Connect with Us

Detaje nga të shtënat me armë në Peqin/ Dy të plagosur, njëri në gjendje të rëndë

Kronika

Detaje nga të shtënat me armë në Peqin/ Dy të plagosur, njëri në gjendje të rëndë

Publikuar

-

Zbardhen detaje të tjera rreth të shtënave me armë në fshatin Përparim të Peqinit, të raporuara pak më parë nga CNA.al.

Mësohet se nga të shtënat janë plagosur dy persona, njëri prej të cilëve është në gjendje të rëndë. I plagosuri Andi Zylyfi, 23-vjeç, ndodhet në gjëndje kritike shëndetësore.

Policia është nisur drejt vendit të ngjarjes dhe pas hetimit pritet të zbardhë rrethanat dhe motivin e goditjes së dy personave.

LEXO EDHE:  Plagosje me armë zjarri në Shkozet

Të shtënat me armë kanë ndodhur në rrugën nacionale Elbasan-Peqin, pranë fshatit Përparim, ku ndaj dy të rinjve është qëlluar teksa udhëtonin me automjetin e tyre.

/CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Pushime me dokumente të falsifikuara në hotelin me 5 yje/ Pranga shqiptarit në Itali

Publikuar

-

Nga

Një 32-vjeçar shqiptar, është vënë në prangat e policisë italiane ditën e djeshme.

Ai kishte mbërritur në një hotel me pesë yje në Forte dei Marmi për ditët e festive, duke u prezantuar në recepsion me një dokument të falsifikuar, por kjo nuk ka mjaftuar që ti shpëtojë uniformave blu.

32 vjeçari shqiptar ishte dëbuar nga shteti fqinj, pasi më herët ishte akuzuar për trafik dhe shpërndarje droge. Por nëpërmjet dokumenteve fals, kishte gjetur mënyrën për të hyrë sërish në Itali.

LEXO EDHE:  Tentuan ti grabisin banesën/ 88 vjeçari plumba mbi hajdutët

LEXO EDHE:  Tentuan ti grabisin banesën/ 88 vjeçari plumba mbi hajdutët

Forcat e rendit e shoqëruan në aeroportin e Fiumicinos, për ta kthyer në Shqipëri. Më pas do të denoncohet në prokurori për mashtrim me gjeneralitete false ndaj forcave të rendit.

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Dhunohet dhe grabitet 80-vjeçari në Memaliaj/ Hajdutët i marrin 12 milion lekë në shtëpi

Publikuar

-

Nga

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Memaliaj, ku një i moshuar është dhunuar dhe grabitur në shtëpinë e tij.

Persona ende të paidentifikuar kanë hyrë në banesën e 80-vjeçarit Hiqmet Ramadani, dhe pasi e kanë dhunuar fillimisht, më pas kanë i kanë grabitur 12 milionë lekë.

Ai është dërguar fillimisht në spitalin e Memaliajt ku ka marrë mjekim e parë dhe më pas është transportuar në spitalin Rajonal ‘Omer Nishani’, në Gjirokastër për ndihmë mjekësore më të specializuar./CNA.al

 

LEXO EDHE:  Të shtëna me armë zjarri/ Arrestohet një shtetas, shpallet në kërkim një tjetër

LEXO EDHE:  Shpërthimi me eksploziv në Fier/ Identifikohet i plagosuri

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

E rëndë në Itali/ Shoferi i dehur merr përpara grupin e turistëve

Publikuar

-

Nga

Të paktën gjashtë persona kanë humbur jetën dhe 11 të tjerë janë plagosur rëndë sipasojë e një aksidenti që ndodhi gjatë natës në Lutago të Italisë.

Sipas mediave vendase, mësohet se një makinë që po lëvizte me shpejtësi të lartë goditi një grup turistash gjerman që po ecnin buzë rrugës.

Makina drejtohej nga një 28-vjeçar i cili, pas kontrollit ka rezultur se kishte konsumuar sasi të madhe alkooli.

LEXO EDHE:  Të shtëna me armë në “Don Bosko”/Policia “pushton” zonën

LEXO EDHE:  Plagoset në punë/ Pranga pronarit

Nga 11 të plagosurit, tre janë në gjendje të rëndë, mes tyre një grua. Kjo e fundit u transportua me helikopter natën drejt klinikës universitare të Innsbruck, Austri shkruajnë mediat vendase./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE