skandali me dosjen e “Ardit Gjoklajt”/ Prokurori deklaron “fajtor” viktimën

LEXO EDHE:  Vijon kaosi te Krimet e Rënda/ 10 prokurorët “fundosin” Arta Markun?  

 

LEXO TE PLOTE