Connect with Us

SPAK “shkrin” Krimet e Rënda/ Prokurorët që transferohen në rrethe

Vetingu

SPAK “shkrin” Krimet e Rënda/ Prokurorët që transferohen në rrethe

Publikuar

-

Ngritja e Prokurorisë së Posaçme Antikorrupsion, e njohur ndryshe si SPAK, ka çuar në “shkrirjen” e Prokurorisë për Krimet e Rënda.

Këshilli i Lartë i Prokurorisë në mbledhjen e sotme, pritet të vendosë të transferojë në rrethe një pjesë të prokurorëve të Krimeve të Rënda.

Drejtuesja e komanduar e Krimeve të Rënda, Donika Prela do të rikthehet në Durrës, ndërsa ish-kryeprokurorja e përkoshme, Arta Marku pritet të caktohet e përkohshme në Prokurorinë pranë Gjykatës së Apelit Tiranë.

Rendi i ditës i KLP:

Transferimi i prokurorëve që aktualisht janë të emëruar në Prokurorinë e Shkallës së Parë për Krime të Rënda dhe Prokurorinë e Apelit për Krime të Rënda, si rezultat i mbylljes së këtyre prokurorive, në prokurori të tjera të juridiksionit të përgjithshëm,konkretisht;
Arens Çela
Blerim Tominaj
Besim Hajdarmataj
Artan Bajrami
Eugen Beçi
Doloreza Musabelliu
Elisabeta Imeraj
Manjola Kajana
Përparim Kulluri
Vladimir Mara
Sonila Muhametaj
Pranvera Pustina

Ndërprerjet e caktimeve të përkohshme për prokurorët që ushtrojnë detyrën pranë Prokurorisë së Krimeve të Rënda për shkak të krijimit të Prokurorisë së Posaçme,dhe caktimet e reja të përkohshme të tyre si më poshtë;
Isa Jata
Donika Prela  
Anton Martini
Dritan Prençi

Ndërprerjen e caktimit të përkohshëm të prokurores Enkeleda Millonai si Drejtues i Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan për shkak të emërimit të saj si prokurore në Prokurorinë e Posaçme.

LEXO EDHE:  Nga Krimet e Rënda, në tryezën e KLP-së/ SPAK "bashkon" Hajdarmatajn dhe Prelën

Miratimi i projekt-aktit pёr caktimin e përkohshёm tё prokurores Arta Marku si prokurore në Prokurorinë pranë Gjykatës së Apelit Tiranë.

Miratimi i projekt-aktit të vlerësimit, në kuadër të rivlerёsimit kalimtar për prokurorin

Pelivan Malaj.

Ndërprerjen e caktimit të përkohshëm të prokurores Alketa Zifla si Drejtoreshë Kabineti në Prokurorinë e Përgjithshme dhe kthimin e saj si prokurore në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë.

Miratimin e veprimtarisë jashtë funksionit (mësimdhënie) pranë fakultetit të Drejtësisë, Universitetit i Tiranës, për magjistratin prokuror z.Kreshnik Ajazi.

Për miratimin e veprimtarisë jashtë funksionit, konkretisht si eksperte, pranë Qendrës së Trajnimit të Administratës Tatimore dhe Doganore, për magjistraten, prokurore znj. Enkeleda Millonai për periudhën deri më 30.12.2019.

Miratimin e veprimtarisë jashtë funksionit për prokuroren znj. Ermira Tafani, si eksperte pranë Qendrës për Iniciativa Ligjore Tiranë, për periudhën deri në fund të muajit shkurt 2020 në masën jo më shumë se 2 (dy) orë në javë gjatë dhe jashtë orarit të punës si dhe pranë Universitetit Aleksandër  Xhuvani Elbasan, për periudhën mars-qershor 2020.

