Connect with Us

Detaje të reja për çiftin në Librazhd/ 27 vjeçari punonte në Greqi, si i gjeti e ëma të shtrirë përtokë

Kronika

Detaje të reja për çiftin në Librazhd/ 27 vjeçari punonte në Greqi, si i gjeti e ëma të shtrirë përtokë

Publikuar

-

Detaje të tjera kanë dalë lidhur me ngjarjen e mëngjesit të sotëm ku një çift i sapomartuar në Librazhd dyshohet se janë vetëhelmuar.

Olsi Hajdarit 27 vjeç i cili dodhet në gjendje të rëndë në spital dhe Rezarta Hajdari 19 vjeç e cila ndërroi jetë, kishin vetëm pesë ditë që ishin martuar.
Mësohet se 27 vjeçari prej disa vitesh qëndronte dhe punonte në Greqi ndërsa 19-vjeçarja qendronte në Shqipëri, ku herë pas here e vizitonte dhe familjen e të fejuarit në Xhyrë.

Dyshimet e policisë dhe prokurorisë flasin se çifti është vetëflijuar duke pirë fotoksinë, por në fakt fotoksinë nuk është gjendur në dhomën e gjumit.
Bukurie Hajdari, e ëma e Olsit është ajo e cila e ka gjetur nusen e pajetë dhe djalin e saj më shkumë në gojë.

Bukuria priste që djali dhe nusja e saj të  cilët ishin në gjumë të zgjoheshi, por qetësia e mëngjesit brenda shtëpisë së saj, ka krijuar një përshtypje jo të mirë për të.

E ëma e 27 vjeçarit hyri në dhomën e gjumit të çiftit ku gjeti të shtirë përtokë dy të rinjtë.

LEXO EDHE:  Gjergj Luca, biznesmeni që solli Suedinë në Elbasan/Shikoni ç'ka bërë

Ka qënë spitali i Librazhdit që ka njoftuar policinë për këtë ngjarje të rëndë, duke njoftuar se Rezarta Hajdari ka ndëruar jetë dhe burri i saj Olsi, ndodhej në gjëndje shumë të rëndë.

Oficerë të policisë Librazhd dhe të Drejtorisë së Qarkut Elbasan, kanë shkuar në vendin e ngjarjes. Në dhomën e gjumit nuk është gjetur asnjë mjet i paligjshëm dhe asnjë gotë, që do të tregonte se çfarë mund të kishin konsumuar Olsi Hajdari dhe Rezarta Hajdari.

Policia bën me dije se burrë e grua, nuk kanë pasur shenja dhune në trup si dhe në dhomën e gjumit nuk është konstatuar asnjë medikament toksik.
Sipas policisë, çifti Hajdari i përket komunitet egjyptian në Shqipëri./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

OFL e pandalshme/ Kërkon justifikimin e pasurisë të dy trafikantëve të dënuar në Angli

Publikuar

-

Nga

Këtë të premte Operacioni Forca e Ligjit u ka dërguar kërkesë për të deklaruar pasurinë dy personazheve të njohura në Elbasan, të dënuar më parë për trafik narkotikësh në Angli.

Në kuadër të Aktit Normativ nr. 1, datë 31.01.2020, OFL u ka dërguar kërkesat për vetëdeklarim të pasurisë, shtetasve:
– K. M., me banim në Elbasan, i dënuar në Angli për trafik të lëndëve narkotike;
– E. SH, me banim në Elbasan, i dënuar në Angli për trafik të lëndëve narkotike;

Këta individë, si subjekt i Ligjit Special, duhet t’u përgjigjen me shkrim, brenda 48 orësh, të gjitha pyetjeve të OFL-së, të cilat do t’i dërgohen SPAK-ut, për verime të mëtejshme.

OFL bën me dije se të gjithë personat që iu është dërguar kërkesa me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë, i kanë plotësuar formularët dhe i kanë dorëzuar pranë OFL-së, e cila ka vijuar me procedurat, sipas përcaktimit në aktin normativ nr. 1 , të datës 31 janar 2020.

LEXO EDHE:  I vunë flakën makinës së policit/ Pranga dy personave ne Elbasan

LEXO EDHE:  Prezantohen krerët e Policisë së Fierit dhe Elbasanit

OFL do të informojë publikun në vijimësi për të gjitha nismat procedurale dhe operacionet ekzekutive që do të kryejë.

LEXO TE PLOTE

Kronika

20 vjeçari mbante armë në çantën e shpinës/ Parandalohet grabitja e marketit në Kamëz

Publikuar

-

Nga

Policia parandalon vjedhjen me armë të një marketi në Kamëz.

Në vijim të punës për parandalimin e vjedhjeve, kapjen dhe arrestimin e personave që tentojnë të kryejnë vjedhje me dhunë e armë, në orët e mbrëmjes së datës 13.02.2020, Seksioni i Policisë Kriminale të Komisariatit të Policisë Nr. 5 Tiranë ka marrë informacion në rrugë operative se në Laknas, një shtetas 20-vjeçar qarkullonte në orët e pasdites, me biçikletë, duke mbajtur me vete një çantë shpine, brenda së cilës dyshohej se mund të kishte armë zjarri.

Bazuar në këto informacione është organizuar, zhvilluar dhe finalizuar operacioni policor i koduar “Laknasi”.
Shërbimet e Policisë, gjatë operacionit kanë bërë të mundur lokalizimin e vendndodhjes dhe identifikimin e shtetasit të dyshuar, i cili qarkullonte me një biçikletë dhe në çantën e shpinës kishte një armë zjarri kallashnikov. Në momentet që ky shtetas po përgatitej të hynte në një market në Laknas, shërbimet e Policisë kanë ndërhyrë duke e prangosur në flagrancë shtetasin K. K., 20 vjeç, banues në Laknas.

Gjate kontrollit fizik atij i është gjetur në çantën e shpinës, një automatik model 56, me një krehër me 17 fishekë.

LEXO EDHE:  I vunë flakën makinës së policit/ Pranga dy personave ne Elbasan

LEXO EDHE:  Dhunoi nënën/ Arrestohet 25-vjecari në Elbasan

Vijon puna në bashkëpunim me Prokurorinë, pasi dyshohet se ky shtetas mund të jetë autor edhe i disa tentativave të tjera për vjedhje me armë, të ndodhura më parë në Tiranë.

Materialet i referohen Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për hetime të mëtejshme, për veprën penale “Armëmbajtja pa leje”, për të cilën parashikohet dënimi me burgim deri në 7 vjet.

LEXO TE PLOTE

Kronika

U kap me kokainë në makinë/ Arrestohet 41 vjeçari në Elbasan

Publikuar

-

Nga

Policia e Elbasanit ka goditur një rast të shpërndarjes së drogave të forta në doza të vogla.

Në vijim të punës për parandalimin dhe goditjen e shpërndarjes së drogave të forta në doza të vogla, specialistët për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve në Drejtorinë Vendore të Policisë Elbasan arrestuan në flagrancë shtetasin B. M., 41 vjeç, banues në Elbasan, pasi gjatë kontrollit fizik dhe në automjetin me të cilin lëvizte ky shtetas, Policia gjeti dhe sekuestroi në cilësinë e provës materiale doza me heroinë dhe kokainë, si dhe automjetin me të cilin ai lëvizte.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”./CNA.al

LEXO TE PLOTE