Connect with Us

Marsida Qatja më e lumtur se kurrë/ Lë pas vrasjen tragjike dhe kthehet me burrin

Lajme

Marsida Qatja më e lumtur se kurrë/ Lë pas vrasjen tragjike dhe kthehet me burrin

Publikuar

-

Marsida Qatja e cila dy muaj më parë ishte në qendër të mediave pas ngjarjes që ndodhi në shtëpinë e saj në Kavajë, ku mbeti i vrarë 42-vjeçari Dritan Haxholli, duket se është rikuperuar nga vrasja për të cilën ajo u quajt “molla e sherrit” midis Bledar Toçit dhe viktimës. Për Dritan Haxhollin u përfol se kishte një lidhje dashurie me Marsidën.

Këtë herë Qatja kthehet “për mirë” në vëmendjen e mediave, pasi në rrjetet e saj sociale shfaqet e përqafuar me bashkëshortin dhe babain e fëmijës së saj, i cili përgjatë ngjarjes tragjike midis dy burrave në shtëpinë e Marsidës, ndodhej në burg në Gjermani.

LEXO EDHE:  Dyshohet se ndihmoi dajën të merrte hakun e të vëllait/ Kush është 22 vjeçari i arrestuar për vrasjen e Hekuran Billës

Mesa duket, ajo është rikthyer me bashkëshortin, duke lënë pas ngjarjen që u bë publike në mbarë Shqipërinë dhe duke mos u vënë veshin fjalëve të “botës”.

Poshtë fotos së publikuar në rrjetet sociale të 30-vjeçares shkruhet: “është vetëm një lumturi të duash dhe të duan”, duke lënë të kuptohet se dashuria midis çiftit nuk ka ndërmend të shuhet pavarësisht gjithçkaje./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

“Punësim i sigurt”!/ 675 maturantë zgjedhin të studiojnë në Akademinë e Forcave të Armatosura

Publikuar

-

Nga

“Punësim i sigurt”!/ 675 maturantë zgjedhin të studiojnë në Akademinë e Forcave të Armatosura

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhacka bën me dije se sivjet 675 maturantë kanë zgjedhur të studiojnë në Akademinë e Forcave të Armatosura.
Ditën e nesërme përfundon afati i regjistrimeve për në Akademinë e Forcave të Armatosura.

Minstrja thekson se aplikimi është i hapur edhe për maturantët e viteve të shkuara.“675 maturantë, të cilët kanë përfunduar arsimin e mesëm këtë vit, kanë zgjedhur të studiojnë pranë Akademisë së Forcave të Armatosura, që në tetor hap për herë të parë programin bachelor! Por aplikimi vazhdon të jetë i hapur për maturantët e viteve të shkuara. Më 10 gusht përfundon afati për këtë kategori aplikantësh, të cilët deri nesër duhet të plotësojnë formularin pranë gjimnazit ku janë diplomuar, duke zgjedhur Akademinë e Forcave të Armatosura si një ndër preferencat e tyre. Akademia e Forcave të Armatosura është një mundësi e jashtëzakonshme. Pagesë mujore ndihmëse për çdo student për të gjithë periudhën e studimit.
Akomodim dhe ushqim falas për 3 vitet e studimit në Akademi Tarifë studimi 0 lekë në vit.
Punësim i sigurt pas përfundimit të studimeve Duke zgjedhur studimet në Shkencat Ushtarake, keni zgjedhur një karrierë sa të pasur, aq edhe të sigurtë! Bëhuni elita e së ardhmes në Forcat e Armatosura!”, shkruan Xhaçka./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Lajme

Pronat e Ndroqit/ SPAK ka sekuestruar troje, kush i ndryshoi destinacionin?!

Publikuar

-

Nga

Pronat e Ndroqit/ SPAK ka sekuestruar troje, kush i ndryshoi destinacinin?!

Ylli Ndroqi pronari i disa mediave dhe bizneseve së fundi është zbuluar për të shkuarën e tij të errët në trafikimin e drogës e lëndëve narkotike dhe për ndryshimin e emrit Xhemail Pasmaçiu.

Avokatët e tij dhe vetë Ndroqi janë hedhur në sulm për të mbrojtur imazhin dhe shpëtuar pronat e ish-trafikantit të akuzuar nga SPAK.

Në një dalje dy ditë më parë avokatët thanë se dorëzuan ankimimin kundër vendimit për sekuestrimin e pronave marrë më 1 gusht nga Gjykata kundër Korrupsionit dhe krimit të Organizuar. Mes 26 pronave të sekuestruara janë dhe dy televizionet “Ora” dhe “Ora News”, bashkë me 26 prona të tjera. Ndërkohë, avokati Alban Qafa tha se mes këtyre pronave janë sekuestruar prona që z. Ndroqi nuk i ka në zotërim, madje, njëra prej tyre është edhe varrezë e një fshati.

“Kemi konstatuar absurditeti në raport procedurat, pasi është vënë sekuestro për prona që z. Ndroqi nuk i ka në posedim. Njërën nga tokat nuk e zotëron z. Ndroqi toka arë 600 metra katrorë në fashatin Zbarqe, që nuk posedohet prej shumë vitesh nga zoti Ndroqi dhe aktualisht aty ndodhen varrezat e fshatit dhe është fakt lehtësisht i verifikueshëm”.