Miratimin e veprimtarisë jashtë funksionit (mësimdhënie) pranë Kolegjit Universitar “Bedër” Tiranë, në lëndën “Procedurë Penale e avancuar me praktikë gjyqësore”, për prokurorin z.Adnan Xholi, në masën jo më shumë se 2(dy) orë në javë, jashtë orarit të punës, për vitin akademik 2019-2020.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Vetingu

“Shfryu” operacionin e bujshëm të policisë/ Prokurori në pritje të Vettingut

Publikuar

-

Nga

Jo në pak raste, operacione policore të trumbetuara me bujë, janë “shfryrë” nga prokuroria dhe gjykatat.

Në një rast të tillë ka qenë i përfshirë prokurori Arbër Berexha. Bëhet fjalë për një operacion policornë vitin 2013 i cili u njoftua me bujë, në lidhje me disa arrestime në Universitetin e Elbasanit.

Organi i akuzës i kryesuar nga Arbër Berexha kërkoi detyrim paraqitje për kancelarin e universitetit dhe kreun e drejtorisë ekonomike, ndërsa Gjykata vendosi ti lërë të lirë.

Për dy zyrtarë te tjerë prokurori Berexha kërkoi pezullimin nga detyra të dy deri në përfundimin e hetimeve dhe jo arrestim.
Me kërkesat e prokurorit Berexha dhe vendimin e gjykatës, operacioni i bujshëm policor u “shfry” për punë ditësh.

Prokurori Berexha edhe në një rast tjetër e ka nxjerr blof policinë. Ka qenë emisioni investigativ Stop, që ndërsa ka trajtuar rastin e një qytetari, i cili për katër vitej sorollatej dhe nuk merrti dot mjetin e tij nga Policia. Kjo e fundit pretendonte se nuk kishte shkresë nga Prokurorit, por prokurori Arbër Berexha, veçse e kishte kryer këtë procedurë.

Prokurori Berexha i cili nuk rezulton të jetë lakuar negativisht, nuk ka hyrë ende në procesin e rivlerësimit. Por, sa i përket pasurisë, prokurori Berxha burimet e të ardhurave i ka nga paga e tij dhe e bashkëshortes,

Në emër të tij si pasuri ai deklaron një autoveturë, Mercedez Class C me vlerë 1 400 euro, të blerë në vitin 2015 dhe nuk rezulton të ketë as shtëpi dhe as ndonjë pronë tjetër. Të paktën, sipas deklaratave të depozituara pranë ILDKPKI-së.

Në vitin 2016 ai deklaron disa patundshmëri në emër të bashkëshortes, e cila i ka përfituar si trashëgimi nga babai. Bëhet fjalë për një truall me sipërfaqe 383 m2, në të cilën ndodhet një ndërtesë 1 kat me sipërfaqe 110 m2, dhe disa ullishte me sipërfaqe 5 311 m2, me sipërfaqe 9 149 m2, me sipërfaqe 501 m2, dhe me sipërfaqe 3 039 m2.

Më poshtë po sjellim deklaratat e pasurisë së prokurorit Arbër Berexha.
Viti 2010 (Deklarata fillestare)
Llogari bankare, 190 687 lekë.
Të ardhura të subjektit deklarues nga puna si prokuror në Durrës, 85 000 lekë.
Të ardhura nga bursa e shkollës së magjistraturës për dy vjet, 42 500 lekë.

Viti 2010 (Deklarata vjetore)
Të ardhura nga bursa e shkollës së magjistraturës, 382 500 lekë.
Të ardhura të subjektit deklarues nga puna si prokuror në Durrës, 169 773 lekë.

LEXO EDHE:  Hetimet ndaj Adriatik Llallës/ Dështon Donika Prela ?

LEXO EDHE:  CNA zbuloi skandalin për BMW-në luksoze/ PD thirrje SPAK: Heto abuzimet e Lleshajt

Viti 2011
Të ardhura të subjektit deklarues nga puna si prokuror në Durrës dhe Elbasan, 707 838 lekë dhe 99 078 lekë.

Viti 2012
Të ardhura të subjektit deklarues nga puna si prokuror në Elbasan, 901 351 lekë.

