Connect with Us

Pas ikjes nga News 24, ja në cilin ekran do të shfaqet Adi Krasta

Lajme

Pas ikjes nga News 24, ja në cilin ekran do të shfaqet Adi Krasta

Publikuar

-

Moderatori Adi Krasta është shfaqur mbrëmjen e sotme në një tjetër ekran pas largimit nga televizioni “News 24” ku i hoqën hapësirën televizive.

Krasta i është përgjigjur pozitivisht ftesës së televizionit T7 në Kosovë dhe nga mbrëmja e sotme, do të jetë pjesë e këtij ekrani.

Ashtu si në Shqipëri, moderatori po e vijon karrierën me emisionin e tij “A Show”, ndërsa të ftuar të parë ka pasur kryeministrin në ikje të Kosovës Ramush Haradinajn.

LEXO EDHE:  "Do të heq dorë"/Kim Kardashian shokon fansat, braktis televizionin për këtë profesion

Kujtojmë se largimi i Krastës u shoqërua me debate dhe kritika për censurën dhe lirinë e medias./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

Shpejtësi “skëterrë” në Sauk-Mullet/ Policia u heq patentat 4 shoferëve

Publikuar

-

Nga

Vijon kontrolli me radar i rrugëve urbane e interurbane, për të parandaluar aksidentet rrugore qe vijnë si pasojë e shpejtësisë mbi normat e lejuara, veçanërisht në qendrat e banuara.

Në segmentin Sauk-Mullet në Tiranë, prej orëve të mbrëmjes së djeshme dhe deri në orën 01.00 të mëngjesit të sotëm është konstatuar një numër i vogël shkelësish mbi normat e lejuara te shpejtësisë, ku janë pezulluar vetëm 4 leje drejtimi për shpejtësi, 138 km/h deri në 155 km/h.

LEXO EDHE:  “Njerëzit që nuk njohin historinë bëjnë gafa”/ Adi Krasta “shuplakë” Ramës

LEXO EDHE:  Dorëheqja e Xhafaj/ Adi Krasta jep alarmin

“Mos shpejtoni se në rastin më të mirë do dorëzoni patentën tek Polici rrugor e në rastin më të keq do arrini aksidentin rrugor.
Mbrojeni jetën, jeta është e shtrenjtë, qarkulloni brenda rregullave që të arrini në destinacion shëndoshë e mirë e me patentën në xhep, pasi edhe ajo ju duhet për të mbajtur familjet tuaja.
Sa më pak shkelje aq më shumë siguri jete ka në rrugë”, thuhet në njoftimin e policisë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Lajme

Luana Vjollca pushime luksoze në Dubai/ Çmend fansat me pozat e fundit

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja dhe moderatorja e njohur, Luana Vjollca është duke shijuar disa ditë pushimesh në Dubai.

Në disa fotografi të publikuara së fundmi në rrjetet sociale, Luana shfaqet mjaft tërheqëse teksa darkon në një restorant.

Në këtë udhëtim, ajo shoqërohet nga motra e saj, Marina Vjollca, si dhe reperi, Getoar Selimi.

 

LEXO TE PLOTE

Lajme

Ofronte ndërtime pa leje kundrejt pagesave/ Arrestohet biznesmeni në Elbasan

Publikuar

-

Nga

krimi i organizuar

Arrestohet pronari i një firme ndërtimi në Elbasan.

Sipas News 24, në pranga është vënë shtetasi Sulejman Shahini 44 vjeç, pasi u ofronte qytetarëve ndërtime pa leje kundrejt pagesës.
Raportohet se, 44-vjeçari kishte lidhje të forta edhe me zyrtare të INUV, në bashkinë e Elbasanit, nëpërmjet të cilëve u premtonte qytetareve ndërtimin e banesave apo bizneseve pa leje.

LEXO EDHE:  Adi Krasta zbulon detaje nga emisioni i ri: ‘Këtij publiku në këtë kaos t’i propozojmë diçka tjetër’

LEXO EDHE:  Dorëheqja e Xhafaj/ Adi Krasta jep alarmin

Ky “shërbim”, i ofruar nga 44 vjeçari, bëhej kundrejt shumave që variojnë nga 3 mijë deri në 5 mijë euro.

Shahini akuzohet për veprën penale “ndërtim i pa ligjshëm”, “Dhënie ndihme për ndërtim të pa ligjshëm” dhe , “Fshehje e të të ardhurave”. CNA.al

LEXO TE PLOTE