Ky është qëndrimi i Alban Qafës, ndërsa SPAK nuk ka sekuestruar asnjë varrezë, por troje në emër të z. Ndroqi, të cilat janë sipas dokumenteve zyrtare që gjenden pranë kadastrës.

Në rast se trualli, përkatës është tjetërsuar, nga persona privatë apo komuna, pa një leje përkatëse ose në rast se është dhënë një leje për ndërtim varezash ajo nuk është regjistruar në kadastër, sërish përgjegjësia nuk është e SPAK, por e zyrtarëve të komunës apo privatëve që mund të kenë bërë tjetërsimin. Për varret ka një ligj të veçantë që jep dhe kompetencat pushtetit vendor dhe saktëson mënyrën e administrimit të tyre.

LEXO EDHE:  E diela nis me plumba/ Një plagosje dhe një vrasje trondisin vendin për Fitër Bajram

LEXO EDHE:  Video-Vrau babain/ Autori pritet me duartrokitje në Gjykatë

Justifikimi i avokatëve të Ndroqit duket qesharak dhe i pavlerë, më shumë një hap për të ulur peshën e besimit të publikut në këtë hetim.

CNA.al solli dje një foto të publikuar nga trafikanti Pasmaçiu që ishte pozicionuar pranë varreve të prindërve të tij. Ajo që ra menjëherë në sy ishte se në varret e nënës dhe babit mungonte mbiemri, ndonëse me ligj është e detyrueshme që të vihet emri dhe mbiemri i plotë.

Ligji nuk lejon ndryshimin e gjeneraliteteve apo vendosjen e shtesave te tjera në varr, por kërkon emrin, mbiemrin, ditëlindjen dhe datën kur ka ndërruar jetë. Ky është një nga rastet kur ka abuzim duke mos vendosur të dhënat sicc kërkohet në ligj.

Në varrezat publike të  Sharrës apo Tufinës, nuk lejohet që në vend të emrit të plotë të shkruhen dialektizmat si “lala”, “moma”, “bobi”, “ija”, etj. Ligji të lejon të shkruash dedikime, por të detyron të vendosësh edhe emrin, mbiemrin datën e lindjes dhe vdekjes. Çdo mënyrë tjetër është shkelje ligji.

Prandaj historitë me gjetjen e kleçkave për të bërë qersharak hetimin që ka bërë SPAK, dhe vendimin e gjykatës për sekuestro janë thjesht  lëvizje të çoroditura kur hetimet të kanë zënë “mat”/ CNA.al

Foto-fakt/ Ylli Ndroqi për të fshehur Pasmaçiun, zhduku mbiemrat e prindërve edhe nga varret

AMA përballë skandalit/ Ka licensuar një trafikant drogeBOOM-Ylli Ndroqi trafikanti i drogës Xhemail Pasmaçiu/ Dokumentet e gjendjes civile

Çfarë fsheh arrestimi i vitit 2015, i Ylli Ndroqit?

Si dhe kush e shpëtoi Ylli Ndroqin nga burgu në vitin 2015?

Asgjë e re nga Italia për trafikantin Xhemail Pasmaçiu!

Ora News të publikojë dosjen Pasmaçiu/ Trafikanti me ushtri gazetarësh

Kush u bë shkak për të hetuar Ylli Ndroqin?

LEXO TE PLOTE

Lajme

Arsen Rusta thirrje turistëve/ Gjallëroni historinë, kalatë tregojnë qytetërim

Publikuar

-

Nga

Arsen Rusta thirrje turistëve/ Gjallëroni historinë, kalatë tregojnë qytetërim

Gazetari Arsen Rusta ka zbritur në terren dhe ka bërë një tur në disa qytete të Shqipërisë.

Rusta tregon ndryshimin e SHBA-ve me Shqipërinë që janë kalatë dhe fton vizitorët që t’i vizitojnë dhe t’i gjallërojnë.

Me anë të një videoje në rrjetet sociale, gazetari tregon 3 vendet që duhen përshkuar, që janë Belshi, Berati dhe Divjaka.“Një ndër ndryshimet tona me SHBA është se sapo shkel atje nuk sheh kala si tonat. Kalaja e Beratit, e Muzakajve, e Balshajve tregon qytetërim, tregon një histori, e cila edhe pse është e fshehur ndër vite mund të gjallërohet nga vizitorët. Unë sot zgjodha Beratin.

LEXO EDHE:  Vrasja e të riut në Memaliaj/ “Policia kërkon të manipulojë ngjarjen”

LEXO EDHE:  Fotot mahnitëse të cilat u realizuan pa Photoshop

Duke kaluar nëpërmjet Belshit, më pas do të ndalojmë në Divjakë. Belsh, Berat, Divjakë, BBD, kjo është marka jonë e një zone e cila përfshin Shqipërinë  mesme, kryeqytetin e liqeneve Belshin, Beratin e Muzakajve, Balshajve dhe Divjakën e pelikanëve. Duaje Shqipërinë”, thotë ai./ CNA.al

LEXO TE PLOTE