Viti 2013
Gjendje kesh 300 000 lekë.
Të ardhura të subjektit deklarues nga puna si prokuror në Elbasan, 1 105 537 lekë.

Viti 2014
Kursime 600 000 lekë.
Të ardhura të subjektit deklarues nga puna si prokuror në Elbasan, 1 023 781 lekë.

Viti 2015
Gjendje kesh 400 000 lekë.
Autoveturë, Mercedez Class C me vlerë 1 400 euro.
Llogari e pagës me vlerë 602 41 lekë.
Të ardhura të subjektit deklarues nga puna si prokuror në Elbasan, 1 038 754 lekë.

Viti 2016
Depozitë bankare 1 400 000 lekë.
Llogari e pagës me vlerë 622 41 lekë.
Të ardhura të subjektit deklarues nga puna si prokuror në Elbasan, 1 032 270 lekë.
Deklarimi i bashkëjetueses
Truall me sip 383 m2, nga ku ndërtesë 1 kat me sip 110 m2, trashëgimi nga babai.
Ullishte me sip 5 311 m2, trashëgimi nga babai.
Ullishte me sip 9 149 m2, trashëgimi nga babai.
Ullishte me sip 501 m2, trashëgimi nga babai.
Ullishte me sip 3 039 m2, trashëgimi nga babai.
Llogari page, 14 620 lekë.
Të ardhura nga puna si specialiste tek ALUIZNI, Elbasan, 98 850 lekë.

Viti 2017
Gjendje kesh 600 000 lekë.
Të ardhura nga interesi i depozitës bankare, 9 491 99 lekë.
Të ardhura të subjektit deklarues nga puna si prokuror në Elbasan, 1 134 831 lekë.
Të ardhura të bashkëshortes nga puna si specialiste tek ALUIZNI, Elbasan, 304 556 lekë.
Të ardhura nga leja e lindjes së bashkëshortes, 206 073 lekë.

Viti 2018
Depozitë bankare, 2 018 502 lekë.
Gjendje kesh në banesë, 450 000 lekë.
Të ardhura të subjektit deklarues nga puna si prokuror në Elbasan, 1 203 746 lekë.
Të ardhura nga interesi i depozitës bankare, 9 010 lekë.
Të ardhura të bashkëshortes nga puna si specialiste tek ALUIZNI, Elbasan, 412 264 lekë.
Të ardhura nga leja e lindjes së bashkëshortes, 72 048 lekë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Vetingu

Kapja e institucioneve shtetërore nga zyrat e akuzës/ Përfitimet e një prokurori në Tiranë

Publikuar

-

Nga

Në vitin 2013 Prokurori i Përgjithshëm në atë kohë, Adriatik Llalla, riktheu në detyrë prokurorin Bajram Breçani.
Ky i fundit ishte shkarkuar që në vitin 2011 u rikthye në Prokurorinë e Krujës. Breçani gjithashtu ka edhe një eksperiencë si inspektor në Ministrinë e Drejtësisë.

Për prokurorin Breçani, i cili karrierën e ka të shtrirë nga Elbasani në Tiranë hetimet Vetting kanë nisur që një vit më parë.
Një ndër çështjet e njohura, që ai ka pasur në duar, gjatë kohë që ka punuar në Prokurorinë e Tiranës është ajo e ekzekutimit të ish punonjësit të policisë, Arben Bilali. Ngjarja ka ndodhur në vitin 2019, në zonën e Selitës, në Tiranë.

Nuk dihet nëse ende KLP, ka gati një raport analizë për aspektin profesional për prokurorin Breçani, ndërkohë që në aspektin e pasurisë, rezulton se burimet e të ardhurave, përvec pagave i ka dhe nga biznese ku kanë operuar fëmijët si bashkëortakë dhe jo vetëm.

Ajo çfarë bie në sy gjatë deklarimit të pasurisë së tij, është lidhja me institucionet shtetërore ku ka punësuar fëmijët, si në Drejtorinë e Përgjithshme të Patentave, në Hipotekën e Tiranës, apo edhe angazhimi i vajzës së tij si avokate, nga Gjykata dhe Prokuroria e Shkallës së Parë, Tiranë.

