Connect with Us

Kundërshtojnë me dhunë punonjësin e policisë/ E pësojnë keq dy të rinjtë

Kronika

Kundërshtojnë me dhunë punonjësin e policisë/ E pësojnë keq dy të rinjtë

Publikuar

-

Dy të rinj kanë rënë në pranga në Tropojë, pasi akuzohen se kanë kundërshtuar me dhunë punonjësin e Policisë, arrestohen në flagrancë dy shtetas.

Mësohet se të arrestuarit janë shtetasit: J. O., 21 vjeç, banues në Bajram Curri dhe M. N., 21 vjeç, banues në fshatin Lekurtaj, Tropojë.

Sipas uniformave blu, arrestimi i tyre u bë pasi, në bashkëpunim me njëri – tjetrin, gjatë kohës që janë shoqëruar në ambientet e Komisariatit të Policisë Tropojë pas përfshirjes në një konflikt me disa persona të tjerë, kanë kundërshtuar me dhunë punonjësin e Policisë.

LEXO EDHE:  Arrestohet bashkëshorti i ministres së Ramës

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tropojë, për veprën penale “Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik”./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Aksidenti me dy viktima tek ‘Xhamlliku’/ Shoferët dalin sot para gjykatës

Publikuar

-

Nga

Etjon Lazari dhe Edmond Murati, dy shoferët të cilët u përfshinë në aksidentin tragjik tre ditë më parë në kryeqytet ku humbën jetën 2 këmbësor, do të përballen sot me masën e sigurisë para gjykatës.

Pas ekspertizës së kryer në vendin e ngjarjes, Prokuroria ka kërkuar masën e sigurisë arrest me burg për të dy këta shoferë.

LEXO EDHE:  Zhduket 29-vjeçari nga Saranda/ Ja çfarë u tha familjarëve para se të largohej

LEXO EDHE:  Korçë/ Ndalohet 31 vjeçari në kërkim trafik droge

Kujtojmë që sipasojë e aksidentit humbën jetën dy këmbësorët, Erion Balla 36-vjeç nga Rrësheni i Mirditës si dhe Hidajete Salliu, 72-vjeç banuese në Tiranë./CNA.al

 

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Pushime me dokumente të falsifikuara në hotelin me 5 yje/ Pranga shqiptarit në Itali

Publikuar

-

Nga

Një 32-vjeçar shqiptar, është vënë në prangat e policisë italiane ditën e djeshme.

Ai kishte mbërritur në një hotel me pesë yje në Forte dei Marmi për ditët e festive, duke u prezantuar në recepsion me një dokument të falsifikuar, por kjo nuk ka mjaftuar që ti shpëtojë uniformave blu.

32 vjeçari shqiptar ishte dëbuar nga shteti fqinj, pasi më herët ishte akuzuar për trafik dhe shpërndarje droge. Por nëpërmjet dokumenteve fals, kishte gjetur mënyrën për të hyrë sërish në Itali.

LEXO EDHE:  Kukës/ Përplasje fizike mes Drejtorit të Policisë dhe Shefit të Komisariatit

LEXO EDHE:  Dhunimi i të riut në Korçë/ Zbulohen prapaskenat me vendimin për policët

Forcat e rendit e shoqëruan në aeroportin e Fiumicinos, për ta kthyer në Shqipëri. Më pas do të denoncohet në prokurori për mashtrim me gjeneralitete false ndaj forcave të rendit.

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Dhunohet dhe grabitet 80-vjeçari në Memaliaj/ Hajdutët i marrin 12 milion lekë në shtëpi

Publikuar

-

Nga

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Memaliaj, ku një i moshuar është dhunuar dhe grabitur në shtëpinë e tij.

Persona ende të paidentifikuar kanë hyrë në banesën e 80-vjeçarit Hiqmet Ramadani, dhe pasi e kanë dhunuar fillimisht, më pas kanë i kanë grabitur 12 milionë lekë.

Ai është dërguar fillimisht në spitalin e Memaliajt ku ka marrë mjekim e parë dhe më pas është transportuar në spitalin Rajonal ‘Omer Nishani’, në Gjirokastër për ndihmë mjekësore më të specializuar./CNA.al

 

LEXO EDHE:  Të fortët drejt prangave/ Policia zbardh numrin e personave të arrestuar

LEXO EDHE:  I dënuar për pedofili/ Merr fund arratia për shtetasin italian

 

LEXO TE PLOTE