Në kohën që është rikthyer si prokuror në Krujë ai deklaron patundshmëri një shtëpi me 3 kate me sipërfaqe 145 m2 , në Tiranë me vlerë 8 000 000 lekë. Prokurori e justifikon këtë pronë, me argumentin se e ka ndërtuar në bashkëpronësi me vëllain në vitin 1996 me të ardhurat e sigurura nga shitja e apartamenteve në Bajram Curr dhe Lushnje si dhe të ardhurat e vëllait emigrant.

Gjithashtu në të njëjtin vit ai deklaron dhe një autoveturë Benz, të blerë në vitin 2010 me vlerë 9 000 euro. Këtë pronë ai thotë se e ka blerë me kredi.

Në vitin 2014, djali i prokurorit deklaron se marrë një automjet Benz, dhuratë, por nuk e thotë se nga kush dhe çfarë vlere ka.
Për më tepër po sjellim të detajuar pasurinë e deklaruar nga prokurori Bajram Breçani.

Viti 2013 (Deklarata fillestare)
Shtëpi me 3 kate me sip 145 m2, në Tiranë, ndërtuar në bashkëpronësi me vëllain në vitin 1996 me të ardhurat e sigurura nga shitja e ap në Bajram Curr dhe Lushnje si dhe të ardhurat e vëllait emigrant. Vlera e shtëpisë 8 000 000 lekë.
Autoveturë Benz, blerë në vitin 2010 me vlerë 9 000 euro.
Gjendje kesh në banesë, të ardhura të siguruara nga një program I USAID-it, nga viti 2001-2010, në shumën 3 500 000 lekë.
Të ardhura nga puna e subjektit deklarues si inspector në Ministrinë e Drejtësisë, 1 002 000 lekë.
Të ardhura nga puna e vajzës në Drejtorinë e Patentave, 522 000 lekë.
Të ardhura nga puna e djalit në një kompani private, 480 000 lekë.
Kredi për blerjen e makinës, 900 000 lekë.

Viti 2013 (Deklarata vjetore)
Të ardhura nga puna e subjektit deklarues si prokuror, 748 958 lekë.
Të ardhura nga puna e djalit në një kompani private, 420 000 lekë.
Shpërblim nga një kompani djalit 900 000 lekë.
Të ardhura nga puna e vajzës Drivalda Breçani në Drejtorinë e përgjithshme të Patentave, 558 000 lekë.
Vajza Drenica Breçani bashkëortake në kompaninë Neofon, por ska deklaruar të ardhura.
Vajza Drenica Breçani, të ardhura nga puna në hipotekën e Tiranës, 610 000 lekë.

Viti 2014
Të ardhura nga puna e subjektit deklarues si prokuror në Elbasan 1 043 876 lekë.
Automjet Benz, dhuratë djalit (nuk e thotë se nga kush)
Të ardhura nga puna e djalit në një kompani private, 508 824 lekë.
Shpërblim nga një kompani djalit 720 000 lekë.
Vajza Drenica Breçani bashkëortake në kompaninë Neofon, 6300 euro.
Të ardhura nga puna e vajzës Drivalda Breçani si specialiste e jashtme IT në kompaninë Neofon, 1 080 000 lekë.
Të ardhura nga puna e vajzës Drivalda Breçani në Drejtorinë e përgjithshme të Patentave, 110 000 lekë.
Të ardhura nga puna e vajzës Drivalda Breçani në kompaninë At Consulting, 180 000 lekë.

LEXO EDHE:  U akuzua për falsifikim dokumentash/ Nis seanca për Luan Dacin

LEXO EDHE:  “Babale”/ Salianji dhe Alizoti përballen me Krimet e Rënda

Viti 2015
Shitur makina 2 500 euro.
Të ardhura nga puna e subjektit deklarues si prokuror në Elbasan 1 077 130 lekë.
Gjendje llogarie 824 lekë.
Gjendja e llogarisë së vajzës Drivalda Breçani, 40 984 lekë.
Të ardhura nga puna e vajzës Drivalda Breçani në kompaninë At Consulting, 276 250 lekë.
Të ardhura të vajzës Drivalda Breçani nga zhvillimi I kursit, 328 000 lekë.
Gjendja e llogarisë së vajzës Drivalda Breçani, 38 650 lekë.
Të ardhura ta vajzës Drenica Breçani nga shitja e aksioneve në kompaninë Neofon, 1 051 euro.
Gjendje e llogarisë së vajzës, Drenica Breçani, 1.32 euro.
Të ardhura të vajzës Drenica Breçani nga dividenti si ortake me 6 përqind të aksioneve në kompaninë Neofen, 13 479 euro.
Të ardhura të vajzës Drenica Breçani nga dividenti si ortake me 6 përqind të aksioneve në kompaninë Neofen, 8 100 euro.
Të ardhura të vajzës Drenica Breçani ng ofrimi I konsulencës juridike në komunën Pajovë, 20 000 lekë.

Viti 2016
Të ardhura nga puna e subjektit deklarues si prokuror në Elbasan 1 105 979 lekë.
Të ardhura nga puna e bashkëshortes si punonjëse në një Bar, 13 000 lekë.
Të ardhura nga puna e vajzës Drivalda Breçani në kompaninë At Consulting, 801 590 lekë.
Gjendja e llogarisë së vajzës Drivalda Breçani, 20 000 lekë.
Të ardhura nga paga e vajzës Ardita Meçe në një kompani private, 337 836 lekë.
Të ardhura të djalit nga kompania Breçani, 330 000 lekë.
Të ardhura të djalit dhe shpëblime nga kompania Breçani, 410 000 lekë.
Të ardhura të vajzës Drenica Breçani si pedagoge në një universitet privat, 29 900 lekë.
Të ardhura të vajzës Drenica Breçani nga përfaqësimi në një proces gjyqësore, 1 000 euro.

Viti 2017
Të ardhura nga puna e subjektit deklarues si prokuror i komanduar në Tiranë 1 168 709 lekë.
Kredi 700 000 lekë. Pa shlyer 500 000 lekë.
Hua bankare, 200 000 lekë.
Të ardhura të vajzës Drenica Breçani nga konsulta juridike, 250 euro.
Gjendja e llogarisë së vajzës Drivalda Breçani, 46 lekë.
Të ardhura nga puna e vajzës Drivalda Breçani në kompaninë At Consulting, 867 863 lekë.
Të ardhura të vajzës Drivalda Breçani, nga një kompani turke për përfaqësimin pranë Drejtorisë së Përgjithshme të Patentave dhe në gjykatë, 3 802 euro.
Të ardhura nga puna e vajzës Ardita Meçe, 300 000 lekë.
Të ardhura të djalit si kamarier në Nju Jork, 20 000 dollarë.
Gjendja e llogarisë së djalit, 6 800 dollarë.

Viti 2018
Kursime 300 000 lekë.
Të ardhura nga puna e subjektit deklarues si prokuror i komanduar në Tiranë 1 508 112 lekë.
Kredi 700 000 lekë. Pa shlyer 328 817 88 lekë.
Të ardhura të djalit si ndihmës kamarier në Nju Jork, 34 004 14 dollarë.
Të ardhura të djalit si kamarier në Nju Jork, 1 871 dollarë.
Gjendja e llogarisë së djalit, 9 054 dollarë.
Kredi e djalit në shumën 130 000 por si pasojë e mospagesës është shtuar në 249 000 lekë.
Të ardhura të vajzës Drenica Breçani,si avokate, angazhuar nga Gjykata dhe Prokurori e Tiranës, shkalla e parë, 156 000 lekë dhe 56 000 lekë.
Të ardhura nga puna e vajzës Drivalda Breçani në kompaninë At Consulting, 49 523 lekë.
Të ardhura të vajzës Drivalda Breçani, nga një kompani kroate për përfaqësimin pranë Drejtorisë së Përgjithshme të Patentave dhe në gjykatë, 6 816 14 euro.
Llogari bankare e vajzës Drivalda Breçani me bashkëshortin e saj, në shumën 12 058 18 dollarë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Vetingu

Llalla tentoi ta “shkundte”/ Prokurori prej një viti nën hetim nga Vettingu

Publikuar

-

Nga

Llalla tentoi ta “shkundte”/ Prokurori prej një viti nën hetim nga Vettingu

Në paranverën e vitit 2016, Prokurori i Përgjithshëm në atë akohë Adriatik Llalla firmosi disa ndryshme për drejtues prokurorish, duke ndryshuar tërësisht fytyrën e organit të akuzës.

Kështu, në Prokurorinë e Elbasanit, Llalla largoi zëvendësdrejtuesit, njëri prej të cilëve ishte prokurori Alfred Shehu, i cili e mbante prej 6 vitesh atë pozicion. Ndryshimet Llalla i justifikoi me qëllim riorganizimi të sistemit të akuzës, pas “gjumit të thellë” të disa drejtuesve, të cilët prisnin me padurim miratimin e reformës në drejtësi.

Disa prej drejtuesve, apo zëvendësve të tyre, kishin me vite në një pozicion pune, duke e kthyer prokurorinë në “pronë” personale.
Llalla deklaronte se po tentonte të “shkundte” prokuroritë, ndërkohë që përfundoi vetë i “shkundur”. Ai sot pret të përballet me drejtësine, ndërsa prokurori i “shkundur” prej tij, Alfred Shehu pret përballjen me Vettingun.

Shehu prej një viti është nën hetim nga Komisioni i Pavarur i Kaulifikimit. Në aspektin professional, nga Gramshi në Elbasan, nuk është i lakuar negativisht. Në aspektin e pasurisë, prokurori Shehu të ardhurat i ka nga paga e tij dhe e bashkëshortes. Patundshmëri ai ka vetëm një banesë të cilën e ka blerë në vitin 2013 për shumën 5 167 424 lekë, pasi ka shitur banesën që kishte më parë. Dhe disa prona që kishte trashëgimi nga gjyshërit ai ia ka dhuruar xhaxhait. Bëhet fjalë për 63.7 m2 tokë dhe 13.32 m2 ullishte.

Është i vetmi subject deklarues, që deklaron se ka dhuruar një pronë, pasi pjesa më e madhe e gjyqtarëve dhe prokurorëve, vetëm marrin dhurata.

Për më tepër po sjellim pasurinë e deklaruar nga prokurori, Alfred Shehu.

 Viti 2003
Ap banimi 2+1, me vlerë 4 milion lekë.
Të ardhura të subjektit deklarues nga puna si prokuror, 865 216 lekë.

Viti 2004
Të ardhura të subjektit deklarues nga puna si prokuror, 1 135 642 lekë.
Të ardhura nga puna e bashkëshortes, 141 800 lekë.
Pensioni i nënës 148 800 lekë.

Viti 2005
Në ap e banimit 2+1 në Elbasan është blerë nga nëna dhe motrat pjesa e tyre, në vlerën 2 000 000 lekë.
Gjendje kesh, 400 000 lekë.
Të ardhura të subjektit deklarues nga puna si prokuror, 1 129 280 lekë.
Të ardhura nga puna e bashkëshortes, 153 300 lekë.
Pensioni i nënës 160 800 lekë.
Depozitë bankare e bashkëshortes, 100 000 lekë.

Viti 2006
Të ardhura të subjektit deklarues nga puna si prokuror, 1 072 665 lekë.
Të ardhura nga puna e bashkëshortes, 285 480 lekë.
Pensioni i nënës 168 000 lekë.
Bashkëshortja tërhequr nga depozita bankare, 100 000 lekë.

Viti 2007
Blerë autoveturë Mercedz Benz, 400 000 lekë.
Të ardhura të subjektit deklarues nga puna si prokuror, 1 308 450 lekë.
Të ardhura nga puna e bashkëshortes, 408 220 lekë.
Pensioni i nënës 174 000 lekë.

Viti 2008
Të ardhura të subjektit deklarues nga puna si prokuror, 833 754 lekë.
Të ardhura nga puna e bashkëshortes, 376 900 lekë.
Pensioni i nënës 188 000 lekë.

LEXO EDHE:  BE rrit presionet ndaj Shqipërisë/ Kërkon SPAK dhe BKH

LEXO EDHE:  Hetimet ndaj Adriatik Llallës/ Dështon Donika Prela ?

Viti 2009
Të ardhura të subjektit deklarues nga puna si prokuror, 1 201 858 lekë.
Të ardhura nga puna e bashkëshortes, 540 270 lekë.
Pensioni i nënës 202 960 lekë.

Viti 2010
Të ardhura të subjektit deklarues nga puna si prokuror, 1 307 089 lekë.
Të ardhura nga puna e bashkëshortes, 600 182 lekë.
Pensioni i nënës 216 036 lekë.

Viti 2011
Të ardhura të subjektit deklarues nga puna si prokuror, 1 523 082 lekë.
Të ardhura nga puna e bashkëshortes, 632 450 lekë.
Pensioni i nënës 220 236 lekë.

Viti 2012
Gjendje kesh 700 000 lekë.
Të ardhura të subjektit deklarues nga puna si prokuror, 1 294 707 lekë.
Të ardhura nga puna e bashkëshortes, 516 278 lekë.
Pensioni i nënës 228 804 lekë.

Viti 2013
Shitur banesa në shumën 3 438 400 lekë.
Blerë banesë, në shumën 5 167 424 lekë.
Të ardhura të subjektit deklarues nga puna si prokuror, 1 241 349 lekë.
Të ardhura nga puna e bashkëshortes, 556 177 lekë.
Pensioni i nënës 237 714 lekë.

Viti 2014
Kursime, 600 000 lekë.
Të ardhura të subjektit deklarues nga puna si prokuror, 1 436 909 lekë.
Të ardhura nga puna e bashkëshortes, 575 280 lekë.
Pensioni i nënës 241 221 lekë.

Viti 2015
Kursime familjare 500 000 lekë.
Të ardhura të subjektit deklarues nga puna si prokuror, 1 499 677 lekë.
Të ardhura nga puna e bashkëshortes, 577 824 lekë.
Pensioni i nënës 250 377 lekë.

Viti 2016
Blerë autoveturë Alfa Romeo, me vlerë 100 000 lekë.
Gjendje kesh 400 000 lekë.
Të ardhura të subjektit deklarues nga puna si prokuror, 1 349 957 lekë.
Të ardhura nga puna e bashkëshortes, 580 371 lekë.
Pensioni i nënës 257 974 lekë.

Viti 2017
Gjendje kesh 300 000 lekë.
Të ardhura të subjektit deklarues nga puna si prokuror, 1 365 902 lekë.
Të ardhura nga puna e bashkëshortes, 610 301 lekë.
Pensioni i nënës 263 466 lekë.

Viti 2018
Cregjistruar autovure Alfa Romeo, blerë autoveture Daimlet Chrysler, 500 000 lekë.
Overdraft 220 000 lekë.
Kredi për blerje automjetit 400 000 lekë.
Regjistrim i pasurive të fituara trashëgimi nga gjyshi dhe gjyshja nga ana e babait. 63.7 m2 tokë dhe 13.32 m2 ullishte.
Dhuruar xhaxhait, 63.7 m2 tokë dhe 13.32 m2 ullishte.
Gjendje kesh, 150 000 lekë.
Të ardhura të subjektit deklarues nga puna si prokuror, 1 452 321 lekë.
Të ardhura nga puna e bashkëshortes, 619 285 lekë.
Pensioni i nënës 270 290 lekë./CNA.al

LEXO TE PLOTE